LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Climb now, work later ;)
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
41.Hyžný 10138
42.Kopáček 10110
43.Zedek 10100
Bouldry:
41.Skočdopole 9103
42.Chovanová 9100
43.Paděrová 9100
Hory:
24.Nešvera 2557
25.Opice 2510
26. 2404

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5805 lezců
1181544 cest
Nové přelezy:
Steep Mud 9+/10-
Malej Bejk 9+
Inspirace 9
Valkýry 10-
Murati 7c
Mladé Drsn 7C+
Láskyplné 8A
Frisch Gep 9/9+
Athletico 9+/10-
Linkes Tru 9+/10-

Stěny
SAUNA - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Boulderování pod velikány

Mistrovství světa v boulderingu právě proběhlo ve francouzském Chamonix. Večerních šest finálových bouldrů zdolávalo 12 žen a 12 mužů, které postoupili ze středeční kvalifikace. Nejlépe české barvy hájila Věrka Kotasová, která obsadila 6. místo.


Věra Kotasová

Mužské kvalifikační bouldry byly vypečené a jak jinak – těžké. Topů bylo pomálu a někteří do některých cest ani nenastoupily. Kroucení hlavou na nástupu střídalo řev po vypadnutí. Famozně začal polák Tomasz Oleksy, který prvé tři bouldry dal na první pokus, ale tím jeho serie skončila. Salevat Rahkmetov na prvních bouldrech zaváhal, ale do finále postupoval z prvního místa následován Serikem Kazbekovem. Finále zamíchalo postupovým pořadím a k celkovému údivu české výpravy (kteří mezi sebou uzavřeli sázky na vítěze)  vyhrál ital Christian Core následován francouzem Jerome Meyerem a Oleksym.


Ženská kvalifikace nabídla divácky větší podívanou, bylo více topů a rozhodovaly pokusy. Ruska Olga Tcherechneva ukázala, že nejen mladice umí bouldrovat a postupovala z prvního místa. Stabilní výkony podala v kvalifikaci a finále ukrajinka Natalija Perlova a skončila celkově druhá za francouzskou Sandrine Levet. Věrka Kotasová se šesti topy na devět pokusů postupovala ze čtvrtého místa a ve finále to vyšlo na solidní šestou příčku.


Helena Lipenská


České barvy hájila také Helena Lipenská, které to vyšlo na 24. místo. Radovan Souček posílen 6. místem v Zaragoze bojoval jak lev a skončil 36. Svazový civilkář a neoficiální mistr Evropy v lezení koutů Jirka Přibil obsadil 43.příčku.


Radek Souček


Jiří Přibil

Slovenská výprava si vedla také dobře a 14. místo Petera Doležaje a 15. Marka Repčíka a 26. čechoslováka Andreje Charastiny jsou toho důkazem. Sestry Cintalové se probojovali na 23. místo (Zuzka) a 28. (Katarina). Výpravu doprovázel předseda Jamesu Palo Vaško a Igor Koler.


Andrej Chrastina


Katarina Cintalova


Marek Repčík.jpg


Ze Chamonix Vlasta Volák

Vlasta Volák   [úpravy] 14:29 11.07.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 1st22:49:14 11.07.2003
gj all !
hansodpovědět 

 Yames?22:52:16 11.07.2003
Diky za peknou reportaz, ale urychlene oprav ten Yames a pak tenhle komentar smazte, nez si toho vsimne nekdo dalsi.
Ahoj Radek
zobanodpovědět 
 Re: Yames?19:50:27 12.07.2003
Yames je slovenskou pobočkou YMCA. Jeho šéfem je Yames Bond.
Papoušodpovědět 

 Foto dne:

Vše nej
 Databáze cest:
Všechny cesty (187106)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Equinoxe 6a Valle Aquila
Orecchietta 6a Valle Aquila
Höhenwegdiagonale 6- Bad Goisern
Atemlos 6- Bad Goisern
L'irsute Du Vocabulaire 6b+ Gorges Du Tarn
Nově komentované:
Schody Soft 8- Josefovské Údolí
Přes Převis Přímo 6 Hnědé Skály
Rys Panikářů 3 Černolické Skály
Rys Panikářů 3 Černolické Skály
U Buku 5- Kozel

 Nově v diskusi:
spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: Pády a sedák | Satanský riport | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Jak funguje žebříček? | Re: Pády a sedák | Jak funguje žebříček? | Re: Pády a sedák |

 Nové komentáře:
Re: AO | AO | Video | Re: ... | Re: No vida | Re: ... | Re: No vida | Re: No vida | Re: ... | Díky, Adame |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (138)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (19)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (17)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (7)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (5)

 Nově v inzerci:
sedací úvazek OCUN EGO vel. L | Prachůvek-nalezený botky | Chulilla/Cuenca | Boty Scarpa summit GTX Women 40 | LS Otaki women 38,5 | Spolulezec neděle 28.9. | Wild Country Revo | parťák teď na neděli 28.9. | Nabízím "odkoupení" noclehu v tatrách | Lezeni dnes v Praze |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 488 
 50 dní v divočině 
 376 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 436 
 Andrea 
 386 
 Ashima 
 325 
 Barkley Marathon 
 403 
 B.I.G. - světové prvenství 
 378 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 357 
 Gálfy - Horský život 
 333 
 Jak se staví ledovec 
 317 
 JAMES - Století nad oblaky 
 436 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 344 
 Lezci z Manína 
 379 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 352 
 Operace Nos 
 340 
 Plamen nikdy nezhasne 
 338 
 Pohlednice z konce světa 
 375 
 Pomíjivost ledu 
 338 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 340 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 336 
 Rhapsodia Corcontica 
 336 
 Sama 
 370 
 Šampioni zlatého údolí 
 358 
 S lyžemi v oblacích 
 397 
 Tenaya Traverse Challange 
 360 
 Tenkrát na východě 
 380 
 Velká alpská silnice - 73 
 367 
 Za oponou velehor 
 426 
 Zápasník Dee Dee 
 343 
 Životní výprava 
 348 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.