LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Desátá rozhodne.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
42.Kopáček 10110
43.Zedek 10100
44. 10100
Bouldry:
42.Paděrová 9100
43.Kalvas 9100
44.Stráník 9031
Hory:
11.Abt 4062
12.Hess 4058
13.Procházková 3970

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5806 lezců
1182395 cest
Nové přelezy:
Omerta 8A+
Pray For P 7C+
Srdce Z Ka 7C
Srdce Z Ka 7C
Chaplin 8A/8A+
Die Keule 10-
Buzíci 9+
Odcházení Xb
Vstupenka 7C
Ocelový Ko 8A+

Stěny
Lezecké centrum na Dlouhém Mostě - Dlouhý Most
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lezecké centrum Mammut - Praha 7 - Holešovice

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point - Smíchov - Praha 5 - Smíchov
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Boulder závody MHFF 2016

5. kolo Rock Point ČP v boulderingu a OCÚN High Jump

Rok se s rokem sešel a slunečnou tečku za letními prázdninami napsaly davy lezců na 33. MHFF v Teplicích nad Metují. Vedle filmů, přednášek, pískovcového lezení a nákupního šílenství se na Fesťák jezdí také soutěžit. Letos bylo rozhodně v čem: ČP, MČR juniorů a dětský závod v boulderingu, Ocún High Jump, trickline, spára, širočina, paragány, lezení poslepu, stavění…

  V případě závodu Českého poháru v boulderingu se na Fesťáku vždycky počítá s vysokou sledovaností a tuhle prognózu se letos podařilo vrchovatě naplnit. Louka pod hlavním pódiem byla v sobotním primetimu plná. Pauzu mezi kvalifikací a finálovým večerem naplnily pokusy o světový rekord v rámci Ocún High Jumpu.

5. kolo Rock Point ČP v boulderingu



  Boulderingové závody rostou každý rok a se staly velkou součástí festivalu, přitahují mnoho diváků. Atmosféra
je jedinečná, tlačící hore.

  Pátek jsme věnovali pohodovému závodu dětí. Uvolněná atmosférka a radost dětí byla opravdu super. Výsledky všech lze najít na deti.boulderzavody.cz.

  Sobotní dospělácký závod - 5. kolo Rock Point českého poháru v boulderingu měl účast 19 žen a 53 mužů. Kvalifikace jasně nastínila formu závodníků, vyselektovala sobotní dospělé finalisty a nedělní mládežnické finalisty.
Finálovému klání dodával energii dvoutisícový dav diváků, speaker Tomáš Brt a živě mixující DJské uskupení Lážo Plážo.

  U žen postoupila do finále jediná juniorka Aneta Loužecká, snad jí uvidíme ve finále častěji. Zdálo se, že bouldery jsou maličko obtížnější. Všechno zachránila Peťa Růžičková, topující všechny bouldery. Na posledním závodě v Pardubicích byla Peťa v roli stavěče, hustě lezla i mužské bouldery. Brněnská silná mašinka! Další místečka ukázali roli hlavy a maličké štěstíčko.

ženy:
1. místo Petra Růžičková
2. místo Karina Bílková
3. místo Edita Vopatová

  Kluci postupovali do finále seřazení podle formu a vše tak krásně gradovalo. Slovensko zastupující Tomas Greksák důstojně bojoval a byla z toho bedna, česká třetí bedna patří Honzovi Novákovi. Na dalších příčkách šlo o každý chyt o detaily. Sílu v ČR diktují bráchové Stráníci. Martin ve finále bez chyby a s naprostou převahou. Štěpán všechny topy na sedm pokusů.

muži:
1. místo Martin Stráník
2. místo Štěpán Stráník
3. místo Jan Novák

Celkové výsledky najdete na

Úžasnou atmosféru natáčela a ocenila ČT sport mrkněte na záznam v sobotu 3.9. v 14:25 nebo pak v záznamu.

V neděli se představili mládežníci. Dopolední kvalifikace Béček, po té finále A a juniorů. Účast nebyla příliš velká. Z pole vyčníval výkon juniora Michala Běhounka a Kuby Skočdopole, mistrů ČR  2016 ve své kategorii.

Další výsledky v sekci soutěžní lezení na www.horosvaz.cz

Stavěčům prošlo rukama mrtě chytů, vytahaný ruce z toho má Vilém Chejn, David Kozel, Tomáš Doubravský, Jenda Šolc, (zraněný Viktor Pařízek).

Všechno připravil 4move tým z Perníkova.

Za ohromnou sílu a energii vloženou do akce patří dík všem.

