LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Spára, to je jeden velkej chyt. Dole do ní vrazíš ruce a na vršku je vytáhneš.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12950
2.Votoček 12850
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5802 lezců
1181813 cest
Nové přelezy:
Pyroman 9
Mušinec 7C+ tr
Jedna Mozk 7C
Nothing Ch 8A
Captain Ja 8A+
The Right 8A
The Left H 8A+
Free For A 8A
Octopussy 8A
Foxy Lady 8A

Stěny
Singing rock caffé - Vysoké Tatry
Bouldrovka Praha - Lužiny - Praha 5 - Lužiny
9a - Olomouc

Prodejny
bart´s port - Praha 2
HUDYsport - Brno
Popina = nejlevnější v ČR ! - Bruntál

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Štěpán Stráník: první boulder za 8B+

"O víkendu se nám se Štěpánem povedlo přelézt 8B+ v Rakousku, pro Štěpána jeho první 8B+," napsal mi dnes Martin Stráník. Zápis bouldru 8B+ na Lezci nemá moc lidí. Krom nich a Adama Ondry poslední rok nikdo, dříve ještě Rosťa Štefánek a Petr Resch.

Martin a Štěpán nám popsali, jaké to bylo.

Martin Stráník:

"V neděli brzká ranní vstávačka a pěkný den lezení v Rakousku v okolí města Krems. Po dopoledním začátku ve Spitzu se rozhodujeme prozkoumat Kremstal, máme info o tamních boulderech a hlavně se těšíme na velké převisy. Bouldery nacházíme hned, nejprve známého Silent Huntera a pak neznámé Fuse za 8B+. Čistej strop, řezky, tupej lokr a madlo na hraně, vypadá to dobře, silovka, která by nám mohla sedět, ale po prvních nálezech se ve stropě jen točíme dokola a nechápeme, co dělat. Špičky napřed vypadají slibně, ale jaksi nefungujou, až přicházím na to, že nejlepší je prostě zabrat a urvat to silou. Najednou je to jasný a za hodinku je posekáno! Štěpán se učí kroky trochu pomaleji, ale nakonec taky krokuje a dává nálezy, když už se vzdává, naladím ho na ještě jeden poslední pokus a nakonec posílá taky, jeho první 8B+, gratulace! Klasa softová, ale v porovnání s 8B ve Spitzu o level těžší."

Štěpán Stráník:

"V Kremstalu nejdřív nacházíme Silent Hunter, krásná skoro stropová jeskyň, a pak Fuse, čistý strop. Volba padá jasně na Fuse, co by nám mohlo sedět více, než zabrat v čistým stropě? Nejdřív s bráchou zjišťujem, jak vůbec zkrokovat a udělat druhý velmi silový krok a závěrečný přískok. Mně to skoro vůbec nejde, vypuštění noh a druhá pasáž zbrzdit pravou ruku se zdá nad moje síly. Brácha přichází na kroky a zanedlouho přelézá, čumím jak puk, ze začátku se to tvářilo nereálně! No už vím, jak by to mohlo jít, ale stále se mi to velmi těžce krokuje. Vlna, vývlav a přiskočení do spoďáku, to je kotel. Dávám solidní pokusy, ale vidím to, že si boulder připravím na příště, jelikož po hodině a půl se mi daří boulder vylézt na dvě části. Touha je ale silnější. Po pár pokusech se mi daří vše dokonale udělat a připadám si, jako by mě někdo řídil, nevím, jak jsem to dokázal udržet ten zatracený přískok do spoďáku, ( při krokování asi z 10 pokusů jsem ho udělal jen jednou!) nutno dodat, že při mě stáli snad všichni svatí, protože jsem se už viděl na zemi, pak nepokazit poslední krok, (silně už mi maximálka dochází) a jsme v madlech, neskutečný zážitek. Je skvělý, že jsem na to s bráchou zajel, lepší boulder jsem si nemohl přát. A jet sám, tak to vzdám po pár nálezech s tím, že je to moc těžký a ani to nezkrokuju. Psychika je holt někdy mocná. Přišlo mi to jinde, než ostatní béčka, ale všichni víme, jak vrtkavá klasa někdy je."

A tady jsou videa, jak to kluci lezli:

Martin:



Štěpán:



Zápis boulderu v databázi cest na Lezci:
Fuse

Štěpána a Martina sponzorují Singing Rock a Scarpa, Martina ještě Olymp Praha.

Více na jejich blozích:

martinstranik.blogspot.cz

stepanstranik.blogspot.cz


Martin a Štěpán Stráníkovi, sth   [úpravy] 15:00 13.02.2018Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 gratulace22:40:01 13.02.2018
paráda hoši
Ar
odpovědět 

 Foto dne:

Přes vejce
 Databáze cest:
Všechny cesty (186950)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nízký Pudy VIIIc Ostaš
Krtka Nechytíš 6C+ Popova Skála
Když Se Nedaří IXb Ostaš
Nepracuj Hajzle! VIIIc Ostaš
Hrana Odepsaných 4+ Ostrá Skála
Nově komentované:
Poklice 6+ Srbsko
O Třinácti Tchýních Xa Teplické Skály
Superrempl 6 Pálava
Kuchařova Cesta 6+/7- Pálava
Frankenschwein Xa Teplické Skály

 Nově v diskusi:
Re: adam ondra konecne v citovan v mass mediich | adam ondra konecne v citovan v mass mediich | Re: Operace tenisového lokte | Operace tenisového lokte | Mravenec | Re: Ztratil jsem | Ztratil jsem | Re: Zpětná vazba | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost |

 Nové komentáře:
to se fotil dronem? | Marťas je držák :-). | Re: Znouzectnost | Re: Ragni si Lecco | Re: Ragni di Lecco | Re: Ragni di Lecco | Ragni si Lecco | Jde to dolů | . | Re: Czech |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (142)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (19)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (7)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (6)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (5)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (5)

 Nově v inzerci:
Lezeni dnes v Praze | Leki trekové hole | písek | Statická a dynamická lana | Spolulezec-Praha | Natírání stožárů | Písek | Home Office climbing | Mytí oken | Spolujízda, vícedélky a ubytko v Arco - 1. až 5.10. |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 370 
 50 dní v divočině 
 289 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 334 
 Andrea 
 299 
 Ashima 
 241 
 Barkley Marathon 
 308 
 B.I.G. - světové prvenství 
 289 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 263 
 Gálfy - Horský život 
 259 
 Jak se staví ledovec 
 246 
 JAMES - Století nad oblaky 
 321 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 275 
 Lezci z Manína 
 279 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 278 
 Operace Nos 
 261 
 Plamen nikdy nezhasne 
 253 
 Pohlednice z konce světa 
 280 
 Pomíjivost ledu 
 269 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 273 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 256 
 Rhapsodia Corcontica 
 264 
 Sama 
 283 
 Šampioni zlatého údolí 
 275 
 S lyžemi v oblacích 
 319 
 Tenaya Traverse Challange 
 267 
 Tenkrát na východě 
 291 
 Velká alpská silnice - 73 
 273 
 Za oponou velehor 
 323 
 Zápasník Dee Dee 
 273 
 Životní výprava 
 254 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.