LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lano nevyjde až na zem, ale dole se to normálně skáče...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
36.Reich 10254
37.Chejn 10225
38. 10178
Bouldry:
36.Ďurech 9356
37.Stadtherrová 9350
38. 9206
Hory:
4.Rojko 7592
5.Skopec 7324
6.Černý 6626

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5753 lezců
1166570 cest
Nové přelezy:
Minisex Ro 7C+
Kraftfeld 9/9+
Makhnovtch 7b+
Kleiner Ro 9+/10-
Funk Beyon 10-
Capitaine 7b+
Nouvelle D 7c
Homo Ca Pi 7c+
Šakal 9-
Čierna Ovc 9/9+

Stěny
Lezecké centrum Mammut - Praha 7 - Holešovice
K2 - stěna už neexistuje - Plzeň
Boulder club Kotelna Brno - Brno

Prodejny
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín
Rock Point - Chodov - Praha 4
HUDYsport - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mezinárodní festival alpinismu Praha Smíchov

Páteční rozjezd máme úspěšně za sebou

Deset ročníků MFA proběhlo prakticky ve stejném duchu, kdy kompletní program probíhal pouze v prvním patře Národního domu na Smíchově.

Letos jsme se rozhodli pro změnu – rozšířit veletržní část, která již několik let k festivalu neodmyslitelně patří, věnovat ji celé přízemí a rovnou zde rozjet i vlastní program.

sál


Nyní přejděme ke druhé novince, která by se dala označit za „revoluční“. Poprvé jsme do hry zatáhli zahraničního hráče – a hned pravděpodobně vítěze „ligy mistrů mezi filmovými outdoorovými festivaly“. V Mnichově se zrodila unikátní šňůra European Outdoor Film Tour (E. O. F. T.), která doslova omračuje diváky výběrem celosvětově nejúspěšnějších krátkých filmů z oblasti outdooru. Díky MFA se toto turné poprvé zastavilo i v České republice. Dalšími zeměmi, kde se představilo nebo představí jsou kromě domácího Německa Rakousko, Francie, Švýcarsko, Anglie, Itálie, Lucembursko, Nizozemí, Norsko, Švédsko a Slovinsko.



Páteční program byl tedy především o outdoorových filmech, které kromě alpinistických a lezeckých disciplín nabídly také skvěle zpracované záběry z mountainbikingu, speleologie, extrémního lyžování a kajaku. Prvnímu hodinovému bloku filmů předcházela velmi příjemná přednáška naší přední lezkyně Edity Vopatové, která si užívá lezení po celém světě. Po prvním hodinovém „filmovém nářezu“ přišel na pódium přední světový odborník na počasí na horách – Rakušan Karl Gabl. Díky Aleně Zárybnické a Michalu Žákovi si nově můžeme jeho publikaci „Počasí na horách“ přečíst v češtině. Právě česká verze byla na pódiu slavnostně pokřtěna. Naopak křest zcela nové součásti MFA tzv. „Outdoor stage“ měl ve svých rukou Honza „Tráva“ Trávníček. A zhostil se toho skvěle, když početnému publiku představil v přednášce a filmu expedici na K2. Potom už následovala další hodinová porce skvělých filmů a losování hodnotných cen pro diváky. Páteční premiéra se vydařila – těšme se na dva další již klasicky „přednáškové“ dny!

Tráva




Jaroš ...






Publikum







foto: Jakub Müller

Program a další info viz Program Mezinárodního festivalu alpinismu

plakat




Zdroj: Mezinárodní festival alpinismu

laH   [úpravy] 10:23 06.12.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 oprava15:44:43 06.12.2014
poprosím opravit alenu zarábnickou na zárybnickou. díky
seržodpovědět 

 Prosím16:37:21 06.12.2014
Sovinsko na Slovinsko?
Teaserodpovědět 
 Re: Prosím18:02:28 06.12.2014
Obé opraveno, díky.
 jirkasodpovědět 

 ↑00:10:34 07.12.2014
Prekplepy nevadi, je fajn, ze se najde nekdo jehoz cas je levnejsi nez pana Sponky a na chybu zdarma upozorni.

Otazka je, proc jsou fotky v tak malem rozliseni. Na mobilu je to mensi krabicky sirek :( Celonarodni sbirka na fotoaparat s vice pixely?
αodpovědět 
 Re: ↑10:30:36 07.12.2014
máš li jako prioritu fotky, našetři na netbook trdlo
odpovědět 
  Re: ↑11:16:18 07.12.2014
A "netbook" zvetsi rozliseni fotek jak, jelimane?
odpovědět 
   Re:fotky08:21:30 09.12.2014
Teda být to článek o krásách nějakých hor, asi bych požadavek na velké rozlišení fotek chápala. Ale u reportáže s fotkami "sál celek", "podium celek", "Tráva detail" mi to taky přijde nadbytečné.
janaodpovědět 
    Re:fotky13:08:13 09.12.2014
Uznavam, ze zrovna tady to nekomu muze pripadat zbytecne. Ale u jinych clanku snad lze zobrazit fotku ve vetsim rozliseni? V dobe, kdy byl (dle designu) lezec naprogramovan bylo asi rozliseni fotky 500x333 ok, dnes to ale na beznem monitoru zabere jen 8 % viditelne plochy.
odpovědět 

 Foto dne:

Unylá, 7A
 Databáze cest:
Všechny cesty (184991)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Boreal 5b Val Di Landro
Lupo Alberto 4c Val Di Landro
Zombie 7A+ Magic Wood
Minisex Roof SD 7C+ Magic Wood - Averstal
Clubtour 5+ Müglitztal
Nově komentované:
Výletník Maxík 7B Bechyně
Výletník Maxík 7B Bechyně
Výletník Maxík 7B Bechyně
Tyrannosaurus Rex 8a Oréac
Ptérodactyle 7c Oréac

 Nově v diskusi:
Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Dobrá sekačka | Re: Není dobré přehlížet | Re: Není dobré přehlížet | Re: Sebevědomí vs. nejistí diktátoři | Re: Není dobré přehlížet | Re: Není dobré přehlížet | Re: Sebevědomí vs. nejistí diktátoři | Re: Není dobré přehlížet | Re: Není dobré přehlížet |

 Nové komentáře:
Re: osma | Síla rozvodů | Síla rozvodů | Návrat | Daddy Kuba | Re: gratulace klukům | Re: gratulace klukům | Pochybnost k změnám za každou cenu | Re: návrat | ??? |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
SP v boulderingu Praha 2025 (41)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (20)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
Pinch od Edelridu (11)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (8)

 Nově v inzerci:
Prodám dětský univerzální velitelovy úvazek | Sháním lezce na výškové práce v Praze | Brzda EDELRID OHM II | Gemma | dětský celotělový úvazek | MAMMUT FIRST ZIP 4 | Holku z ostravska. | CT Alpine up | mobilní lezecká stěna | tatry |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1655 
 Ne 
 1901 
 Nevím 
 1170 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.