LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Solidní vrstva mechu pohnojená dávkou strachu ve výlezu na vrchol udrží všechno.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12950
2.Votoček 12850
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5805 lezců
1182296 cest
Nové přelezy:
Frisch Gep 9/9+
Athletico 9+/10-
Linkes Tru 9+/10-
Malej Bejk 9+
Ztracený S Xb
Krvavý Rom Xa
Inspirace 9
Periferie XIa
Sparťan 7C
Obladi Obl 9+

Stěny
Bouldercafe stěna už neexistuje - Plzeň
Hotel Impuls - Havířov
Česká beseda - tělocvična TJ Sokol Bělá - Děčín X

Prodejny
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3
Green sport s.r.o. - Uherské Hradiště
HUDYsport - Liberec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Hudy Český pohár mladeže - Brno

smallV sobotu 24.9.2011 se uskutečnil v Brně na Rajčeti letošní třetí závod Hudy Českého poháru mládeže v lezení na obtížnost. Účast byla výborná - v pěti věkových kategoriích startoval magický počet 100 závodníků.

Cesty pro mladší kategorie stavěli Vítek Lachman a Petr Solanský.

Závod probíhal ve výborné atmosféře, i přes větší počet dětí obzvláště v nejmladších kategoriích se kvalifikace odlezly celkem rychle. Nejmladší kategorie D lezla kvalifikace v kolmé části, nejmenší děti lezou s horním jištěním. Stavěči pro ně připravili hezké technické problémy v posledním úseku cesty - velké chyty, které to chtělo vzít "na sokola". Některé děti si s tím poradily bez problémů - no něteré si s tím poradily hrubou silou :-). Ale kvalifikace byly velmi hezké a všechny děti si zalezly.

V kategorii C, kde už se leze "na prvním konci", děti trochu překvapil výlez z pod převisu k prvnímu jištění a tak se několika dětem "zadařilo" spadnout velmi nízko, ale děti, které si s technickým místem poradily, jsme pak mohli pozorovat ve velikém boji v horním převisu - děti (a jističe) je potřeba pochválit, cesty na Rajčeti jsou (nejen v tomto profilu) mírně morálové, děti ale statečně bojovaly s převisem a cvakáním a když se nezadařilo, jističi je chytali jako do peřinky, i když některé lety byly pro diváky už opravdu atraktivní.

Starší kategorie lezly stejné cesty v největším převisu, cesty byly spíše vytrvalostní se silovými místy až ve stropech, takže závodníci dolézali celkem vysoko. Aspoň bylo na co koukat a cesty přesto rozřadily závodníky pro finále.

Finálovky mladších kategorií probíhaly na upravených kvalifikacích starší kategorie, tak jsme mohli sledovat, jak nejmenší děti statečně bojují v převise a s výlezem přes horní hranu do kolmé části stěny. V kategorii D si s finálovou cestou nejlépe poradili Lukáš Doleček (HK Lanškroun) a Hana Křížová (SASM Líšeň) - oba topovali.

V kategorii C - ta už lezla finále ve velkém převisu - v chlapcích zvítězil Marek Miřejovský (H-Team Pardubice) o plus před Petrem Kligerem (Yetti club Trutnov), v dívkách zvítězila Kateřina Zachrdlová z Brna před Veronikou Peltrámovou z Prahy, boj obou ve stropě bylo radost pozorovat, rostou nám tady další výborné závodnice a lezkyně!

Finálové cesty starších kategorií byly spíše dlouhé a vytrvalostní s „bouldrem“ ve stropě, kde se pak ale v některých kategoriích rozřayovali nejlepší závodníci na jednom místě a rozhodovaly tak plusy a mínusy a výsledky z kvalifikací, což se ale stává (i na nejlepších závodech), i když je to trochu škoda vzhledem k potenciálu stěny. Nejlepší ale dokázali, že to přelézt jde.
Pro nejstarší 3 kategorie byla pro dívky připravena cesta středem hlavního převisu, pro chlapce pak společná cesta přes převisy do stropu, kde jsme s napětím čekali, jak si chlapci a junioři poradí s velkým kulatým chytem  - volantem - uprostřed stropu...

Silový krok před tímto chytem a chyba "nohou" připravily o prvenství Zdenka Ustohala, kterého tentokrát zalezl jeho brněnský kolega z reprezentace Jan Kříž. V chlapcích A si jako jediný s "volantem" dokázal poradit Petr Čermák (HO Jeseník) a jako jediný (napříč kategoriemi) dokázal polechtat topový chyt a bylo z toho zasloužené první místo před reprezentačním kolegou Michalem Štěpánkem (HK Polička).
Tři nejlepší junioři bohužel - byť každý jiným způsobem - dokázali sice volant udržet, ale odlézt z něj již ne a tak o vítězi v této kategorii, kterým se stal Jan Jeliga (Praha), rozhodoval výsledek kvalifikace.

