LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Helé mami, horolezec. Jéé už tam neni!?
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
35.Adamovska 10206
36.Lank 10196
37.??? 10166
Bouldry:
35.Jeliga 9203
36.Bulička 9150
37.Zíma 9150
Hory:
18.Rojko 3282
19.Louda 3082
20.Slavíček 3060

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5807 lezců
1182705 cest
Nové přelezy:
Malej Bejk 9+
Top Gun 10-
Tandem Xc
French Kis 9+/10-
Sparťan 7C
Malej Bejk 9+
French Kis 9+/10-
Okamgnieni 7c
Oblina Ve 10-
Hermés 8A/8A+

Stěny
Lezecké centrum Vertikon - Zlín
LSD - Lezecká Stěna Dufek - Kuřim
HO Náchod lezecká stěna ZŠ TGM - Náchod

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Futurum - Ostrava 1
Rock Point Liberec - Liberec 1
Rock Point Outlet Store - Praha 5 - Radotín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

film Change / Změna

smallOd konce října 2014 je v distribuci nový celovečerní film nejen o lezení nejtěžších cest a norské divočině s Adamem Ondrou.

Navazuje na předchozí film Čarodějův učeň / The Wizard's Apprentice (2012), ve kterém jste mohli sledovat Adama Ondru při lezení nejtěžších cest ve Španělsku, německé Frankenjuře a v Moravském krasu.

Po maturitě se Adam rozhodl strávit léto s malou partou kamarádů lezením a cestováním v Norsku, které si oblíbil kameraman a režisér Petr Pavlíček, a to zejména v jedné z obřích jeskyní ve Flatangeru. Nádherná příroda a divočina, spousta možností pro bouldering, sportovní i tradiční lezení a vícedélkové cesty, žula i pískovec, pohostinní a přátelští lidé. Adam se účastní místních závodů i s místním světově proslulým silákem Magnusem Midtboe, nebo zkouší jeho nejtěžší bouldry a projekty v jeskyni. Mezi pokusováním vlastního projketu - cesty Change 9b+ také Adam zvyšuje laťku nejtěžších cest i bouldrů přelezených dosud v Norsku ve stylu OS nebo Flash. V dokumentu vystupují také místní osobnosti a propagátoři zdejšího lezení.

Jak se Adam popral s deštěm i s nejtěžšími výzvami obřích převisů, s motivací k pokusování a jejich přelezení, nebo kde našel odpovědi na otázky "Proč to nejde?" nebudu prozrazovat. Rozhodně to není jen záznam přelezu jedné či několika cest. Celý film provází motto "život je změna". Adama Ondru uvidíte za volantem auta, poštípaného od komárů, na kánoi, pod stanem, s vrtačkou, s friendama a vklíněncema, i v opravdu lehkých cestách.

V něčem jsou si oba zmíněné filmy dost podobné. Je to vynikající kvalitní zpracování, srozumitelnost pro všechny diváky a reklamy nejsou nikterak protivné. Film má spád i dlouhé pasáže, které dokumentují neskutečné úsilí a odhodlání Adama přelézat ty nejtěžší cesty, i dobrou hudbu, která zároveň tu a tam napoví, že už dá Adam konečně ten ostrý přelez. Film se každému líbit nemusí, mně osobně to sedne a je to dost dobrý, pár malých chybiček je v titulcích.


Na film vás zve také Adam Ondra:

další ukázky z filmu jsou k dispozici na kanálu BERNARTWOOD


Change


ČR 2014, 125 minut
Režie a scénář: Petr Pavlíček
Kamera: Petr Pavlíček, Bára Vávrová
Ve filmu vystupují Adam Ondra, Magnus Midtboe, Inka Matoušková, Petr Pavlíček, Bára Vávrová a další
- SD verze 1024x576, 2,59 GB
- HD verze 1280x720, 4,4 GB
- FULL HD verze 1920x1080, 6,97 GB
Cena: 12e čeština, 16e v angličtině

Film je k dispozici v několika rozlišeních, Adam v něm hovoří česky i anglicky, s doplněnými anglickými nebo českými titulky ve dvou verzích, k nimž čte ještě text vypravěč.
Ke stažení je na stránkách store.payloadz.com.


