LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Volný kámen, to je sviňa, proto máš lano na (s)račku!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
23.Jungling 10616
24.Melen 10601
25.Pelíšek 10491
Bouldry:
23.Šlapák 9850
24.Urubčík 9800
25.Obal 9753
Hory:
10.Šuraba 4132
11.Abt 4062
12.Hess 4058

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5806 lezců
1182653 cest
Nové přelezy:
Tandem Xc
French Kis 9+/10-
Sparťan 7C
Malej Bejk 9+
French Kis 9+/10-
Okamgnieni 7c
Oblina Ve 10-
Hermés 8A/8A+
Ratten 7b
Unfinished 7c

Stěny
K2-Žilina - Žilina
Venkovní lezecká stěna -Strahov - Praha 6
Klub Dubina - Litoměřice

Prodejny
Dap Sport - Hradec Králové
Mapis - mapové informační středisko - Praha 5
KIWI - svět map a průvodců - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

2. kolo Rock Point ČP v boulderingu je za námi

smallTak a je za námi druhé kolo letošního Rock Point ČP v boulderingu, které společně s prvním kolem rozhodlo o nominaci do reprezentace.

Přestože počasí lákalo spíš na jarní venkovní bouldering, sešlo se ráno na kvalifikaci celkem 22 žen a 59 mužů.

Kvalifikace se lezla v Lokalbloku systémem flash na osmi bouldrech. Závodníci měli časový limit pouze hodinu, bylo tedy potřeba zvolit správnou taktiku a nikde se moc nezdržovat. Kromě síly a techniky šlo také o zkoušku vytrvalosti.

1


2. kolo Rock Point ČP v boulderingu

foto by © Lukáš Bíba


Na nových chytech od firem AIX, HRT, Makak a Volx postavili stavěči David Kozel a Radovan Souček super kousky, které téměř všem závodníkům nabídli k přelezení minimálně jeden TOP.

V kvalifikaci se nejlépe mezi ženami vedlo Petře Růžičkové, která ani jednou nezaváhala a suverénně vybouchala osm bouldrů na osm pokusů, zbytek finalistek se rozřadilo s pěti až šesti TOPy. Mezi muži si nejlépe vedl Martin Stráník těsně následovaný Kubou Hlaváčkem. Oběma se podařilo shodně vylézt osm bouldrů na jedenáct pokusů, takže o jejich pořadí rozhodly až pokusy na zóny.

2

2. kolo Rock Point ČP v boulderingu

foto by © Lukáš Bíba


0

2. kolo Rock Point ČP v boulderingu

foto by © Lukáš Bíba


00

2. kolo Rock Point ČP v boulderingu

foto by © Lukáš Bíba


3

2. kolo Rock Point ČP v boulderingu

foto by © Lukáš Bíba


4

2. kolo Rock Point ČP v boulderingu

foto by © Lukáš Bíba


Po skončení poslední závodní skupiny mužů následoval přesun do Paláce Akropolis, kde v 16:00 odstartovalo finále žen. Celkem devět závodnic poměřilo své síly na převislých profilech od firmy Pilka Kameny. Petra Růžičková potvrdila své umístění z kvalifikace třemi TOPy na čtyři pokusy, juniorce Elišce Vlčkové už potom stačily k druhému místu dva TOPy na dva pokusy a přeshraniční závodnice Linda Gundová si s dvěma TOPy na tři pokusy dolezla pro třetí místo. 

Chlapské finále odstartovalo v šest hodin a kluci se potrápili na čtyřech bouldrech od firem AIX, Makak, HRT a Volx. Martin Stráník ani jednou nezaváhal a se ziskem čtyř TOPů na čtyři pokusy suverénně vyhrál. Štěpán Stráník a Kuba Hlaváček shodně vylezli dva bouldry a tak o konečném pořadí rozhodovaly opět pokusy. Lépe si vedl Štěpán Stráník a tak se Kuba Hlaváček musel spokojit se třetí příčkou.

5

2. kolo Rock Point ČP v boulderingu

foto by © Lukáš Bíba



Zdroj:
Celkové výsledky najdete na Výsledky



a všechny fotky postupně na Foto




6

2. kolo Rock Point ČP v boulderingu

foto by © Lukáš Bíba


7

2. kolo Rock Point ČP v boulderingu

foto by © Lukáš Bíba


Po skončení chlapského finále už ze závodní části programu následovalo pouze vyhlášení výsledků, předání cen pěti nejlepším závodníkům a závodnicím a tombola z cen od všech partnerů akce. Za ceny děkujeme firmám Rock Point, Salewa, Singing Rock, Patagonia, Norská móda, Alpsport, Lokalblok, AIX, ČHS, Rádio Beat, Lidé&hory a Everest.

