LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Parádní finta, takovýhle kroky jsem v přírodě ještě nedělal.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
29.Suchan 10307
30.Duchoň 10281
31.Novotná 10265
Bouldry:
29.Svoboda 9531
30.Ďurech 9456
31.Kümmel 9450
Hory:
6.Bloudek 6420
7.Švihálek 6192
8.Černý 5904

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5806 lezců
1182439 cest
Nové přelezy:
Ratten 7b
Unfinished 7c
Omerta 8A+
Pray For P 7C+
Srdce Z Ka 7C
Srdce Z Ka 7C
Chaplin 8A/8A+
Die Keule 10-
Buzíci 9+
Odcházení Xb

Stěny
Újezd nad Lesy, Praha 9, Základní škola Masarykova - Praha 9, Újezd nad Lesy
ZŠ Planá - Planá
Lezecká stěna na ZŠ Wolkerova - Havlíčkův Brod

Prodejny
HUDYsport - Plzeň
Rock Point Ostrava Avion - Ostrava jih
HUDYsport - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Boulderování pod velikány

Mistrovství světa v boulderingu právě proběhlo ve francouzském Chamonix. Večerních šest finálových bouldrů zdolávalo 12 žen a 12 mužů, které postoupili ze středeční kvalifikace. Nejlépe české barvy hájila Věrka Kotasová, která obsadila 6. místo.


Věra Kotasová

Mužské kvalifikační bouldry byly vypečené a jak jinak – těžké. Topů bylo pomálu a někteří do některých cest ani nenastoupily. Kroucení hlavou na nástupu střídalo řev po vypadnutí. Famozně začal polák Tomasz Oleksy, který prvé tři bouldry dal na první pokus, ale tím jeho serie skončila. Salevat Rahkmetov na prvních bouldrech zaváhal, ale do finále postupoval z prvního místa následován Serikem Kazbekovem. Finále zamíchalo postupovým pořadím a k celkovému údivu české výpravy (kteří mezi sebou uzavřeli sázky na vítěze)  vyhrál ital Christian Core následován francouzem Jerome Meyerem a Oleksym.


Ženská kvalifikace nabídla divácky větší podívanou, bylo více topů a rozhodovaly pokusy. Ruska Olga Tcherechneva ukázala, že nejen mladice umí bouldrovat a postupovala z prvního místa. Stabilní výkony podala v kvalifikaci a finále ukrajinka Natalija Perlova a skončila celkově druhá za francouzskou Sandrine Levet. Věrka Kotasová se šesti topy na devět pokusů postupovala ze čtvrtého místa a ve finále to vyšlo na solidní šestou příčku.


Helena Lipenská


České barvy hájila také Helena Lipenská, které to vyšlo na 24. místo. Radovan Souček posílen 6. místem v Zaragoze bojoval jak lev a skončil 36. Svazový civilkář a neoficiální mistr Evropy v lezení koutů Jirka Přibil obsadil 43.příčku.


Radek Souček


Jiří Přibil

Slovenská výprava si vedla také dobře a 14. místo Petera Doležaje a 15. Marka Repčíka a 26. čechoslováka Andreje Charastiny jsou toho důkazem. Sestry Cintalové se probojovali na 23. místo (Zuzka) a 28. (Katarina). Výpravu doprovázel předseda Jamesu Palo Vaško a Igor Koler.


Andrej Chrastina


Katarina Cintalova


Marek Repčík.jpg


Ze Chamonix Vlasta Volák

Vlasta Volák   [úpravy] 14:29 11.07.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 1st22:49:14 11.07.2003
gj all !
hansodpovědět 

 Yames?22:52:16 11.07.2003
Diky za peknou reportaz, ale urychlene oprav ten Yames a pak tenhle komentar smazte, nez si toho vsimne nekdo dalsi.
Ahoj Radek
zobanodpovědět 
 Re: Yames?19:50:27 12.07.2003
Yames je slovenskou pobočkou YMCA. Jeho šéfem je Yames Bond.
Papoušodpovědět 

 Foto dne:
Roter Stein
Ottenkonig, 6+
 Databáze cest:
Všechny cesty (187179)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Pískovcová Demence VIIa Labské Údolí - Levý Břeh
Maiteder 4+ Baskicko
Sin Nombre1 / Izen Barik1 5 Baskicko
Arenas Movedizas 5 Baskicko
Illumbe 5+ Baskicko
Nově komentované:
Arenas Movedizas 5 Baskicko
Jižní Stěna VIIIb Prachov
Hrobníkovi Z Lopaty 7A Popova Skála
Chuck Jurčak 7+ Demänovská Dolina - Machnatô
Serf 7A Petříkovice

 Nově v diskusi:
Denicek rozbity | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: Pády a sedák | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: Pády a sedák | Satanský riport |

 Nové komentáře:
Re: do velkých stěn! | Re: do velkých stěn! | Re: do velkých stěn! | Re: do velkých stěn! | Re: AO | Re: do velkých stěn! | do velkých stěn! | Re: šumák | Re: trenér | Re: šumák |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (110)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (34)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (28)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (19)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (7)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (5)

 Nově v inzerci:
Singing rock ONYX | NEJLEPŠÍ ONLINE PŮJČKA BEZ PODVODŮ | Expresy Wildcountry wildsport 17cm | Revo | Zapomenutá karabina | La Sportiva Nepal 41 | Prachůvek-nalezený botky | Chulilla/Cuenca | Boty Scarpa summit GTX Women 40 | LS Otaki women 38,5 |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 525 
 50 dní v divočině 
 407 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 478 
 Andrea 
 415 
 Ashima 
 358 
 Barkley Marathon 
 433 
 B.I.G. - světové prvenství 
 406 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 387 
 Gálfy - Horský život 
 370 
 Jak se staví ledovec 
 342 
 JAMES - Století nad oblaky 
 475 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 381 
 Lezci z Manína 
 409 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 381 
 Operace Nos 
 374 
 Plamen nikdy nezhasne 
 369 
 Pohlednice z konce světa 
 413 
 Pomíjivost ledu 
 368 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 378 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 363 
 Rhapsodia Corcontica 
 368 
 Sama 
 406 
 Šampioni zlatého údolí 
 388 
 S lyžemi v oblacích 
 435 
 Tenaya Traverse Challange 
 390 
 Tenkrát na východě 
 425 
 Velká alpská silnice - 73 
 404 
 Za oponou velehor 
 467 
 Zápasník Dee Dee 
 372 
 Životní výprava 
 382 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.