LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Zakládej jenom tutový jištění, neser se s blbejma smyčkama a lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Žebříček
Cesty:
9.H2 11169
10.Jeliga 11155
11.Širůčková 11034
Bouldry:
9.Popovský 10328
10.Lavička 10175
11.Jungling 10125
Hory:
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324
4.Sejbal 7051

Výsledky
ČP v bouldru Praha (15.02)
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)

Deníčky
5689 lezců
1153991 cest
Nové přelezy:
Levobočka 7C
Kralupskej 7C
Calvo Potr 7c
Hanc Exten 8a
Gegoune 7c
Welcome To 7c
Ekati 7c
Zorba Le G 7b
Lulu In Th 7b
Fast Lane 7c

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mnoho smrťáků na Everestu a dalších osmitisícovkách

Mnoho lidí zahynulo na osmitisícovkách v Himálajích v posledních dnech. Zahraniční i česká obecná média informují o 10 obětech na Everestu, kde mezi příčinami několika úmrtí byla i zácpa na normální výstupové trase. V nepálské části Himálají bylo od března 18 smrťáků.


sth   [úpravy] 05:26 26.05.2019Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 velmi pěkné08:42:54 26.05.2019
Vypadá to moc hezky. Pravé horolezectví.
Humrdodpovědět 

 Dopravné zácpy13:51:16 26.05.2019
na obľúbených kopcoch sú bežná vec. Zažil som na normálkach na Mt. Blanc, Matterhorn alebo Cima Grande. Nie je to príjemné, zdržiavajú, zhora zhadzujú kamienky, ale väčšinou nejde o život.
igi2odpovědět 

 Dopravné zácpy14:09:14 26.05.2019
na obľúbených kopcoch sú bežná vec. Zažil som na normálkach na Mt. Blanc, Matterhorn alebo Cima Grande. Nie je to príjemné, zdržiavajú, zhora zhadzujú kamienky, ale väčšinou nejde o život.
igi2odpovědět 
 Re: Dopravné zácpy17:44:38 26.05.2019
Klika je, že to není povinné. Na druhou stranu tady jasně vítězí ego nad pudem sebezáchovy.
Lubošodpovědět 

 masovka22:54:59 26.05.2019
Na té fotce bylo prý 300 lidí ve frontě na vrcholovém hřebenu.

Tak nějak s úsměvem si vybavuji ten "výkon" kláry Kolouchové.
odpovědět 
 Re: masovka09:26:21 27.05.2019
Tak zase na druhou stranu je to výkon, stát ve frontě na vrchol :D
odpovědět 
 Re: masovka09:34:44 27.05.2019
Taky jsem si na ní vzpomněl, když jsem četl o šerpovi, co tam byl už téměr 25x, z toho jednou dokonce 2x za týden :-)
odpovědět 

 horolezci?21:29:31 03.06.2019
No, opravdový horolezec dnes už na Everest nepůjde. Minimálně ne normální cestou. Toto není horolezectví a lidi, co se učí jumarovat v základním táboře opravdu za horolezce nepovažuji. Nepovažuji za něj ani sebe, jakožto rekreačního skalkaře a alpinistu a to si troufnu tvrdit, že mám o dost víc zkušeností než spousta klientů, co si Everest zaplatí. Ze svých zkušeností s pětitisícovkami a jednou sedmitisícovkou, jsem byl opravdu nemile překvapen, co za lidi tam občas jezdí (a že je ty agentury a cestovky berou). Já měl vždycky k horám obrovský respekt a laťku náročnosti zvyšuji pomalu a postupně. ale dnes už pěknou řádku desetiletí platí, že na velké hory chodí spíš lidé co na to mají peníze, než ti co na to mají fyzicky, zkušenostmi a technicky. To že tam pak takto umírají lidi je logické, nikomu to nepřeji, ale líto mi jich nikoho není, každý si na tom chce namastit kapsu (cestovky, agentury, nepálské úřady), majetní klienti se zas předvést a pak to takto dopadá. Moje velmi naivní idealistická představa je, zrušit jakýkoli byznys ve velehorách a ať tam chodí jen ti, co jsou schopni to zvládnout sami, bez pomoci vůdců, šerpů atd. To by to v těch horách vypadalo jinak. Takhle člověku nezbývá, než škrtat vysněné hory (a že se nejedná zdaleka jen o osmitisícovky, ono stačí se podívat do Tater, či na Blanc a Matterhorn). Je to karma a kdo s čím zachází, s tím také schází. Já bych na osmičku nechtěl ani za zlatý prase. Horolezectví a lezení je nebezpečný sport, ale tato egoistická honba za senzací nedostatečně zkušených a připravených a penězi v případě těch, co nich vydělávají, přesně k takovýmto hromadným tragédiím. A pak tam umíraj všichni.
thrasherVojtiodpovědět 

 Foto dne:
Barbarossa
Mustapha et les mustaphettes, 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (181311)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Salto 8a Leonidio
Ride The Snake 7c Leonidio
Falakro Kefali 6b Kalymnos
Normální Cesta Var 1 1 Stržový Vrch A Kopřivník
Komín II Stržový Vrch A Kopřivník
Nově komentované:
Podium 6C+ Panský Les
Sex Pistols 9- Geyikbayiri
Hanc Exten. 8a Kalymnos
Monnraisers 7c+ Kalymnos
Vitálogica 7b Siurana

 Nově v diskusi:
Re: Zápisy na nic | Stena roudnice? | Re: Zápisy na nic | Re: Zápisy na nic | Re: Zápisy na nic | Re: Zápisy na nic | ČP nominace reprezentace | Re: Zápisy na nic | Re: Tognazza | Re: Tognazza |

 Nové komentáře:
Re: hahaha | Myslivec | Rys | Rys | Re: fašismus | Re: fašismus | Re: fašismus | Re: hahaha | Pěknej | Re: fašismus |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (53)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (18)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)
Realizace 10? (10)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (10)
Video: Adam Ondra a jeho flash bouldru El Elegido 8B+ (8)

 Nově v inzerci:
Kalhoty Kitchatna | boty Dynafit Tigard 130 freeride | Lezení/skialp tenhle víkend | Deuter Kid Comfort III | výškové práce- Brno | Tatry | Hledám partu/parťáka/parťačku | Hledám spolulezkyni | Dětský horolezecký sedák Simond First Climb Junior | Prodám 2 univerzální dětské lezecké celotělové úvazky Singing Ro |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 17 
 Ne 
 10 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.