A po vyhlášení už byla v plánu pouze zábava. V hlavním sále Paláce Akropolis hrála do deseti hodin kapela U-Prag a pak se zábava přesunula na bary, kde se za doprovodu DJ Z-Aires a DJ Bazooky Joe pařilo tak dlouho, jak dlouho kdo chtěl.

Na závěr patří samozřejmě poděkování! Generálnímu partnerovi firmě Rock Point, organizátorovi Českému horolezeckému svazu, pořadateli Lokalblok, hlavnímu partnerovi Pilka kameny, mediálním partnerům Rádio Beat, lezec.cz, Lidé&hory a Everest, partnerům Hlavní město Praha, Salewa, Singing Rock, Norská móda a Devold, Patagonia, Alpsport a Big Shock, dodavatelům chytů firmám AIX, HRT, Makak a Volx.

A pak lidem bez kterých by se to neobešlo: závodníkům a divákům za účast, Davidovi Kozlovi a Radovanovi Součkovi za super bouldry a přístup k práci, Tomášovi Pilkovi a Jirkovi za ochotu a super spolupráci, Petrovi Kovářovi a firmě Eventsupport za technickou a psychickou podporu, Lukášovi Bíbovi za krásné fotky a pohotovou spolupráci, Tomášovi Binterovi a Tomášovi Miřejovskému za praktické připomínky, Tomíkovi a Lucce za souhlas se závodem, Tomášovi, Jonášovi, Háně a Erice za to, že jsou takový pracanti, Pavlovi za komentování, Jáchymovi, Domče, Kryštofovi, Štepánovi, Aničce, Ondrovi, Vojtovi, Paďasovi, Kubovi, Markovi, Jendovi, Martinovi, Kubovi, Dorce a Terce za pomoc při přípravách a realizaci a všem lidem z Paláce Akropolis (hlavně Františku Votiskovi).

Na informace o dalších závodech pravidelně mrkejte na www.boulderzavody.cz nebo se k nám připojte na facebooku na stránce Rock Point Českého poháru v boulderingu 2014 a informace budou chodit za vámi ;-)

Karina Bílková   [úpravy] 08:45 10.03.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Lezečky21:02:56 09.03.2014
Hezké závody, hezké bouldery. Nepřibalil si někdo omylem v Lokálu v šatně lezečky La Sportiva Phyton?
Martin Spilkaodpovědět 

 Foto dne:
Roter Stein
Ottenkonig, 6+
 Databáze cest:
Všechny cesty (187227)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Scary Movie Xa Labské Údolí - Pravý Břeh
Grizzlyho Plotna 6 Skály U Kutné Hory A Malešova
Severozápadní Cesta III Rájec - Ptačí Stěny
Přímá Varta VII Rájec - Ptačí Stěny
Přechod II Rájec - Ptačí Stěny
Nově komentované:
Imola 10 Krkavka
Imola 10 Krkavka
Imola 10 Krkavka
Imola 10 Krkavka
Imola 10 Krkavka

 Nově v diskusi:
Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Denicek rozbity | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: Pády a sedák | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! |

 Nové komentáře:
Re: Zamyšlení | Tak ... | Re: AO | Re: šumák | Ruce pryč od Klofáče! | Re: Závody/skály | Dobry to je | Re: do velkých stěn! | Re: do velkých stěn! | Re: do velkých stěn! |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (105)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (35)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (32)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (20)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (7)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (5)

 Nově v inzerci:
Singing rock ONYX | Expresy Wildcountry wildsport 17cm | Revo | Zapomenutá karabina | La Sportiva Nepal 41 | Prachůvek-nalezený botky | Chulilla/Cuenca | Boty Scarpa summit GTX Women 40 | LS Otaki women 38,5 | Spolulezec neděle 28.9. |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 545 
 50 dní v divočině 
 417 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 490 
 Andrea 
 427 
 Ashima 
 363 
 Barkley Marathon 
 437 
 B.I.G. - světové prvenství 
 419 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 393 
 Gálfy - Horský život 
 376 
 Jak se staví ledovec 
 353 
 JAMES - Století nad oblaky 
 483 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 388 
 Lezci z Manína 
 414 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 389 
 Operace Nos 
 382 
 Plamen nikdy nezhasne 
 375 
 Pohlednice z konce světa 
 420 
 Pomíjivost ledu 
 376 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 385 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 369 
 Rhapsodia Corcontica 
 375 
 Sama 
 410 
 Šampioni zlatého údolí 
 395 
 S lyžemi v oblacích 
 447 
 Tenaya Traverse Challange 
 397 
 Tenkrát na východě 
 431 
 Velká alpská silnice - 73 
 414 
 Za oponou velehor 
 479 
 Zápasník Dee Dee 
 381 
 Životní výprava 
 388 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.