LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Žula nevaruje.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
2.Votoček 12850
3. 12031
4.Trojan 11956
Bouldry:
2.Ondra 11434
3.Trojan 10900
4.Novák 10900
Hory:
27.Sukačová 2316
28.Kulajta 2304
29.Nehasil 2188

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5809 lezců
1183398 cest
Nové přelezy:
Semišová M Xb
Brandlemou 10-
Level 50 10-
Velká Post 7C+
Vrchcáby 7C
Wolkom 7C
Velká Pard 9
Velmistři! 7C
Mustang 9-
Zrození Hv 9

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Začínám zase lézt...

Slunce pálí jako hrom, na nebi se občas mihne malá bílá bublina. S Oslíkem vyrážíme na Radyni. Já vím, lezení to pro Vás super lezce asi není nic moc,...

Začínám zase lézt...
Slunce pálí jako hrom, na nebi se občas mihne malá bílá bublina. S Oslíkem vyrážíme na Radyni. Já vím, lezení to pro Vás super lezce asi není nic moc, ale nám začátečníkům to vystačí bohatě na celý den. Cesta tam je sice pěšky poněkud zdlouhavá, ale když už konečně stojíte pod skálou, ihned na ni zapomenete.
Den předtím jsem si nakoupil svoje první dvě expresky a od staršího bratra jsem si vypůjčil dvě lana. Říkal něco o tom, že nejsou nic moc, ale přece jenom s lanem se leze líp. Ten pocit, že si můžete dovolit něco víc, vydá za všechno a najednou máte sílu i na to, co se vám před tím zdálo nemožné.
No takže stojíme pod skálou a kocháme se pohledem, jak to všechno vypadá snadně a jak to taky všechno vylezeme onsajt. Oblíkám si svůj sedák, který je mi přes ty mý tlustý packy už fakt malej a Oslík se mi směje jako vůl. Z batohu vysypal kosku mága, který už je starý asi tři roky, ale nejspíš pořád funkční. (Jo, ještě s námi byla Oslíkovo holka, ale ta nás od začátku krmila chytrostma z letáků, který ten den ráno vytáhla ze schránky. Lezení ji vůbec nezajímalo. Ona totiž trpí strachem z vějšek.)
Odhodlal jsem se, že polezu první a na sedák jsem si hrdě připnul obě dvě expresky. Pořádně jsem si namagoval ruce a du na to. První kruh jsem cvaknul jako nic, i když v jednom místě jsem měl celkem nahnáno. Pak do toho hned skáču a tvrdim, že dál to nejde. Oslík mává rukama nad hlavou, že mě spustí a předvede mi jak, to dělaj profíci. Dávám mu druhou expu a nestačim ani dobírat. U prvního kruhu je hned. Zubí se na mě, že je to pohoda a že leze dál. Šikmo někam napravo od kruhu, protože rovně je to moc těžký. Po chvíli se vrací a třese se jak ratlík. Už nemůže. Říkám mu, že na to asi nemá, ale to už dává druhý pokus. V jednom místě si fakt neví rady a tak si kleká na koleno a otáčí se na něm o 180 stupňů - úplně slyšim, jak mu to tam hloubí díru. Třese se čím dál tím víc a já si vduchu říkám, že teď kdyby spad, tak sice na zem asi nedopadne, ale nejdřív se solidně sedře o skálu a pak mě asi nakopne do hlavy. Najednou ale stojí pod obrovskym převisem a vyklepává si vítězně obě dvě ruce najednou. V euforii ho ani nenapadne, že bych moch cvaknout ten kruh kvůli kterýmu tam lez.
Kruh je cvaknutej a Oslík už zase jistí mě. Teď je tu možnost kvalitně se vyblbnout a vyzkoušet si hromadu cest, který skála nabízí. Nahoru,dolu a pak zase nahoru, nemá to konce. Regina (jeho holka) kecá něco o tom, že má Oslík nějakej divnej ten pytlík na ten prach. Deme do kolen.
Po nějaké době se přesunujeme do zadního traktu a zkoušíme další a další cesty, Čas se neúprosně řítí kamsi. Lezeme suprovej převis a někdo nám k tomu seshora brnká na kytáru. Když deme odvázat lano zjišťujem, že je to nějakou travkou dobře zkouřenej kluk s holkou. Začíná se smrákat. Regína se neomaleně ptá, kdy jako hodláme skončit, jenže jsem zrovna vylít z jedný boží cesty a málem jsem ji skopnul do údolí. Už se neptá. Oslík ji upozorňuje, že má dávat pozor a začít teda balit.
Cesta zpátky byla úplně o něčem jinym, ale už je to v hlavě, a plánujem, kdy zase vyrazíme přelézt něco,...těžšího.