V dívkách B nenechala domácí Andrea Pavlincová nikoho na pochybách, kdo je z dívek opravdu nejlepší a jako jediná dolezla finálovou cestu kategorií B, A a juniorek až do Topu a ve své kategorii zvítězila. V kategorii A vyhrála Tereza Svobodová (Praha) před Karolínou Nevělíkovou (HK Pálavský Věšák), z juniorek nejdál ve stropě dolezla Michaela Zbořilová (HO Rebel Pustiměř).

celkový pohled na stěnu

kvalifikace

finálová cesta juniorů

výška vždy nerozhoduje ;-)


Závod byl výborně zorganizován, kromě obvyklých pořadatelů z Jurova týmu se na přípravě i průběhu aktivně podíleli členové a rodiče z místního oddílu Rocky Monkeys, Sokol Brno I.

Ceny pro závodníky kromě generálního partnera Českého poháru mládeže Hudy a.s. dodali Coleman, TR Walls, Saltic a Triop Zlín. Všem sponzorům a partnerům ČHS patří dík za pomoc a podporu závodího lezení mládeže.

Zdroje:
Výsledky v kalendáři závodů na www.horosvaz.cz: chlapci, dívky




Za pořadatele


Jura a kolektiv   [úpravy] 14:15 26.09.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Super.16:08:50 27.09.2011
Konečne niekto napísal pomerne rýchlo a prehľadne koment k detským pretekom, vďaka. Gratulácia všetkým detskám.
JPlevkoodpovědět 

 Císař a jeho nové šaty11:18:07 29.09.2011
Pohádka o jedněch závodech.
Karel P.odpovědět 

 Polívčička12:56:08 29.09.2011
Všechny závodní cesty zůstaly nainstalovány a k nim přibylo dalších 50 nových cest
Jura Čermákodpovědět 

 Foto dne:

Věž v Zhangjiajie
 Databáze cest:
Všechny cesty (187049)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Minimum 7- Frankenjura
Proti Srsti žádný Dišputát. VI Tisá - Modřín
Berušky VIIb Tisá - Modřín
Listen To Your Heart 8+/9- Frankenjura
Belay Daddy 6 Frankenjura
Nově komentované:
Diretka Direttissima 8- Kozel
Rys Panikářů 3 Černolické Skály
Rys Panikářů 3 Černolické Skály
U Buku 5- Kozel
Erbstück VIIIa Bielatal

 Nově v diskusi:
Re: Pády a sedák | Re: Pády, sedák a termity | Re: Peněženka na Tetínských skalách | Pády, sedák a termity | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Peněženka na Tetínských skalách | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák |

 Nové komentáře:
Re: to se fotil dronem? | Lukáš Mokroluský v semifinále! | Držíme palce! | Re: to se fotil dronem? | Půl na půl | to se fotil dronem? | Marťas je držák :-). | Re: Znouzectnost | Re: Ragni si Lecco | Re: Ragni di Lecco |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (142)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (19)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (7)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (7)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (5)
Pepa Šindel přelezl další cestu za 9a/+: Procesor na Slovensku (4)

 Nově v inzerci:
Boty Scarpa summit GTX Women 40 | LS Otaki women 38,5 | Spolulezec neděle 28.9. | Wild Country Revo | parťák teď na neděli 28.9. | Nabízím "odkoupení" noclehu v tatrách | Lezeni dnes v Praze | Leki trekové hole | písek | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 424 
 50 dní v divočině 
 338 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 376 
 Andrea 
 342 
 Ashima 
 278 
 Barkley Marathon 
 360 
 B.I.G. - světové prvenství 
 338 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 308 
 Gálfy - Horský život 
 296 
 Jak se staví ledovec 
 282 
 JAMES - Století nad oblaky 
 378 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 308 
 Lezci z Manína 
 328 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 311 
 Operace Nos 
 297 
 Plamen nikdy nezhasne 
 295 
 Pohlednice z konce světa 
 324 
 Pomíjivost ledu 
 303 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 307 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 299 
 Rhapsodia Corcontica 
 292 
 Sama 
 318 
 Šampioni zlatého údolí 
 311 
 S lyžemi v oblacích 
 356 
 Tenaya Traverse Challange 
 313 
 Tenkrát na východě 
 330 
 Velká alpská silnice - 73 
 312 
 Za oponou velehor 
 366 
 Zápasník Dee Dee 
 306 
 Životní výprava 
 297 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.