LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
SP obtížnost, rychlost Indonesie (02.05)

Žebříček
Cesty:
1.Votoček 12362
2.Šindel 12319
3.Trojan 12262
Bouldry:
1.Volf 11300
2.Konečný 11275
3.Stráník 10906
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)
Kontinentální pohár a MČR v ledolezení (07.12)

Deníčky
5684 lezců
1152006 cest
Nové přelezy:
Portatore 8a
Born To Cl 8a
Kyros 7c
Kyros 7c
Solo Fly 7c
Missing 8a
Born To Cl 8a
So Sexy 8a+
Totem 8a+
Putinova Z 7C+

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Boulder Bar - Praha 7
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Baruntse: Mára Holeček a Radek Groh nemohou kvůli počasí dolů

Mára Holeček s Radkem Grohem nemohou sestoupit z Baruntse (7162 m), kam v úterý vylezli novou cestou Z stěnou. Další den zůstávají uvěznění na stejném místě ve výšce cca 7000 metrů kvůli počasí. "Stále sněží, fouká a není vidět na krok. Čekáme na zázrak, který snad dorazí v sobotu," píšou ve zprávě před chvílí zveřejněné na Facebooku.

"Zpráva ze satelitního telefonu z 27.5.2021
Stav je neměnný, jsme uvěznění v 7 tisících a nemůžeme se hnout. Stále sněží, fouká a není vidět na krok. Čekáme na zázrak, který snad dorazí v sobotu.
Maara
Dodatek ke zprávě: Díky moc za všechny vzkazy Markovi a Radarovi a že jich není málo. Určitě si je všechny přečtou a odpoví Vám, jakmile to bude možné. Mára v base campu a po dobu výstupu nemá mobilní připojení, ani přístup na data. Funguje to tak, že je schopen pouze přes satelitní telefon odeslat krátkou zprávu, která dojde jen v případě, že se satelit zrovna potuluje někde nad ním. Dokud vydrží baterie satelitního telefonu mohu Vás  informovat o průběhu expedice. Fotografie odesílat nelze. Ke zprávám tady uveřejněným využívám fotografie z Markova archivu. Situace v oblasti, kde jsou kluci je velmi špatná, co se počasí týká. Hustě sněží, denně napadne 20-30 cm sněhu a viditelnost je nulová a to dokonce i v BC. Ani sem či odtud se zatím nikdo nedostane. Všichni čekají na avizované zlepšení počasí, která by mělo přijít v sobotu. Ještě jednou díky všem, kteří drží klukům palce. Kája"




Předchozí zpráva:
Mára Holeček z Baruntse: Jsme uvězněni počasím a další bivak

Standa Holec   [úpravy] 18:21 27.05.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 .08:36:21 28.05.2021
Hybernujte, držte a zítra dolů, držíme s váma!
 dom

 Foto dne:
Mlok, skály v Povltaví, Nugget-tsil
Mlok
 Databáze cest:
Všechny cesty (181047)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Portatore Di Tem 8a Ferentillo
Totem 8a+ Ferentillo
Missing 8a Ferentillo
Born To Climb 8a Ferentillo
Kyros 7c Ferentillo
Nově komentované:
Poker Face 7C+ Tábor - Lužňák
Poker Face 7C+ Tábor - Lužňák
Ermitáž 9 Petrohradské Skály
Ermitáž 9 Petrohradské Skály
Another Brick In The Wall 7b Chulilla

 Nově v diskusi:
Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: hlodavec v materiálu |

 Nové komentáře:
!!! | Je hustá | Re: kdo ještě | kdo ještě | Re: já taky | já taky | Chlór a xenon | Re: Carodejuv ucen | jak zvýšit diváckou atraktivitu ledolezení na rychlost | Re: Carodejuv ucen |

 Kde to vře:
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (5)
Adam Ondra: boulder El Elegido 8B+ na flash (5)
Honza Štípek se zařadil mezi české 9 áčkaře (4)
Eva Matějovičová 8. ve skialpovém sprintu na SP ve Španělsku (2)
Novinky na Sardínii (1)
Lenka Poláčková (SVK): nejrychlejší ženský výstup na Aconcaguu (1)
SP v ledolezení Saas Fee (SUI): Aneta Loužecká 3. v rychlosti (1)

 Nově v inzerci:
Průvodce | Direct Alpine pants Midi 3 | Asolo Eiger XT EVO vel. 42 | Průvodce ARCO 2015 | haršajzny Dynafit 80 | Skialpy Dynastar legend | Statická a dynamická lana | Dynafit TLT 5 Mountain | Ostrava lezení | Prodám cepíny Climbing Technology North Couloir |

 Anketa:
Jaké technologie nebo aplikace používáte při lezení a jak vám pomáhají?
 GPS a mapové aplikace 
 1129 
 Lezecké aplikace pro sledování výkonu 
 1036 
 Sociální sítě pro sdílení a inspiraci 
 885 
 Vzdělávací aplikace pro techniky a trénink 
 928 
 Aplikace pro evidenci a sdílení výstupů 
 774 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.