LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12397
2.Votoček 12356
3.Trojan 12228
Bouldry:
1.Volf 11303
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)
ČP v bouldru Praha (15.02)

Deníčky
5699 lezců
1157386 cest
Nové přelezy:
La Maison 7C
Flame Of F 9+/10-
Capitán Ta 7c
Pieces Tog 7b+
Montanejos 7b+
Gandalf 7c
Poor Cow 7b
French Kis 9+/10-
Toruk Makt 7c
Bagheera 7C

Stěny
HO Jeseník - Jeseník
RadOTTín - Praha 5 - Radotín
Stěna Černožice - Černožice nad Labem

Prodejny
HUDYsport - Hradec Králové
NěcoNavíc.cz - České Budějovice
HUDYsport - Jičín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Denis Urubko vyráží na K2 sám bez domluvy s vedením expedice

Rus Denis Urubko vyrazil dnes ze základního tábora sám k vrcholu K2, aniž by informoval vedení polské výpravy, které to napsalo v oficiálním komuniké. Podle vedení chce Denis vylézt na vrchol ještě v únoru. Zbytek expedice se drží plánu jít na vrchol počátkem března.

Denis měl prohlásit, že pro něj tamní zima skončí 28. února, a proto vyrazil teď sám, aby šlo o první skutečně zimní výstup.

Jedno polské družstvo pokračuje v aklimatizačních výstupech do C1 a C2 podle původního záměru vedení. Druhé dvoučlenné družstvo má zítra vyrazit na aklimatizaci k C3 do výšky 7200 metrů a přitom mají za úkol poskytnout zabezpečení při pokusu Denisovi Urubkovi.

Zde je znění oficiálního komuniké, které vedení expedice zveřejnilo na Facebooku:



Denis Urubko, Rus, který v roce 2015 získal i polské občanství, na obrázcích z lezení na K2 ve výšce 7200 metrů zveřejněných před pár dny:




Denis Urubko vyjádřil nesoulad s vedením polské výpravy již před týdnem. Nelíbilo se mu, že ho šéf výpravy Krzysztof Wielicki stáhl 13.2. dolů z průzkumného výstupu do 6500 metrů, přestože původně bylo domluveno, že půjde výš až do 3. tábora. Denis to uvedl v rozhovoru publikovaném na ruském webu: russianclimb.com.

Psali jsme ve právě zde:
Denis Urubko z K2: vrcholový pokus by mohl být 20.2.

sth   [úpravy] 18:56 24.02.2018Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Urubko přerušil pokus a rozhdl se pro sestup18:14:30 26.02.2018
Urubko přerušil pokus a rozhdl se pro sestup:
http://www.bbc.com/news/world-asia-43195877
Ondr Uherodpovědět 

 Foto dne:
Trebenna
 Databáze cest:
Všechny cesty (181590)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Pitulicha 6c+ Cabeço D'OR
Inconscientes Hasta El Final 6c Garx
Usoara 6b+ Cabeçó D'OR
Txoriburu 6c Cabeço D'OR
Five Fingers 6a+ Sella
Nově komentované:
Herejía 8B Crevillent
Herejía 8B Crevillent
Bez Fakáče Na Pankáče Long 8A Panteon
Bez Fakáče Na Pankáče Long 8A Panteon
Herejía 8B Crevillent

 Nově v diskusi:
Re: Názor | Vltavské Žula s dětmi | Re: Názor | Re: Názor | Názor | Re: Tekuté mágo pro Gym | Re: Tekuté mágo pro Gym | ČT2 -Slavná story z USA 80 let, vydržte do 10. minuty | Re: Tekuté mágo pro Gym | Re: AO už nehraje hru na lezci ? |

 Nové komentáře:
Re: Podnět k zamyšlení | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: kde jsou skály | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Bloudek chce zase přidat | Podnět k zamyšlení | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Vítr v zádech |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (65)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (22)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (19)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (18)
Film: Adam Ondra a boulder Soudain seul 9A (13)
Realizace 10? (12)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Tragická lavinová nehoda v Ťažké (České) dolině v Tatrách (11)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)

 Nově v inzerci:
Fajn chlap | Scarpa Phantom Tech 43.5 | Boty Dynafit TLT 3 vel. 38 | Mačky BD | Msr vařič | Scarpa Furia Air | šáhlo | Letní spacák Trimm | Set karabin a expresek | Kletterführer Elbsandsteingebirge Ostteil |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1040 
 Ne 
 1017 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.