LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   “Nejdřív je climbing a potom polibek tvůj!” Jiří Korn.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
Buližení (08.03)
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12397
2.Votoček 12356
3.Trojan 12262
Bouldry:
1.Volf 11303
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
ČP v bouldru Praha (15.02)
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)

Deníčky
5698 lezců
1157077 cest
Nové přelezy:
Via Del Os 8a
The Kessel 7c
Esence Bou 7C
Návrat Čoc 8B
Kolenoskop 7c
Küllü In 9-
Gizmo 9
Buscando A 8a
Wolkom 7C
Ztopořená 9/9+

Stěny
Lezecká stěna Kralupy - Kralupy nad Vltavou
Škoda Sport Park - Plzeň
Hotel Praha - Broumov - Broumov

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Dap Sport - Hradec Králové
HANIBAL - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Úklid skal a okolí

Branické skály

small12.6.2013 provedl horolezecký oddíl Hokas z Prahy za podpory OVK Praha a Střední Čechy a MČ Prahy 4 úklid Branických skal a okolí. Letos se chystají další akce.

Poděkování patří předsedovi oddílu Viktoru Ladovi za iniciativu a zorganizování akcí a MČ Praha 4 za dodání pytlů a rukavic i přistavení bikramové vany a odvozu odpadu.

V okolí skal, které jsou poslední roky zejména za slunečných odpolední a večerů v týdnu vyhledávané horolezci z Prahy se pohybuje velké množství lidí, navíc k odhazování odpadků přímo lákají okraje dobře dostupné louky nad skalami. MČ má na úklid okolí sjednanou firmu, ale úklid odpadků ze skalních stěn je samozřejmě problém. Asi dvacítka členů oddílu se tedy sešla jedno odpoledne pod skálou, vytahali odpad z křoví kolem i z položených ploten a kolem oplocení nad skalami, načež naplnili pytlemi s odpadky skoro celou vanu. Nakonec na oplocení připevnili zákazové a informační cedulky (o nebezpeční pádu, pohybu lezců pod svahem a nedohazování odpadků) a po úklidu si ještě večer všichni stihli zalézt.

Branické skály na začátku léta

Viktor

plné pytle přibývají

úklid ze slanění

úklid ze slanění

úklid ze slanění

část oddílu Hokas pod skálou

hromady odpadků z křoví a lesíku

část oddílu HOKAS


S nabídkou dalších úklidů se oddíl Hokas přihlásil také letos, v Divoké Šárce (29.3.2014) i na Branických skalách (o víkendu 5.-6.4.2014).

Pokud by jste se také chtěli zapojit do (většího) úklidu okolí některých skal, kontaktujte nejlépe příslušnou OVK, která vám může pomoci s jednáním na obci a má také přehled, kdy se kde uklízí, nebo kde je toho zapotřebí nejvíce. V případě Středních Čech budeme mít pro letošní rok k dispozici i vlastní pytle a rukavice, které případně můžeme poskytnout k úklidu.
Samozřejmě spousta lezců odnáší po ostatních lidech od skal často nějakou tu igelitku plnou cizích odpadků a za to i jim všem díky.

Ještě jednou díky,
Martin Marťan Tučka
místopředseda OVK Praha a Střední Čechy

Marťan   [úpravy] 11:00 28.03.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Nádhera! Bud´te pochváleni!11:07:14 28.03.2014
torousodpovědět 
 Re: Nádhera! Bud´te pochváleni!12:20:04 28.03.2014
Myslím že letos už tam proběhlo nějaké geokačerské CITO - možná by bylo dobré zjistit, aby se nedělala dvojitá práce.
Kuba Turekodpovědět 
  Re: Nádhera! Bud´te pochváleni!12:27:44 28.03.2014
Jo dík, asi by nám to na jednotlivých MČ nebo hajný řekli, tentokrát jdeme na jisto a i proto se do toho motám za OVK.
 martanodpovědět 
   Re: Nádhera! Bud´te pochváleni!16:08:27 28.03.2014
Díkes!
jirkaodpovědět 

 hezky13:55:00 28.03.2014
Viktor je borec :)
Ajaodpovědět 

 Úklid - tento víkend Braník12:33:13 04.04.2014
pozvánke zde: www.facebook.com/events/1421896938060601/
martanodpovědět 

 Foto dne:
UGANDA  - únor 2025
RWOT  - 600m vysoký monolit 
cesta:Great Gully obtížnost (14JAR)
žulovej monolit
Třetí doložený výstup: Jirka Horský a Lukáš Adámek
Great Gully, Rwot, 14JAR
 Databáze cest:
Všechny cesty (181554)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Catch And Release 6B+ Foxtown Boulders
Choomah Hunter 6B+ Foxtown Boulders
Singularity 6C Foxtown Boulders
Time Travel 6C+ Foxtown Boulders
Water Closet 6B+ Foxtown Boulders
Nově komentované:
Semiramis 7B+ Pod Hradem
Bílý Tesák 4+ Jablonné Nad Orlicí
Koronavirus 6B Panský Les
Karanténa 5C Panský Les
Marinované žebro 7A Panský Les

 Nově v diskusi:
Tekuté mágo pro Gym | volná místa na kurzu CWI březen | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? |

 Nové komentáře:
Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Bloudek chce zase přidat | Yeaaaah | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Bloudek chce zase přidat | To muselo dát práce a přitom taková blbost | nejrychlejší přelez 9A ? | Re: Bloudek chce zase přidat |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (65)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (22)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (11)
Tragická lavinová nehoda v Ťažké (České) dolině v Tatrách (11)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)
Realizace 10? (10)

 Nově v inzerci:
Mačky BD | Msr vařič | Scarpa Furia Air | šáhlo | Letní spacák Trimm | Set karabin a expresek | Kletterführer Elbsandsteingebirge Ostteil | Kletterführer Elbsandsteingebirge Südteil | EVEREST | EVEREST |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 930 
 Ne 
 915 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.