LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Co nemáš, to nepotřebuješ.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
46.Bardas 10035
47.Schockherr 10034
48.Kopáček 10032
Bouldry:
46.Chovanová 9050
47.F 8906
48.Kohout 8900
Hory:
27.Štalmach 2894
28. 2726
29.Kulajta 2726

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5753 lezců
1165523 cest
Nové přelezy:
Unten Und 9
Le Chibre 7b
La Teigne 7b
Is Any One 7b
Amsterdam 7c
35Tri Sert 7c+
Warmer Bru 9
Slimline 10-
Hellboy 10-
Steep Mud 9+/10-

Stěny
V 16 - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
LANEX eshop - Bolatice
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Santa a jeho vesnice

smallV roce 1993 vedl  Jirka Novák malou česko-italskou expedici na Makalu. Mezi účastníky byl Joska Rakoncaj, Libor Hroza, Simone Moro. Expedice měla v BC nepálského kuchaře Santu.

A od té doby pojí Santu přátelství k českým návštěvníkům Nepálu. Jirku provázel Santa během většiny jeho návštěv v Nepálu. Několikrát byl účastníkem českých horolezeckých expedic, nejméně třikrát byl na expedici s Radkem Liehnertem, s Martinem Ottou a dalšími. Postupně se stal oblíbeným průvodcem řady českých nekomerčních trekingových skupin. Začali jsme se o něj vzájemně přetahovat. Já osobně jsem s ním byl v Nepálu již asi desetkrát. Před dvěma lety jsme ho navštívili v jeho tamangské vesnici Maga v dolní části Solo Khumbu. Tam při rozlučkovém večeru jsem zjistil, že většina kuchařů, kuchařských pomocníků a nosičů, kteří nás během posledních 20-ti let doprovázeli po horách, pochází právě odtud.


Vesnice Maga ještě v pořádku

foto by ©  P. Schnabl


Pokud byste se chtěli podívat na pár záběrů z této naší návštěvy, tak se podívejte na kousek mého filmu na https://www.youtube.com/watch?v=TwWvMsVb8M8, je to od 19-té minuty.



Ničivé zemětřesení před 14 dny jeho vesnici silně postihlo. On a jeho rodina jsou naštěstí živi a zdrávi, přišel ale bohužel  o dům, o veškerý dobytek, prostě o všechno. Vlna solidarity s Nepálem je úžasná. Jako jednotlivci pochopitelně nemůžeme pomoci celému Nepálu. Proto jsme se já, Jirka Novák a Petr Šupich rozhodli oslovit naše kamarády, především ty, kteří se Santou absolvovali některou expedici, nebo některý z nádherných nepálských treků a pochopitelně ty, kteří nás znají a důvěřují nám, k cílené pomoci.


Santa

foto by ©  P. Schnabl



Na návštěvě u Santy

foto by ©  P. Schnabl


Založili jsme transparentní účet u KB a během tří dnů se na něm sešlo přes 300000 Kč. Tyto peníze nejsou určeny na okamžitou pomoc, ale až na následnou, zejména na nákup stavebního materiálu při obnově Santova domu, event. dalších domů ve vesnici. Původně jsme se obrátili jen na okruh nejbližších kamarádů a známých, ale ozvala se nám řada dalších lidí, kteří se chtějí připojit. Proto, jsem se rozhodl pro zveřejnění této naší akce. Kdo by se chtěl k této cílené pomoci připojit, ať použije transparentní účet 115-0202870207/0100 

Transparentní účet . Na účtu vidíte, kdo a kolik přispěl. Pochopitelně budeme průběžně informovat o využití vybraných peněz.

Petr Schnabl   [úpravy] 11:48 07.05.2015Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Díky kluci za to15:55:27 09.05.2015
Je dobré vědět že máme mezi sebou stále ještě lidi kteří jsou ochotní pomáhat.
Sitcomodpovědět 

 jo23:17:26 10.05.2015
takhle nejak by ta pomoc na dalku mela vypadat.. presne vedet komu a na co.
odpovědět 

 neziskovky07:51:53 11.05.2015
hlavně nesponzorovat ¨nevládní¨ neziskovky. sem to pošlu.
klasikodpovědět 
 Re: neziskovky15:53:49 14.05.2015
Santa - to je jasné!!! No nehádzal by so všetky Neziskovky do jedného koša.
viloodpovědět 

 Foto dne:
Dohlenwand
Lumpazivagabundus, 7
 Databáze cest:
Všechny cesty (184894)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Papa 7a Rue Des Masques
A Couer Padu 6b Rue Des Masques
Le Couer Du Probleme 6c+ Rue Des Masques
Tais-toi Mon Coeur 6b Rue Des Masques
La Fille 5c+ Rue Des Masques
Nově komentované:
Akční Směr 6c Radvanice
Procházka Kamením 7A Radvanice
Heiße Nächte In Palermo 8 Frankenjura
35Tri Sert Á Tops 7c+ Oréac
Action Directe 11 Frankenjura

 Nově v diskusi:
Re: Studenské skály nález karabin | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Adam Ondra vaří v KFC | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni |

 Nové komentáře:
Re: Kvalita skály | Re: Parohy | Re: Parohy | Re: Počet cest - autor | Re: Řezník ze sklepa... | Gratulace | Zakresleno na openclimbing.org | Řezník ze sklepa... | Gratulace | Re: Počet cest - autor |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (83)
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
SP v boulderingu Praha 2025 (16)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (12)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
SP v boulderingu Praha 2025 (11)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)

 Nově v inzerci:
MAMMUT FIRST ZIP 4 | Holku z ostravska. | CT Alpine up | mobilní lezecká stěna | tatry | Helma Black Diamond | Maglajzáky | Scarpa drago | Černé dioptrické brýle (KEEN | Síte |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1597 
 Ne 
 1852 
 Nevím 
 1126 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.