LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   V pohodě, když jde skočit na věž, skočíme to i zpátky. Potom dáme další pivka!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
19.Novák 10756
20.Kalvas 10684
21.Svoboda 10674
Bouldry:
19.Šípek 10000
20.Košťál 10000
21.Indrák 9950
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5809 lezců
1183622 cest
Nové přelezy:
Valhalla 7b+
Saula 7B+
Doktor Hou 7C+
Zlatý Drak 8B
Polar Bear 8A
Kurare 7C+
Semišová M Xb
Brandlemou 10-
Level 50 10-
Velká Post 7C+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Stěna Luh - ZŠ Vsetín Luh 1544 - Vsetín
Gejzír - Karlovy Vary

Prodejny
Rock Point - Smíchov - Praha 5 - Smíchov
HUDYsport - Ústí nad Labem
HUDYsport - Zlín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Koukolovka

říjen

Po hrozné procházce jednoho sobotního rána na zdejších trzích v Berouně jsme konečně objevili lezeckého průvodce (v knihkupectví) a mohli tedy vyrazit do tak velice proslulé oblasti  jako je Koukolovka. Proslulé zejména svými bouldery.

Na křižovatce před Slavíkama jsme si to namířili přímo do kopce ( k  lesu). Zákaz vjezdu jsme vzhledem k našemu zraku minuli. Pokud Vám všem mohu doporučit přístup, tak jedině z Popovic nebo Tmaně.

Když jsme dorazili ke skalám, tak jsme nevěřili vlastním očím, zato Hynek vlastnící jako jediný brýle ano. Rozlámaná, do 20m vysoká skála nám suše vytřela zrak. Několik  minut meditace a bědování. Než jsme se však rozkoukali, Martin už dávno bouldroval v  sektoru 1a, kde je jen pár boulderů do 6b+ Fb, Fbtr. Hynek doprovázený Jitkou (nebo naopak ?) začínají na nelehkých osmičkách.

Celý odpoledne jenom bouldrujem, protože na ty lehké cesty nemáme přilby, ale i tak se celkem unaveni setkáváme pod bouldrem : Zelený bouldertraverz  7a+ Fbtr, kde se snažíme vyřešit závažný boulderproblém, pomocí dvou  kozínožek. Zcela opojeni kouzlem boulderingu, zapomínáme, co je to lano a začínají nás napadat myšlenky typu:,,Komu to lano prodám?,,.

Pomíjíme lámavost některých cest a tak Jitka vycvakává cestu ,,Starý dobrý časy  9-/9 ,,. Cestu lezla toperope, ale i přes svou muší váhu zde ustoupla velice pěknou  dvoukilovou římsu ( asi snídala ! ). Během dne zkouší Hynek s Jitkou cestu Bimbo nebo  Bimho? Už nevím. I tak Hynek zkouší víceméně napřímení Bimba, což je JUMBO  9+/10-, ale malé chyty mu zřejmě v taková zimě neberou ( 10°C ).

V čase, kdy zapadávalo slunce nastoupili do Jumba mlaďoši. Štěpánovi se párkrát podařilo doskočit do onoho madla pod třetím nýtem, ale byly to pokusy typu: Buď hop nebo trop. Jedná se však o cestu po lištách a tak po boji Štěpána nastoupil do cesty Martin. Pokusy byly nadějné, ale únava je únava. Štěpánovi to nedá a tak zkusí cestu ještě jednou. Počáteční boulder udělal a tak mu již zbývala mírně vytrvalostní pasáž po lištách a pěkných madloních (i s nouhendem) tak za 8- až za malou borovici pod převískem, kam už se mimojiné v této cestě neleze. Cesta končí na polici odkud začíná plotna.Hynek ho tam však vyhnal a tak tam Štěpán stepoval svým rychlým způsobem lezení až do setmění.

Doporučuji "lehčí" bouldrtraverzi, které se nám nejvíce líbili:
Platejz, Lovečák, Prase z ryby, Hydrant, Fontána, Kulohryzec.

Je jich ještě spousty. Těžké raději neuvádím, protože jsou fakt těžký. Ty Rešíci jsou fakt namakaný!

Štěpán   [úpravy] 00:00 14.11.2000Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 m8qLhksN
Jesli chcesz, mosezz wykorzystać (dołączyć) ujęcie z "tunelem" - "tunel" wytworzono rozpychając trochę ludzi, aby mf3gł przejść Kaczyński do tego miejsca z nagłośnieniem. Czekam z ciekawością na efekt:) Ja czekałam z wrzucaniem, bo chciał to zrobić taki kolega, ale dziś pomyślałam sobie, że a co tam, wrzucę.Pozdrowienia:)
Zapsal: lL6Z60Z6w7, 00:41:53 15.07.2014


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (187326)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Le Petit Phoque 7A Fontainebleau
Via Falcone 7+ Valle Di Ledro
Kančí Ragú 6A Tisá - Modřín
Střední 4 Koberovy
Přes Dírku 6A Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Východní Cesta II Prachov
Východní Cesta II Prachov
Východní Cesta II Prachov
Raptor 6C+ Oybin
Modulor 7B+ Fontainebleau

 Nově v diskusi:
Re: Weberovka až nahoru | Re: Weberovka až nahoru | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: adminové? | adminové? | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! |

 Nové komentáře:
Re: zítra můžeme ovlivnit | Re: Každému co jeho jest | Re: Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu | Re: Hezky | Re: Hezky | Re: Sítě | Re: Není to nuda? | Není to nuda? | Re: micro traxion | Re: previs |

 Kde to vře:
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (55)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (45)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (35)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (22)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (20)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (19)
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (19)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (13)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (11)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)

 Nově v inzerci:
walter | stará lana | Péřové papuče Warmpeace | Nemo Osmo Dragonfly 2p | Nové lezečky La Sportiva Solution a Solution comp | Lezení | Triop Tiger TOP | Nový cepín CT 60cm | Statická a dynamická lana | Nová lana Beal, Tendon, Rock Empire |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 623 
 50 dní v divočině 
 474 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 555 
 Andrea 
 496 
 Ashima 
 418 
 Barkley Marathon 
 509 
 B.I.G. - světové prvenství 
 484 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 446 
 Gálfy - Horský život 
 422 
 Jak se staví ledovec 
 408 
 JAMES - Století nad oblaky 
 567 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 461 
 Lezci z Manína 
 494 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 445 
 Operace Nos 
 432 
 Plamen nikdy nezhasne 
 432 
 Pohlednice z konce světa 
 490 
 Pomíjivost ledu 
 420 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 442 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 417 
 Rhapsodia Corcontica 
 427 
 Sama 
 467 
 Šampioni zlatého údolí 
 451 
 S lyžemi v oblacích 
 514 
 Tenaya Traverse Challange 
 457 
 Tenkrát na východě 
 492 
 Velká alpská silnice - 73 
 465 
 Za oponou velehor 
 543 
 Zápasník Dee Dee 
 442 
 Životní výprava 
 451 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.