LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Hrdinů jsou plný hřbitovy.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
Buližení (08.03)
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)

Žebříček
Cesty:
5. 11681
6.Stráník 11496
7.Stribrny 11487
Bouldry:
5.Stráník 10650
6.Kopecký 10475
7.Popovský 10428
Hory:
27.Petr 2799
28.Nehasil 2710
29. 2691

Výsledky
ČP v bouldru Praha (15.02)
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)

Deníčky
5698 lezců
1156951 cest
Nové přelezy:
Ztopořená 9/9+
Black Box 8B
Urgent 7c+
Malí Sráči Xb
La Directe 7C
Wimmer Dal 8A+
Tak Pravil 7C+
Good Morni 7C
Bella Ciao 7C
Bella Ciao 7C+/8A

Stěny
Extrém Plus - Praha 5 u Plzeňské - Praha 5
TJ vodní sporty - Loděnice - Litovel
Hotel Impuls - Havířov

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point - OC Olympia - Olomouc 7
Ksport - Třinec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Gasherbrum II

expedice

smPokusit se o výstup jihozápadní stěnou alpským způsobem na karakoramský vrchol Gasherbrum II je cílem české horolezecké expedice Hannah Lost Horizon Gasherbrum II, která minulý týden opustila Českou republiku.

Tvoří ji pouze dvojice horolezců Jan Krabec a Jan Vesták. Vrchol Gasherbrum II se nachází v nadmořské výšce 8 035 metrů.

Oba horolezci mají s nejvyššími vrcholy zkušenosti. Absolvovali například expedice na Mc Kinley, Huascaran, Alpamyo, Mustagh Atu nebo Cho Oyu.

Expedice Hannah Lost Horizon Gasherbrum II se liší od běžných expedic nejen složením, ale i záměrem. „Expedice pro nás není jen výpravou na osmitisícový kopec. Jde nám především o samotný pobyt ve vysokohorském prostředí,“ uvedl Jan Krabec. „Navíc odjíždíme jen ve dvou, což je tak trochu vzpoura proti mašinériím velkých expedic, které v současné době obklopují většinu atraktivních kopců,“ dodal Jan Vesták.

Na vrchol budou kroky Krabce a Vestáka směřovat ze základního tábora  ve výšce 5 600 m Grasherbrumským ledovcem do předsunutého tábora C1 v 6 000 m. Odtud dále přes sněhovo-ledové pilíře na kvótu 7 400 m do posledního výškového tábora C4.

Základní tábor se stane dočasně základnou expedice. Horolezci se v něm však příliš zdržovat nehodlají. Protože cílem Hannah Lost Horizon Gasherbrum II není klasický expedicní výstup postupným bodováním a zásobováním výškových táborů, budou se Krabec a Vesták nejprve aklimatizovat na nižších okolních vrcholech a dlouhodobějším treku. Předvýstupovou noc by pak měli strávit ve zmíněné výšce 7 400 m.

Gasherbrum II je vrchol karakoramského himalájského Baltoro Mustagh. Sousedí s horami K2, Broad Peak a Grasherbrum I. Za Československo dorazily na vrchol jako první dvě ženy Dina Štěrbová a Livia Klembárová v roce 1988.

Více viz viz www.losthorizon.expedition.sk

David Šikula   [úpravy] 22:42 06.07.2006Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Odvážné09:19:56 10.07.2006
Velmi odvážné na to, že to moc horolezci nejsou, spíše šlapači jako Caban a nemají z této výšky vůbec zkušenosti, ale někde se nasbírat musí.Tak ať se tentokrát zadaří.
Bobanodpovědět 
 Re: Odvážné09:56:06 10.07.2006
Cože? Co jste vylezl vy pane Bobane, že mluvíte s despektem a označujete je za "šlapače"? Zase malá česká závist ...odporné.
Alex Gončarodpovědět 

 Trochu divné12:24:59 10.07.2006
Bobane, jak můžeš kritizovat někoho o kom nic nevíš....

Kdo chce druhé kritizovat, musí jim nejdříve dobře rozumět, a to předpokládá především rozumět sám sobě, co myslíš?
Jose prasečí hlava-Josef Lukášodpovědět 
 Re: Trochu divné16:13:47 11.07.2006
Ale néééé, v klidu, jenom dojem. Hele, Gončare, právo na kritiku neznamená mít vylezeno více, i když tady to opravdu není problém. Čteš noviny? Třeba MS ve fotbale? Myslíš, že novináři hrajou fotbal líp? Tak se prober. O žádnou závist nejde, přijde mi jen , že nemají zkušenosti. Neznamená, že jim to nepřeji, to spíše naopak.Tak asi tak.
Hele, JPH, pamatuju si, jak ses vyjadřoval o Cábovi:-)
Hlavně v klidu.
Bobanodpovědět 
 Re: Trochu divné16:15:37 11.07.2006
A ještě jednou, jaká kritika? O čem to mluvíš?
Bobanodpovědět 

 Aktualne08:23:43 02.08.2006
Ahoj,

pisu ze Skardu z Pakistanu po skoncene expedici na Gasherbrum II. Diky za zajem Lezce o nasi expedici - jen skoda, ze zpravy o nasem pusobeni konci tim, ze jsme odjeli z Prahy :-}

Nemuzu ale opominout jedno upresneni a napraveni chyby, ktera se vloudila do clanku - mozna i nasim spatnym vyjadrenim v doprovodnych materialech: V pripade Gasherbrumu II, ktery je oveseny fixnimi lany a obklopeny spoustou mezinarodnich expedic, nemuze byt vubec rec o jakemkoliv alpskem stylu - alespon ne na jihozapadnim hrebenu. Tak prosim pozor, ano, postupovali jsme bez vynasek, budovani postupovych taboru atd., ale k alpskemu stylu ma toto jeste hodne daleko.

Zdravim vsechny priznivce kopcu vysokych i nizkych, slapace i horolezce, vice a podrobneji o nasi expedici na www.losthorizon.expedition.sk

Honza Vestak
Honza Vestakodpovědět 

 Foto dne:
Anatolia
Seek and destroy, 8
 Databáze cest:
Všechny cesty (181532)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Námel VIIIc Labské Údolí - Pravý Břeh
Nové Odpoledne 6 Domoradice
Cizinec Na Pobřeží 6- Domoradice
Paon Dans Ta G.... 7a Manikia
Le Con D`or 6b Manikia
Nově komentované:
Bílý Tesák 4+ Jablonné Nad Orlicí
Koronavirus 6B Panský Les
Karanténa 5C Panský Les
Marinované žebro 7A Panský Les
Manželský Slib 6+ Bechyně

 Nově v diskusi:
Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. |

 Nové komentáře:
To muselo dát práce a přitom taková blbost | nejrychlejší přelez 9A ? | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Smekám a gratuluji! | Re: Bloudek chce zase přidat | live long and prosper | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Bloudek chce zase přidat | Smekám a gratuluji! |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (65)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (22)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Tragická lavinová nehoda v Ťažké (České) dolině v Tatrách (11)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)
Realizace 10? (10)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (10)

 Nově v inzerci:
šáhlo | Letní spacák Trimm | Set karabin a expresek | Kletterführer Elbsandsteingebirge Ostteil | Kletterführer Elbsandsteingebirge Südteil | EVEREST | EVEREST | Statická a dynamická lana | Lezečky Ocún Havoc vel UK - 7 / EUR - 41 | Scarpa Booster 42,5 EUR |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 347 
 Ne 
 291 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.