LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Máš-li sílu vola, zkus to vylézt na sokola.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
Buližení (08.03)
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12397
2.Votoček 12356
3.Trojan 12262
Bouldry:
1.Volf 11303
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
ČP v bouldru Praha (15.02)
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)

Deníčky
5698 lezců
1157008 cest
Nové přelezy:
Küllü In 9-
Gizmo 9
Buscando A 8a
Wolkom 7C
Ztopořená 9/9+
Black Box 8B
Urgent 7c+
Malí Sráči Xb
La Directe 7C
Wimmer Dal 8A+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Boulder Bar - Praha 7
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Cestovatelský festival KOLEM SVĚTA a MFOF v Brně

přednáška a projekce fotografií

smallV Brně proběhne již 3. ročník cestovatelského festivalu KOLEM SVĚTA, který začne v pátek 8.10. 2010 v podvečerních hodinách a potrvá až do neděle 10.10.2010.

Součástí doprovodného programu brněnského veletrhu Sport Life je již tradičně i cestovatelský festival Kolem světa. A jedním z mnoha hostů je letos také Pavel Trčala, který se proslavil kontroverzním výstupem na Everest.

plakat


Jeho cesta na nejvyšší vrchol světa, kterou stále mnozí považují za fikci, prý poškodila jméno českého alpinismu a řada horolezců mu ani dnes nemůže přijít na jméno. Pakliže Vás tato tématika zajímá, máte možnost se hlavního aktéra sami zeptat, jak to tehdy vlastně bylo. Pavel Trčala vystoupí se svojí přednáškou v sobotu 9.10.2010 ve večerním bloku (18:00 - 20:00 hodin) v Kongresovém centru BVV na brněnském výstavišti. Na stránkách festivalu je jeho profil sepsán takto :

Pavel Trčala je nejmladším Čechem, kterému se podařilo stanout na nejvyšší hoře světa. Byl také prvním Čechem, který tuto horu sjel na lyžích. Patří mu světový primát a dva světové rekordy ve snowkitingu přímo na severní straně Everestu. Prezentace popisuje dramatický výstup na vrchol, sestup, při kterém Pavel o vlásek unikl smrti, a následnou mediální bouři, která se snažila jeho úspěchy zpochybnit.


Zdroje:

Přesný program všech filmů a přednášek naleznete zde: Kolem světa

Zpráva o kontroverzním výstupu zde: Everest zdolán Čechem načerno

Karel Wolf   [úpravy] 01:04 06.10.2010Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Machr07:57:08 06.10.2010
A byl první na světě co sjel Everest na lyžích se sněžnou slepotou!
odpovědět 
 Re: Machr08:28:38 06.10.2010
Si tam asi vylez znova když se mu udělalo líp, né. Není blbej! Pak tam byl ještě jednou udělat si pořádný vrcholový foto a pak jedno odpoledne neměl co dělat, tak to vzal taky takovou lehčí procházkou přes vrchol.
odpovědět 

 Holt je to machr10:17:19 06.10.2010
huba ukecana, zijici ve fikci, proste neverim protoze znam osobne a byl jsem se zenou jeden z prvnich, kteri zpochybnili face2face hned po navratu. Super klucina, kiter, o tom zadna, ovsem narcismus je hlavni stranka povahy a to je skoda.

Vzhledem k jeho popisovanemu financnimu low-limitu staci jednoduse zopakovat s poradnym zaznamem z cesty a je vystarano, vsichni jako ja sklapnou a zahrabou se pod zem.
upmanodpovědět 

 Nejlepší český výškový horolezec...00:56:49 07.10.2010
Na Kolem světa byl Trčala na jaře 2009 http://www.kolemsveta.cz/pavel_trcala_ nejmladsi_cech_na_everestu.html, schválně jsem tam přišel dříve, abych toho "nejlepšího českého horolezce" viděl na vlastní oči. Přednáška byla natolik přeplněná bláboly a nesmysly, že nemělo cenu se na nic ptát - ten člověk žije ve vlastním světě. Co se týče lyžování, tak za tu hodinu nebo hodinu a čtvrt předvedl dvě fotky na lyžích ve stylu: 1) stojím na místě a hledím do objektivu, 2) z místa popsaného v předchozím bodě jsem téměř na fleku udělal jako že jeden oblouk a přitom mávám do objektivu. Tvrdil, že se na ty lyže postavil a udělal 1-2 oblouky ve výšce asi 6200 m (pokud si to dobře pamatuji). Možná se to za rok a půl zvýšilo... až na vrchol.

Chce-li někdo vidět desítky či stovky fotek chlápka v různých pozicích, různém oblečení a s různou sportovní výbavou jak se směje (nebo šklebí) do objektivu, a k tomu má neustále na jedné ruce zdvižený palec, tak je tato přednáška ideální a návštěvník si přijde na své. Fotky, kde by hlavní aktér nebyl, byly možná dvě, tj. příroda či kopce.
palicodpovědět 

 Foto dne:
Anatolia
Seek and destroy, 8
 Databáze cest:
Všechny cesty (181534)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Conto Bloccato 7a+ Quirra
Watch Your Back 5A Skalky Pod Nebušicemi
Námel VIIIc Labské Údolí - Pravý Břeh
Nové Odpoledne 6 Domoradice
Cizinec Na Pobřeží 6- Domoradice
Nově komentované:
Bílý Tesák 4+ Jablonné Nad Orlicí
Koronavirus 6B Panský Les
Karanténa 5C Panský Les
Marinované žebro 7A Panský Les
Manželský Slib 6+ Bechyně

 Nově v diskusi:
Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. |

 Nové komentáře:
Yeaaaah | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Bloudek chce zase přidat | To muselo dát práce a přitom taková blbost | nejrychlejší přelez 9A ? | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Smekám a gratuluji! |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (65)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (22)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Tragická lavinová nehoda v Ťažké (České) dolině v Tatrách (11)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)
Realizace 10? (10)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (10)

 Nově v inzerci:
Mačky BD | Msr vařič | Msr vařič | Scarpa Furia Air | šáhlo | Letní spacák Trimm | Set karabin a expresek | Kletterführer Elbsandsteingebirge Ostteil | Kletterführer Elbsandsteingebirge Südteil | EVEREST |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 369 
 Ne 
 322 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.