Honza Zozulák

Fotogalerie z ČP




foto: Standa Mitáč, www.stanislavmitac.com



foto: Standa Mitáč, www.stanislavmitac.com



foto: Standa Mitáč, www.stanislavmitac.com



foto: Standa Mitáč, www.stanislavmitac.com



foto: Standa Mitáč, www.stanislavmitac.com



foto: Standa Mitáč, www.stanislavmitac.com



foto: Standa Mitáč, www.stanislavmitac.com



foto: Standa Mitáč, www.stanislavmitac.com



foto: Standa Mitáč, www.stanislavmitac.com



foto: Standa Mitáč, www.stanislavmitac.com



OCÚN High Jump – MHFF Teplice nad Metují



  Závody v boulderingu se ubírají směrem k parkouru už dlouho. Dynamika je prostě divácky zajímavá. V rámci Ocún High Jumpu šlo čistě o dynamiku. Jak těžké myslíte, že je skočit 150 čísel ze dvou dobrých chytů do topového madla?

  Na téhle vzdálenosti totiž začínaly kvalifikační pokusy pro dívky. Úvodní vzdálenost je rozdělila zhruba na dvě poloviny a všechny, které ji skočily, si mohly zkusit, jak velké přiostření představuje dalších 10 cm. Deset soutěžících i tady uspělo. Příští skok už měřil 175 cm a zvládly ho jen tři, o stupních vítězů tak bylo rozhodnuto a zbývalo vyřešit otázku, jak si mezi sebou holky rozdají medaile.

  180 cm skočily všechny tři finalistky, ale na 185 cm už skončila Michaela Matúšová a odnesla si tím pádem bronz. O vítězství si v napjatém finále zaskákaly Dominika Dupalová s Karinou Bílkovou. Dlouho to byla plichta. Vyhrála nakonec Domča, která skočila 210 cm. Karina, která – logicky – skončila stříbrná, jí celou dobu byla rovnocennou soupeřkou a dvoumetrovou hranici překonala taky.

  Kluci skáčou do chytů zjevně o poznání raději, což dokládá i plná registrace. Kvalifikace začala rovnou na neúprosných 190 centimetrech. Přidávalo se po deseti číslech a skokanů bylo pořád dost. 15 kluků se dostalo za hranici 220 cm. 230 cm zvládlo 9 z nich. Mezitím se značně přiblížil start finále ČP v boulderingu a bylo třeba rychle přitvrdit, aby se rozhodlo.

  Svoje loňské prvenství obhájil Martin Šifra, který skočil dva a půl metru! Druhý skončil Jakub Rázek s 235 cm. Na bronzové příčce bylo narváno, protože 230 cm skočilo sedm mužů (Filip Karban, Tomáš Skála, Tomáš Srb, Michal Běhounek, Jiří Jurečka, Jakub Skočdopole a Jakub Pohanka) a už nebyl čas na rozstřel.











Jan Zozulák   [úpravy] 08:54 30.08.2016Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 .)19:28:02 31.08.2016
domča superžena 210 to je jako brutál...)
odpovědět 

 Foto dne:
Roter Stein
Ottenkonig, 6+
 Databáze cest:
Všechny cesty (187168)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Dezo-izo Fight Club 5+ Jančekova Skala
Symbióza 5+ Jančekova Skala
Fourni 6b Kalymnos
Agathonisi 6a+ Kalymnos
Tilos 5b Kalymnos
Nově komentované:
Hrobníkovi Z Lopaty 7A Popova Skála
Chuck Jurčak 7+ Demänovská Dolina - Machnatô
Serf 7A Petříkovice
Topaz 7B Petříkovice
Carrera De Pollos VIIIa Labské Údolí - Pravý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: Pády a sedák | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: Pády a sedák | Satanský riport | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák |

 Nové komentáře:
Re: šumák | Re: Závody/skály | Re: šumák | šumák | trenér | Re: Závody/skály | Re: ... | Re: Zamyšleni | Re: Závody/skály | Zamyšleni |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (113)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (33)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (20)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (19)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (7)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)
Bouldrové závody na Fesťáku (6)

 Nově v inzerci:
Expresy Wildcountry wildsport 17cm | Revo | Zapomenutá karabina | La Sportiva Nepal 41 | Prachůvek-nalezený botky | Chulilla/Cuenca | Boty Scarpa summit GTX Women 40 | LS Otaki women 38,5 | Spolulezec neděle 28.9. | Wild Country Revo |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 521 
 50 dní v divočině 
 405 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 477 
 Andrea 
 412 
 Ashima 
 355 
 Barkley Marathon 
 430 
 B.I.G. - světové prvenství 
 405 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 385 
 Gálfy - Horský život 
 367 
 Jak se staví ledovec 
 342 
 JAMES - Století nad oblaky 
 474 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 377 
 Lezci z Manína 
 408 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 379 
 Operace Nos 
 372 
 Plamen nikdy nezhasne 
 367 
 Pohlednice z konce světa 
 411 
 Pomíjivost ledu 
 367 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 377 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 361 
 Rhapsodia Corcontica 
 365 
 Sama 
 403 
 Šampioni zlatého údolí 
 387 
 S lyžemi v oblacích 
 432 
 Tenaya Traverse Challange 
 387 
 Tenkrát na východě 
 423 
 Velká alpská silnice - 73 
 402 
 Za oponou velehor 
 466 
 Zápasník Dee Dee 
 371 
 Životní výprava 
 379 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.