LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Těžký místo vynech a lez dál.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12950
2.Votoček 12850
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Novák 10900
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5805 lezců
1181768 cest
Nové přelezy:
Taupe The 7b
Krvavá Láz Xc
Evženova A Xa
Breaking B 7c
Mozaik 7c/7c+
Missing Dr 8b+
Bonsai 8b
Panter 10+
Odissy R1 8b
Roter Baro 9-

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
V 16 - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Humi Expedice Pamír - Hindúkuš

2006

22.6. - Cílem naší expedice je vystoupit na tři pamírské sedmitisícovky a také prozkoumat lezecké možnosti v Afghánstánu.

V pátek 23. června odjíždíme na čtyřměsíční expedici. Oficiální start expedice je v 11:00 před budovou Českého rozhlasu - Plzeň. Cílem Humi expedice Pamír - Hindúkuš je vystoupit na tři pamírské sedmitisícovky a také z nich slézt zpátky. Pokusíme se vylézt na jeden z vrcholů v těžko přístupné oblasti Afghánistánu, kde od konce 60. let nebyla žádná expedice. Kromě horolezectví se budeme věnovat i natáčení a psaní novinek z cesty i ze života lidí pod horami – v Kyrgyzstánu, Tádžikistánu a Afghánistánu.

Čtyřměsíční expedici podnikneme opět naším expedičním Uazem 452 A. Na trase dlouhé 20 000 km navštívíme dvanáct zemí (Slovensko - Ukrajina – Rusko – Kazachstán – Kyrgyzstán – Tádžikistán – Afghánistán – Írán – Turecko – Bulharsko – Rumunsko - Maďarsko).



Hlavním programem expedice bude především dosažení několika horolezeckých cílů. V průběhu dvou měsíců se pokusíme vystoupit na všechny tři sedmitisícovky západní části Pamíru – Pik Lenina (7134 m), Pik Koržněvské (7105 m) a Pik Komunizmu / dnes Pik Ismaila Somoni (7495 m).

Potom se přesuneme do sousedního Afghánistánu a podle bezpečnostní situace se pokusíme vystoupit na nejvyšší horu Afghánistánu Nóšak (7492 m), případně na Uparisinu (6260 m). Pokusíme se tak navázat na úspěchy první a zároveň poslední československé expedice, která na vrchol Uparisiny udělala prvovýstup v roce 1965. Podle dostupných informací, nebyla v této oblasti od konce 60. let žádná česká či slovenská horolezecká expedice!

Pro lezení v pamírských horách je charakteristické velmi nestabilní počasí a objektivní nebezpečím v podobě častých pádů lavin a ledu a velkým množstvím ledovcových trhlin.

Tyto nepříznivé vlivy jsou navíc umocněny extrémními výkyvy teplot, které se pohybují od – 30°C až do + 30°C. Výstupy v Hindúkuši velice komplikuje bezpečnostní situace a špatná dostupnost. Neustále padající kameny a laviny všeho druhu obdařily vrcholy tohoto pohoří pověstí jednoho z nejtěžších a nejnebezpečnějších horolezeckých terénů světa.



Členové expedice:
Roman Žebro Pekař (vedoucí expedice, kameraman, fotograf, řidič);
Andrej Fyodorov - Uzbekistán (horolezecký instruktor, Mistr sportu Uzbekistánu);
Martin Lišin Liška (fotografická dokumentace);
Kamil Havlíček (lékař expedice);
Petr Mek Macoun (druhý kameraman, řidič);
Karla Štěpánková (PR, dokumentace, komunikace se sponzory).

Hlavním partnerem expedice je Humi Outdoor.
Expedici dále podporují: Hannah, FitSport Jiří Trampota, Aminostar - dietary supplements, Devold - výrobce vlněného funčního prádla, plzeňský The Pub, Avacom Battery, Red Bull, Jerky, Knorr, Lipton, Emco, Ecs - distributor plastových obalů.
Mediálním partnerem expedice je Český rozhlas Plzeň.



Průběh expedice můžete sledovat na Lezci a také na expedičních stránkách pamir-hindukus.wz.cz

Karla Štěpánková   [úpravy] 11:56 22.06.2006Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Dalny Vychod15:07:51 22.06.2006
Drazi odvazlivci, takze na vychod?
Takze, good luck!!
J.odpovědět 

 jedem17:08:49 22.06.2006
Vemte mě sebou.Martin
martinodpovědět 

 Hodně štěstí!19:37:33 26.06.2006
Pěkný plán, přeju hodně štěstí a v pořádku se vraťte!
Jaraodpovědět 

 Foto dne:
boulder kvalifikace
MS v lezení 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (187127)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Odissy R1 8b Caimari
Vandal IXc Tisá - Modřín
Obětí Anděla IXc Tisá - Modřín
Zbytečná Cesta VIIIc Tisá - Modřín
Yenga 6c Kalymnos
Nově komentované:
Rozcvička (Ochmelka) 5+ Čtyři Palice
Schody Soft 8- Josefovské Údolí
Přes Převis Přímo 6 Hnědé Skály
U Buku 5- Kozel
Erbstück VIIIa Bielatal

 Nově v diskusi:
Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: Pády a sedák | Satanský riport | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Jak funguje žebříček? | Re: Pády a sedák | Jak funguje žebříček? |

 Nové komentáře:
Manaslu | Re: No vida | Re: No vida | Re: No vida | Re: AO | Re: AO | AO | Video | Re: ... | Re: No vida |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (134)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (21)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (19)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (7)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (5)

 Nově v inzerci:
La Sportiva Nepal 41 | Prachůvek-nalezený botky | Chulilla/Cuenca | Boty Scarpa summit GTX Women 40 | LS Otaki women 38,5 | Spolulezec neděle 28.9. | Wild Country Revo | parťák teď na neděli 28.9. | Nabízím "odkoupení" noclehu v tatrách | Lezeni dnes v Praze |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 509 
 50 dní v divočině 
 392 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 459 
 Andrea 
 404 
 Ashima 
 344 
 Barkley Marathon 
 418 
 B.I.G. - světové prvenství 
 390 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 375 
 Gálfy - Horský život 
 357 
 Jak se staví ledovec 
 334 
 JAMES - Století nad oblaky 
 458 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 361 
 Lezci z Manína 
 395 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 370 
 Operace Nos 
 362 
 Plamen nikdy nezhasne 
 356 
 Pohlednice z konce světa 
 394 
 Pomíjivost ledu 
 355 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 361 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 347 
 Rhapsodia Corcontica 
 353 
 Sama 
 387 
 Šampioni zlatého údolí 
 372 
 S lyžemi v oblacích 
 413 
 Tenaya Traverse Challange 
 375 
 Tenkrát na východě 
 402 
 Velká alpská silnice - 73 
 392 
 Za oponou velehor 
 453 
 Zápasník Dee Dee 
 363 
 Životní výprava 
 371 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.