Ležec   [úpravy] 08:58 14.05.2002Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 Ležec - Oslík dvojka snů
Dobře žes toho nenechal, i když by to bylo asi rozumnější a bezpečnější. Přemejšlím však jakou cestu jste asi tak mohli lézt? Žeby Sbratření ?
Zapsal: JirkaS, 12:46:16 14.05.2002
 Na Svatebku
Podle toho co mi Ležec ukázal v průvodci tak lezli něco ze předu na Svatební a pak Njutinu a Hopsadlo.
Zapsal: Hop, 13:28:45 14.05.2002
 Radyně je OK
Dost ti (vám všem) závidim.Já nemůžu ani na Radyni.Zlomil jsem si ruku a prst a uz pomalu 2 měsíce mam sádru.Jak rád bych se teď na Radyni proháněl!!No,ve středu jdu na kontrolu,tak už mi to snad sundaj.Ale ta síla...
Zapsal: Petr, 17:00:40 20.05.2002
 RNcPOVfUH
VApR82 I appreciate you sharing this blog. Much obliged.
Zapsal: yoAQKsLCvW, 08:47:22 31.01.2014


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:
Mevlana
Come as you are, 10-
 Databáze cest:
Všechny cesty (187310)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Restwärme 3 Müglitztal
? 5+ Pálava
Via Archai 7 Dro
Herbstabend 5- Müglitztal
Zum Ausblick 6- Müglitztal
Nově komentované:
Modulor 7B+ Fontainebleau
Žíznivá Varianta 7- Kozelka
Manévry Řiditelných Draků VIIIb Labské Údolí - Pravý Břeh
Rosenhochzeit 6+ Höllental
Hrana 6+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: adminové? | adminové? | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! |

 Nové komentáře:
Tak to mě RedBul naštval, | Re: Co už.. | Re: Co už.. | Re: Kde je hranice mezi blbostí a smysluplností? | Re: Redbull ti dava kridla | Re: Co už.. | Jmenuje se Škofic | Re: Co už.. | Re: Co už.. | Re: Kde je hranice mezi blbostí a smysluplností? |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (52)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (46)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (45)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (35)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (22)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (20)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (13)
Alone on the wall (9)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Solution a Solution comp | Lezení | Triop Tiger TOP | Nový cepín CT 60cm | Statická a dynamická lana | Nová lana Beal, Tendon, Rock Empire | Singing rock ONYX | Expresy Wildcountry wildsport 17cm | Revo | Zapomenutá karabina |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 604 
 50 dní v divočině 
 466 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 544 
 Andrea 
 482 
 Ashima 
 409 
 Barkley Marathon 
 499 
 B.I.G. - světové prvenství 
 474 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 437 
 Gálfy - Horský život 
 414 
 Jak se staví ledovec 
 401 
 JAMES - Století nad oblaky 
 557 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 449 
 Lezci z Manína 
 479 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 436 
 Operace Nos 
 428 
 Plamen nikdy nezhasne 
 422 
 Pohlednice z konce světa 
 482 
 Pomíjivost ledu 
 414 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 432 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 412 
 Rhapsodia Corcontica 
 418 
 Sama 
 459 
 Šampioni zlatého údolí 
 445 
 S lyžemi v oblacích 
 504 
 Tenaya Traverse Challange 
 447 
 Tenkrát na východě 
 481 
 Velká alpská silnice - 73 
 456 
 Za oponou velehor 
 529 
 Zápasník Dee Dee 
 434 
 Životní výprava 
 445 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.