LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
SP obtížnost, rychlost Indonesie (02.05)

Žebříček
Cesty:
1.Votoček 12362
2.Šindel 12319
3.Trojan 12262
Bouldry:
1.Volf 11300
2.Konečný 11275
3.Stráník 10906
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)
Kontinentální pohár a MČR v ledolezení (07.12)

Deníčky
5683 lezců
1151662 cest
Nové přelezy:
Umění Prok 8A+
Super Cang 7c
Temná Hmot 8B
Svigga 7b
Zacke 7c+
Marathon 7c
Extranjero 7b
Franta Jet Xc
Winds Of W 7c+
Dance With 7b+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Francisco Marin (58 let)- první 8b/b+

Jirka Slavík - letos je to za 1000

58 letý Francisco Marin – otec známého španělského lezce Edu Marina – vylezl své první 8b/b+, cestu  Botanics v  Rodellaru.

Není nad to, když se otec a syn navzájem v lezení hecují. A přesně tak to chodí v rodině Marinů. Před čtyřmi lety si řekli, že Edu vyleze  cestu svého otce Los Voladores 8b+ a Francisco zase cestu Botanics.
Co si slíbili, to také splnili a Francisco už má další lezecká předsevzetí. Do 60 let chce stihnout přelézt cestu Geminis 8b+.
Francisco vylezl své první 8a v 52 letech a v 54 letech první 8b.




Že věk nehraje v lezení žádnou roli, o tom nás neustále přesvědčuje taky Prcek alias Jirka Slavík (53 let). Ten si tuto sobotu také splnil předsevzetí, když si ve skalách odškrtl  tisícátou letošní cestu!!!  Mezi nimi je samozřejmě i spousty a spousty desítek! A to ještě není konec roku. Sezóna na Panťáku se teprve rozjíždí a další desítky začnou naskakovat. Je to holt Pan lezec.


Jirka Slavík

foto by archiv Simona



Zdroje:
www.lezec.cz

Simona    [úpravy] 07:38 22.11.2010Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 a co ostatní naši?09:08:59 22.11.2010
zapomělas na Fazola, Ivo Semrád z Prahy taky snad leze...
zofinodpovědět 
 Re: a co ostatní naši?09:15:48 22.11.2010
To je zpráva o výkonech z poslední doby. Padesátníků, kterým to jde náramně, je u nás určitě víc, o tom žádná. Pokud něco víš na Fazola a Ivoše, dopiš. díky.
simodpovědět 

 Prcas na pantaku09:14:13 22.11.2010
na Pantaku se sezona mozna teprv rozjizdi, ale myslim ze zrovna Prcas ma Pantak nekolikrat celej prelezenej, takze asi moc novy zarezy nebudou
M.odpovědět 

 uzasny09:15:34 22.11.2010
to je parada! obdiv! vek je jen cislo a ti kluci jsou zivym dukazem :-)
Peliskaodpovědět 

 100009:16:15 22.11.2010
Ale ta Prcasova 1000 cest za letošní rok to je paráda, jen tak dál mistře! Blahopřeji.
zoinodpovědět 
 Re: 100015:53:28 22.11.2010
Ta prcasova fotka, to mu je vážně 53 let? Vypadá nějak mladě, ne? Takovýmu by snad ani v hospodě Pod Císařem nenalili, ne? To by mohl říct každej, že mu je 53, určitě kecá... I kdýž, na mom (pra)starom průvodci Tisé vévodí nějakej podobnej cápek v Memento mori na obálce. Že by? :-O
Bébulodpovědět 
  Re: 100016:43:58 22.11.2010
...pod fotkou je archiv Simona, ale určitě je krásnej pořád. tisic cest na skalách je víc než tisic na stěně
obdivovatelkaodpovědět 

 Jirkovi velká gratulace,13:40:08 22.11.2010
takovéto zprávy mě dokážou nadzvednout ze židle a přimět přinejmenším k chvilkovému pocitu motivace a přesvědčení, že opravdu člověk je tak starý na kolik se cítí. Jdu na hrazdu ...
Indiánodpovědět 

 A ten nakažlivej úsměv...17:46:35 23.11.2010
... co Prcasovi slovy Ranpy "ztuhnul na rtech" - přirovnání, které v tomhle případě fakt sedí. Zrovna tuhle sobotu jsem pozoroval, jak nakažlivej je, když s Prcasem "velmi vážně" tvářící se diskutér diskutoval o "velmi vážné" věci a čím dál víc se usmíval, až přešel v téměř stějně zářící úsměv jako má Jirka :)
MarSodpovědět 

 Foto dne:

La Guarra
 Databáze cest:
Všechny cesty (180981)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Burning 6B+ Albarracín
Marathon 7c Arico Ortiz
Enanismo Emocional 6b Caimari
Franta Jetel Xc Labské Údolí - Pravý Břeh
Intersection 10 Frankenjura
Nově komentované:
Veronika 7C Tisá - Modřín
Bokasa 7A Kralupy Nad Vltavou
Erotoman 7B Brána
Bokasa 7A Kralupy Nad Vltavou
The Story Of 2 Worlds 8C Cresciano

 Nově v diskusi:
admine, anketa k prdu | Re: Sedák XXXXXL ? | Re: Sedák XXXXXL ? | Re: Tlustá Dáša | Re: hlodavec v materiálu | Re: Bouldry Velá, Držková | Re: Sedák XXXXXL ? | Re: Sedák XXXXXL ? | Re: Sedák XXXXXL ? | Re: Sedák XXXXXL ? |

 Nové komentáře:
Re: Xejnon | Re: Xejnon | Re: Xejnon | Re: Xejnon | Re: Xejnon | Re: Xejnon | Re: Xejnon | Re: Xejnon | Re: Xejnon | Kde kdo |

 Kde to vře:
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (22)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
Honza Štípek se zařadil mezi české 9 áčkaře (4)
Novinky na Sardínii (1)

 Nově v inzerci:
Rukavice Black Diamond Torgue, vel. L - stav NOVÝCH! | La sportiva Katana | Grigri 2 | Skialp vázání G3 ION 12 šířka brzd 100 mm | STANOVÉ KOLÍKY - SET 8+1 | Scarpa Phantom Tech HD | Lavinová lopata Ocún Shovel Tech | Sněhový kolík Jurek 31 | Direct Alpine Midi pants 3.gen, XXL | Lynn Hill - Climbing free |

 Anketa:
Jaké technologie nebo aplikace používáte při lezení a jak vám pomáhají?
 GPS a mapové aplikace 
 1107 
 Lezecké aplikace pro sledování výkonu 
 1022 
 Sociální sítě pro sdílení a inspiraci 
 863 
 Vzdělávací aplikace pro techniky a trénink 
 906 
 Aplikace pro evidenci a sdílení výstupů 
 748 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.