Po několika soutěžních týdnech tu máme finální vyhodnocení pisatelské soutěže.
Nejdříve bychom chtěli všem přispěvatelům poděkovat a dovolíme si malé zhodnocení.
Přestože se úspěšnost nedá nijak exaktně změřit, hned po vyhlášení soutěže jsme pocítili zvýšený příliv článků, které měly místy i vysokou literární úroveň.
Byla radost vybírat ty nejlepší, které jsme pak hned publikovali, ale zároveň přicházely články další.
Je možné, že se na některé pro tu záplavu nedostalo a nevešly se do soutěže, autorům těchto článků bychom chtěli vzkázat, že není všem soutěžím konec.
Články, které nakonec zvítězily, podle našeho názoru opravdu ty nejlepší, bychom chtěli zvláště poděkovat a předat jim, prostřednictvím firmy Raveltik, cenné trofeje.
Také , a to je důležité, bychom rádi požádali tyto přispěvatele, aby nám pokud možno poslali svoji adresu!
Takže nejvíce na nás zapůsobil, a podle komentářů i na čtenáře, článek o středně neúspěšném pokusu o výstupu na Matterhorn. Středně proto, že vrcholu sice dosaženo nebylo, ale aktérům se podařilo přežít a to je určitým vítězstvím. Takže na prvním místě se umístil článek:
První místo Severní stěna Matterhornu s podtitulem Rána z milosti
Autor opravdu strhujícím způsobem popisuje, co se stane, když se při vážném podniku na lezce přilepí smůla.
První cena - 2 hightec zbraně Demon Super Cup – tlouk, Demon Super Cup – lopatka k nim samozřejmě poutka, špičkové rámové mačky Phantom II L a obal na mačky, dva ledovcové šrouby Shark L 17.
Druhá cena - cepín Wizard Top 60cm a mačky Alpamayo R jeden šroub Shark L 17.
Třetí cena - cepín Light 70cm jeden šroub Shark L 17 a šroubovací karabina Toffana.
Věříme že sponzorská firma, která podle našeho názoru velkoryse poskytla dost drahé vybavení, nám zachová přízeň do dalších soutěží a dá tak naději pro rozvoj tohoto příjemného klání.
Firma RAVELTIK, s.r.o. je poměrně mladou firmou, která podle našeho názoru má obdivuhodný výrobní program. Raveltik je také firmou ryze českou a my jsme moc rádi, že se nám podařilo je získat pro tuto Velkou zimní soutěž.
Historie společnosti sahá až do roku 1990, kdy ještě pod názvem Pestr přivedla na trh první sériově vyráběné cepíny Alpin 21 a postupně rozšířila produkci o výrobu kotvících prostředků, skalních kladiv a stoupacích želez. Po několika letech je jako pokračování 1998 založena společnost Raveltik, s.r.o.
Během krátké doby se tak dostala do rukou horolezecké veřejnosti nová kolekce výrobků. Právě díky inovaci vlastností a designu, použití nejnovějších materiálů a vlastního vývoje se tyto výrobky rychle rozšířily k zákazníkům v mnoha zemích Evropy a v zámoří.
Na aktivním testování a vývoji všech výrobků se kromě stálých zaměstnanců především podílí i team profesionálních lezců a horolezců, kteří jsou zdrojem cenných poznatků z praktického použití.
Funkčnost a bezpečnost, design a kvalitní dílenské zpracování jsou pro společnost Raveltik těmi nejdůležitějšími aspekty pro posouzení kvality výrobků.
Hlavním cílem a strategií společnosti je vyrábět moderní a bezpečné prostředky srovnatelné se světovou kvalitou a nabídnout zákazníkům široký sortiment vybavení pro zimní i letní lezení. Proto se Raveltik intenzivně věnuje vývoji nových výrobků, které jsou postupně uváděny na trh jak u nás, tak i v zahraničí.
Sídlo firmy je v Sudkově, 6 km od Šumperka a nachází se v bývalém areálu textilního podniku.
Kdu by chtěl detailnější popis a také popis jiných produktů (cepíny, mačky, karáble a další nutné součásti pro zimní i letní lezení) prosíme zavítejte na stránky Raveltiku a přečtěte si vše potřebné.
Stránky:
Stránky Raveltiku, s celým výrobním programem Raveltik
Mno, měřeno podle délky, tak vlastně o deset centimetrů vyhrála Pája, druzí jsou stateční Čejeni a nejspíš nejkratší nástroje mají chlapci co nedosáhli vrcholu na Maternhorním suťovišti. Tak,tak..:)
Blahopreju vyhercum a preju si vic takovych clanku. Jsi si jisty, ze problem byl ve vyrobku a ne v uzivateli? Sam psal, ze si neni jisty, jestli si je poradne utahnul, ne?
Máš pravdu, zůstává to z mého pohledu jako nejpravděpodobnější varianta, viz diskuze pod článkem. S těma mačkama dál lezu a drží bez problému, druhá mačka se ani nehla. Jsou úplně stejné jako ty v soutěži, taktéž velikost L. Právě v té velikosti mě napadá další možná příčina - musel jsem upravit mačky na svou botu Scarpa Matterhorn vel. 46 (rozsah maček je psán na 39-47). Zatímco u jedné mačky to šlo celkem v pohodě, u druhé už to vyžadovalo docela velké úsílí sešroubovat poslední (nejdelší) šroub, části dost pnuly a vůbec se jim k sobě nechtělo. Je možný, že jsem to díky tomu utáhnul o něco míň a časem to povolilo.
Každopádně firma Raveltik má velký zájem zjistit co a jak se stalo, výsledek se zde dozvíte. Můj předběžný závěr zní - mea culpa, mea maxima culpa. Teď odjíždím do Tater, mačky z Matráče beru sebou a dám jim zabrat ;-)