Ještě o filmu od autora:
"Celovečerní dokumentární film o nejlepším lezci světa Adamovi Ondrovi, cestujícím po Skandinávii, kde nastavuje nové standardy skandinávského lezení. Na v té době neznámém Flatangeru na norském pobřeží Atlantiku nachází, navrtává a po 3 měsících obrovské dřiny i nakonec i přelézá novou nejtěžší cestu světa v nové dimenzi obtížnosti 9b+. Nazve ji symbolicky Change - Změna, jelikož celé tohle svobodné skandinávské cestování přineslo do jeho života mnoho nových poznání a změn."



Stránky o filmu Change / Změna: change-movie.com


Marťan   [úpravy] 10:20 01.11.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Change16:05:15 04.11.2014
Je to jiné, je to dobré.
 Venca Peki

 CZ06:43:37 05.11.2014
Čau, teď jsem si stahnul HD verzi v CZ a je to celé v ENG.. a v nastavení jsem nikde nenašel ani titulky. Máněkdo taky takový problém? Popřípadě nějakou radu jak nastavit CZ?
 David Eret
 Re: CZ07:06:42 05.11.2014
Na stránce stahování máš kontakt pro případ technických problémů.
 martan
 Re: CZ08:52:32 06.11.2014
ja si stahl full HD CZ a je to anglicky s ceskyma titulkama. zkus v prehravaci zapnout titulky
 strejda

 Foto dne:

Vakuumgeist, 9a
 Databáze cest:
Všechny cesty (187232)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Azaela 8A Anyang
Crocodile Bird 7C Anyang
School Of Rock 7A Anyang
Spárka VIIb Ostaš
Přímá Zkratka 7- Josefovské Údolí
Nově komentované:
Spárka VIIb Ostaš
Spárka VIIb Ostaš
Imola 10 Krkavka
Imola 10 Krkavka
Imola 10 Krkavka

 Nově v diskusi:
Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Denicek rozbity | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: Pády a sedák |

 Nové komentáře:
Re: Dotaz | Re: do velkých stěn! | Re: do velkých stěn! | Re: Dotaz | Dotaz | Re: do velkých stěn! | Re: do velkých stěn! | Re: do velkých stěn! | dává to smysl? | BESEDA VIKTOROM BERÁNKOM |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (101)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (38)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (35)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (20)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (7)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (5)

 Nově v inzerci:
Nová lana Beal, Tendon, Rock Empire | Singing rock ONYX | Expresy Wildcountry wildsport 17cm | Revo | Zapomenutá karabina | La Sportiva Nepal 41 | Prachůvek-nalezený botky | Chulilla/Cuenca | Boty Scarpa summit GTX Women 40 | LS Otaki women 38,5 |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 553 
 50 dní v divočině 
 429 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 498 
 Andrea 
 435 
 Ashima 
 369 
 Barkley Marathon 
 445 
 B.I.G. - světové prvenství 
 428 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 401 
 Gálfy - Horský život 
 383 
 Jak se staví ledovec 
 358 
 JAMES - Století nad oblaky 
 493 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 397 
 Lezci z Manína 
 426 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 400 
 Operace Nos 
 390 
 Plamen nikdy nezhasne 
 383 
 Pohlednice z konce světa 
 431 
 Pomíjivost ledu 
 384 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 394 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 376 
 Rhapsodia Corcontica 
 381 
 Sama 
 419 
 Šampioni zlatého údolí 
 405 
 S lyžemi v oblacích 
 454 
 Tenaya Traverse Challange 
 405 
 Tenkrát na východě 
 440 
 Velká alpská silnice - 73 
 422 
 Za oponou velehor 
 488 
 Zápasník Dee Dee 
 391 
 Životní výprava 
 397 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.