LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
15.Smetanová 10972
16.Danda 10908
17.Pail 10906
Bouldry:
15.Širůčková 10253
16.Indrák 10200
17.Pařík 10125
Hory:
6.Černý 6626
7.Šuraba 6607
8.Zaoral 6528

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5760 lezců
1169144 cest
Nové přelezy:
Diretta 7b+
People Mov 7b
Chachiment 7b
Psi Štěkaj 9+
Život To J XIb
Ortofrutta 7c
Trilly 7b
Psychiatri 9-
Šumění Vod 9+
Hučení V K 9+

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
SAUNA - Plzeň
V 16 - Plzeň

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

S stěna Ďumbiera

Výnimka pre zimné lezenie

smallPřepis krátké zprávy, která se minulý týden objevila na stránkách Jamesu.

"Na svete je rozhodnutie o výnimke pre zimné lezenie v S stene Ďumbiera pre všetkých členov JAMESu a členov zahraničných horolezeckých organizácii v doprovode člena JAMESU. Je to 5. stupeň ochrany (NP Nízké Tatry, NPR Ďumbier) a lokalita s výskytom kamzíka zahrnutá do európskeho programu.

Výnimka na horolezeckú činnosť sa povoľuje v termíne od 10.12. do 28.2. (príp. 29.2.) príslušného kalendárneho roku.

Výnimka platí do 29.2.2016.
Celé znenie výnimky"

S stena Ďumbiera foto

S stena Ďumbiera nákres



Zdroje:
Článek na James.sk
Předešlé znění 2008-2012 na James.sk

Marťan   [úpravy] 10:30 21.01.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 ???19:44:31 22.01.2013
A člen Jamesu je Bůh? Jde vám o počet lezců nebo o to jak se chovají??? Smrdí to neuvěřitelně fašismem...
Ondra Lípaodpovědět 
 Re: ???20:52:56 22.01.2013
To nie je vymysel JAMESU ale nasej ochrany prirody a mozeme byt radi, ze JAMES vybavil aspon taketo podmienky.
odpovědět 

 Nechápu...08:20:28 23.01.2013
Neznáte někdo jiný konkrétní případ podobný tomu,co předvádí naši bratia?Když zvedá ruku jiný,proč bych ji nemohl zvednout taky abych se měl dobře bez ohledu na jiné,že?Moc by mě zajímalo jak by slovenský horolezec UPŘÍMNĚ zareagoval na to, pokud by něco podobného zavedli Češi např. v Adru,kde jsou přísné podmínky pro lezení s tím rozdílem,že platí pro VŠECHNY ORGANIZOVANÉ HOROLEZCE...Jako člen ČHS bych byl moc rád,kdyby na to ČHS reagovalo!!!
Ondra Hodpovědět 
 Re: Nechápu...08:32:45 23.01.2013
Nejspíš mají ochranáři s horolezci, navíc všeobecně se zahraničními špatné zkušenosti. Pak není divu, že chtějí část zodpovědnosti k OP dát i místním lezcům. Vlastně dali jen další místní samosprávě pravomoc spolurozhodovat o jejich osudu a ochraně přírody. Myslím, že to v rámci tohoto NP není špatné řešení. Je to i jinde, např. oddílové ledy na severní moravě, Pletánkova stěna v ČK...
 martanodpovědět 
 Re: Nechápu...18:12:14 23.01.2013
Není to nic nového. Už před nějakými drahnými lety bylo povolení na Kotýz takové, že tam směli jen členové místního HO a cizí jen v jejich doprovodu (dneska už to takhle neplatí).

Ochrana přírody není jednotná v názoru, zda připustit jen členy ČHS, nebo kohokoliv. Asi tak polovina má názor, že u členů ČHS má lepší záruku šetrného chování v chráněné oblasti a prosazuje jen členy ČHS. V některých lokalitách to u nás tak je. Aktuální stav viz skaly.horosvaz.cz, u každé oblasti je napsáno kdo tam smí.
Per Jandíkodpovědět 
  Re: Nechápu...18:54:15 23.01.2013
A tak by se dalo ještě pokračovat. Jinak na světě je hodně hodně míst, kam nesmí všichni:)
martanodpovědět 

 Podmínky ČHS17:55:05 23.01.2013
Než se tady začnete zase rozčilovat a hazet špinu na James. Tak když jsem loni zvažoval zda do ČHS, nobo do Jamesu (protože lezu nejčastěji na Slovensku) zjišťoval jsem si podmínky na obou stranách a dostal jsem mimo jine od paní Homolkové z ČHS tuto informaci, cituji : V některých lezeckých lokalitách ČR je povoleno lezení pouze členům ČHS.

Pěkný den

Ladislava Homolková
sekretariát ČHS
jimmyodpovědět 

 Foto dne:

SP Madrid 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (185411)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Cilum Variante 7a Laste
Sex Sells 8- Gesäuse
S Liškou V Zádech 6+ Skály U Kašparova Mlýna
Rebélion En La Granja 7a La Hermida
Paquiri Line 6c La Hermida
Nově komentované:
Chachimente 7b Inferno
Chachimente 7b Inferno
Život To Je Adršpach XIb Adršpach
Život To Je Adršpach XIb Adršpach
Život To Je Adršpach XIb Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: Grand Jorasses | Re: Grand Jorasses | Grand Jorasses | Re: skály pro děti |

 Nové komentáře:
Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj | gratulace | Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj | Vibram gumex | jeeee | Zakaz ? |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (21)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Pinch od Edelridu (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (9)

 Nově v inzerci:
La Sportiva Solution | Chamonix | Lano Mammut Crag Dry 9.8mm, 60m | Lezečky Scarpa Pernštejn | Prodam | Master 9.7 50m Bicolour (nelezené-nové) | Itálie ferraty a gran paradiso | Ruksak DOLDY Fitzroy 50 černý | Ostaš nebo Křížák | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1753 
 Ne 
 2000 
 Nevím 
 1262 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.