LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Náčelník má vždycky pravdu.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
51.Hebelka 9960
52.Y 9925
53.Winter 9894
Bouldry:
51.Kollár 8853
52.Fišer 8850
53.Tra 8834
Hory:
30.Málek 2682
31.Zvonková 2677
32.Lienerth 2588

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5751 lezců
1165040 cest
Nové přelezy:
Nie Diät 9-
Götterhämm 9+
Longcalibu 9
Nie Diät 9-
Le Mangana 8a
Tutanchamo 7C
Meteo Majs 7C
Osvobození 7C+
Kolaborace 8A+
Fishbone 9

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
V 16 - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Horolezecké komiksy

od Jiřího Švadleňáka

smallPro všechny horolezce jsou zde ke čtení ve sněhových vločkách dva barevné horolezecké komiksy ze Severních Čech.

Jako předkrm omrkněte dvoustránkový horolezecký komiks. Má název "Podzim ve skalách" a Jirka Švadleňák (profi kreslíř) do něj v roce 2006 zvěčnil členy HO CC Dubí a Karla při lezení v Rájci.
- najdete ho na starších stránkách C-Clubu Dubí.

komix


Druhý komiks "Tajemství starého pergamenu" chystal Švadloš pro časopis CAO, než se přestal vydávat v roce 2009. Můžete si jej celý stáhnout v přiloženém souboru. Má 32 stran (je to na dlouhý večer) a opět v něm najdete skutečné postavy z HO Climbing Club Dubí (krásné fotky mají jeho členové na novém webu CCDubi.webnode.cz + Martina Klemsu a Míru Sedleckého. Kdo tyto horolezce zná, povšimne si drobných narážek na jejich vzhled, charakterové vlastnosti i oblíbené hlášky, ale pobaví se i neznalí.

poster


Švadloš komiks (PDF, 92 MB)

Jedná se o pracovní verzi, která neprošla jazykovou korekturou a obsahuje nějaké ty hrubky. Pokud Jirka najde vydavatele, časem se možná upravený komiks v omezené sérii objeví také v tištěné podobě a Jirky práci a elán budete moci podpořit jeho koupí. Pokud se tak opravdu stane, bude info i zde na Lezci.

Jirko děkujeme za příspěvek a pěkné čtení všem.

Marťan   [úpravy] 09:30 15.01.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 :-)14:53:16 15.01.2013
Dík fajn čtení.povedlo se ti to
štajnodpovědět 
 Re: :-)20:19:13 15.01.2013
Hezkyyy Svadleno,taks nekecals!
zombaodpovědět 

 :)))15:05:57 15.01.2013
... dobrotivy  boze :)
 l.odpovědět 

 super22:08:00 15.01.2013
Jsem rád jirko že ses konečně rozhodl že spatří světlo světa. Pokud je vydáš, rád je finančně podpořím. Díky moc. Jsou super. Miluju komixi!!!
Lukodpovědět 

 Pokračování19:51:14 22.01.2013
Jestli bude někdy pokračování (a v sobotu jsem zaslech, že by mohlo být), tak doufám, že budu zase za klaďase, Gymplák za zobáka a Zkouřenka nenažraná.
Holajzodpovědět 
 Re: Pokračování14:07:54 23.01.2013
Děkuji, hned je mi líp ....
Zkouřenka odpovědět 

 Foto dne:

Údolní cesta, Nos
 Databáze cest:
Všechny cesty (184855)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Venuša L2 9+ Blázon
Kinglajno 9-/9 Blázon
Ressaca 6b+ Peniche
Flaschenhals VI Oybin
Gorilla Warfare 7A Peak District
Nově komentované:
Danke Für Alles 7+ Frankenjura
Stínová Spára VIIa Horní Skály
Gabriele 14 VIIc Oybin
Father And Son 11- Frankenjura
Pražská Varianta 5 Svatý Jan

 Nově v diskusi:
Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni |

 Nové komentáře:
Detailní mapka | Kvalita skály | Re: Cesta z města | TheCrag | Re: Počet cest - autor | Počet cest - autor | Re: Otazka | Re: Otazka | Ach jo. | Krásná práce |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (83)
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
SP v boulderingu Praha 2025 (22)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Minisérie Správci skal (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (9)

 Nově v inzerci:
mobilní lezecká stěna | tatry | Helma Black Diamond | Maglajzáky | Scarpa drago | Černé dioptrické brýle (KEEN | Síte | Theory 44,5 | Jistítko pod Starostovou | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1575 
 Ne 
 1830 
 Nevím 
 1103 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.