LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
23.Svoboda 10721
24.Kalvas 10678
25.Jeliga 10634
Bouldry:
23.Břicháček 9903
24.Šlapák 9900
25.Nespoutaný 9881
Hory:
8.Zaoral 6528
9.Procházková 5864
10.Švihálek 5395

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5758 lezců
1168800 cest
Nové přelezy:
Tête 7c+
Nice Fresh 11
Friends Li 10/10+
One Piece 11-
Friends Li 10/10+
Linea Goti 7b+
Aplaus 9
Das Spiel 9/9+
Fénix 9+
Menší Post 9

Stěny
TJ Jiskra - Nový Bor
Fitpark - Uhříněves
Žlutá Kobra - Plzeň

Prodejny
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3
HUDYsport - Jablonec nad Nisou

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Roland Hemetzberger si připsal další volný přelez

Fleishbank Hemetzberger tentokrát volně přelezl starou hákovačku na Fleishbank v rakouském Wilder Kaiseru. 







Původní, 350m dlouhá linie, byla přelezena v roce 1960 jako standardní hákovačka, tedy cesta s úseky technického lezení, klasifikace VI-/A3 (ta trojka u toho áčka znamená velmi obtížné technické lezení v dlouhých úsecích). Autory byli tehdy již dobře známí němečtí lezci Peter Siegert a Wulf Scheffler. Volný výstup, shodou okolností provedený také německým lezcem, je nyní klasifikována v nejtěžším úseku jako desítka. Tedy X UIAA. Většina úseků ovšem nepřevyšuje obtížnost VII. UIAA, jedná se o typické horské členité lezení s častými kouty a spárami. 


Fleishbank

Zpráva na stránceDesnivel.com

repro: Lezec.cz



Teprve dvaadvacetiletý Roland Hemetzberger již na sebe několika podobnými volnými přelezy starých hákovaček upozornil, svůj poslední výkon však sám hodnotí jako doposud nejtěžší cestu. První pokusy v Scheffler – Siegertově cestě podnikl letos v létě, konečný úspěch si připsal ve spolupráci s Fabianem Hagenauerem, v roli jističe a druholezce.
Zajímavé je, že v průběhu volného přelezu do cesty Hemetzberger přidal pouze tři nové skoby a žádné nýty, cesta proto bude při každém dalším přelezu vyžadovat značné nároky na psychiku lezce. 


Zdroje a odkazy:
Zpráva na stránkách PlanetMountain.com
Zpráva na Rockandice.com
Zpráva na Desnivel.com
Markus Stadler – komplet topo cesty a fotky z volného přelezu
Zpráva o přelezu s fotografiemi na osobních stránkách
Roland Hemetzberger – osobní stránky
Roland Hemetzberger – FB profil

Tomáš FRANK   [úpravy] 00:30 11.12.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 pěkně pěkně20:40:06 11.12.2013
hm...50 let starej matroš v tom, to teda potěš koště! to je pecka :)
honza k.odpovědět 
 Re: pěkně pěkně00:45:26 13.12.2013
Zajímavé je, že v průběhu volného přelezu do cesty Hemetzberger přidal pouze tři nové skoby a žádné nýty, cesta proto bude při každém dalším přelezu vyžadovat značné nároky na psychiku lezce.
Tak lezou dnes ti nejlepsi:-) ...snad se sem taky hadavci mrknou z jiste zdejsi diskuse. No ale zas se tu clovek zasmeje kolikrat, takze dobry.
hahaodpovědět 

 Foto dne:

Occitanista, 6a
 Databáze cest:
Všechny cesty (185237)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Spécial One 7b Briancon
La Boulette 7b+ Briancon
Chambâo 7a+ Briancon
Capone Dog 6c+ Briancon
E-mentál - Rovnou Do Blázince VIIIb Bělá U Děčína
Nově komentované:
Friends Like You 10/10+ Frankenjura
Einfach Los VIIIb Bělá U Děčína
Azken Hatsa 6c Villanueva De Valdegovia
Montana 7+ Srbsko
Nebe Plné Hvězd 7+ Srbsko

 Nově v diskusi:
Grand Jorasses | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti |

 Nové komentáře:
Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj | Vibram gumex | jeeee | Zakaz ? | Re: rytířská zbroj | D | Re: rytířská zbroj | rytířská zbroj | Re: Je to pánko |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (21)
SP v boulderingu Praha 2025 (16)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (13)
Pinch od Edelridu (12)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Denis Urubko a Maria Cardell: prvovýstup alpsky na Nanga Parbat (8)

 Nově v inzerci:
Lezečky Scarpa Pernštejn | Prodam | Master 9.7 50m Bicolour (nelezené-nové) | Itálie ferraty a gran paradiso | Ruksak DOLDY Fitzroy 50 černý | Ostaš nebo Křížák | Statická a dynamická lana | Meindl Island MFS 45,5 | Prodám novou Švýcarskou dálniční známku na rok 2025 | Scarpa boty 38,5 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1738 
 Ne 
 1981 
 Nevím 
 1247 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.