LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lepší blbý než žádný jištění.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
47.Černík 10031
48.Mikulec 10023
49.Hebelka 9976
Bouldry:
47.Kollár 8953
48.Kohout 8900
49.Tra 8884
Hory:
27.Sukačová 2316
28.Kulajta 2304
29.Nehasil 2188

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5805 lezců
1182043 cest
Nové přelezy:
Odcházení Xb
Vstupenka 7C
Ocelový Ko 8A+
Ja-in Tlus 7C+
Měsíček Na 7C
Měsíček Na 7C
Supercesta 9+/10-
Semišová M Xb
Jurský Pro 7C
Země Pro S 9+/10-

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
SAUNA - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Lokalblok Monster 8

Adidas Terrex ČP v boulderingu

V sobotu 8. září 2012 se v pražském Lokalbloku uskutečnil poslední závod Adidas Terrex Českého poháru v boulderingu Lokalblok Monsters. A protože to byla sobota slunečná a pro lezení jako stvořená, závod se uskutečnil v komorní atmosféře za účasti 13 žen a 19 mužů.

V kvalifikaci, lezené flash systémem, se závodníci potrápili na 9 problémech z dílny Davida Kozla a Vildy Chejna. Díky podpoře firem AIX a A Muerte se velká část boulderů lezla po strukturách a nových chytech. Závodníci tak oproti klasickému drcení malých lišt namáhali ramena v protlačování boulí. Nejlépe si s připravenými bouldry poradila Nelly Kudrová a Martin Spilka a zbytek závodního pole se rozřadil za nimi.










Ženského finále se kvůli zraněnému ramenu nemohla zúčastnit Lenka Frühbauerová, takže závodnice poměřily síly aspoň z domácí lezkyní Terkou Píšovou, která nastoupila mimo soutěž z devátého místa. Ve finále poměrně suverénně zvítězila Karolína Nevělíková před druhou Nelly Kudrovou, která si na třetím finálovém bouldru zranila kotník a třetí Petrou Růžičkovou.

Mužské finále už se obešlo bez zranění a tak se diváci mohli pokochat pohledem na 12 nejlepších závodníků z kvalifikace. Finalisti podávali vyrovnané výkony a tak nakonec o vítězi rozhodl pokus na top. Z prvního místa se potom mohl radovat Kuba Hlaváček před druhým Martinem Spilkou a třetím Radovanem Součkem.




V osm hodin proběhlo vyhlášení závodu a ti nejlepší si domů odnesli tašky s hodnotnými cenami od firem Singing Rock, Patagonia, Alpsport, Sambar Sport, Direct Alpine, Edelrid, Rock Point, Lidé a hory a Everest.




Krátce po vyhlášení závodu ještě Marie Dichtlová předala za ČHS poháry s penězi za celkové pořadí v žebříčku, kde vyhrála Petra Růžičková a Štěpán Stráník.

Na závěr bych ráda poděkovala všem firmám za podporu závodu, všem pomocníkům za pomoc a všem závodníkům za to, že dobrovolně obětovali pěkný den a přijeli nás podpořit svou účastí!

Celkové výsledky najdete na stránkách Lokalblok.cz/stena.
 Výsledky ČP 8.9.2012 - muži
 Výsledky ČP 8.9.2012 - ženy

Karina Bílková   [úpravy] 16:27 09.09.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Závodníci ????17:29:13 10.09.2012
Tady je jasný příklad, lezci závodníci chtějí kvalitní závody ANO. Uspořádat takové závody stojí hodně úsilí a peněz, ale ještě pár lidí to baví pořádat.No a pak příjde pěkné počasí a závodníci se na to "v.......e". A pak zase brečí chceme super závody jako v evropě atd..Ale jak vidím tak zakopanej pes není u organizátorů, ale u lezců.Tak naši závodníci zkuste podpořit závod i když venku je hezky a nebo příště těch závodů bude méně.Nikdo nemá chuť dělat akce pro lidi a aby se bál počasí jestli se někdo objeví. No  a tohle je český závodní lezec chci závody a chci všechno mít super,ale nevím jestli přijedu to víš venku svítí tak prosím tě příště udělej závody až bude hnusně. Ale ty závody musejí mít úroveň jinak nepřijedu....
mártyodpovědět 
 Re: Závodníci ????20:41:00 10.09.2012
A nenahrává on tomu ten náš systém tak trochu? Upřímně - jet na druhou stranu republiky jen proto, abych vyhrál deštník nebo slevu v Hudy sportu...

Teď nechci říci, že se má sportovat a závodit jen za peníze, ale přijde mi, že tak trochu chybí motivace. Pokud je myšlení takové, že když prší, půjdu na si zazávodit na mistrovství ČR, když je hezky, půjdu raději do skal, není to jen o závodnících, ale řekl bych, že bude něco špatného v celém systému sportovního lezení.
odpovědět 
  Re: Závodníci ????21:56:02 10.09.2012
No jo, ale koukali jste co za esa do Lokálu přijelo? Např. všichni tři chlapi co byli na bedně v Lokále, v Teplicích na MČR nezávodili. Podle mne, když přijel i Suk, tak je to hvězdná účast.
Tomodpovědět 
   Re: Závodníci ????13:21:45 11.09.2012
Jak už jsem říkala v jiné diskuzi, je to především chyba pořadatelů, že nedokáží závodníky motivovat, aby na závody jezdili. A jak bylo taky řečeno v jiné diskuzi, není to jen chyba organizátorů a pokud se jedná o ČP a MČR, tak velké slovo zde mají podmínky stanovené svazem. A co se cen týče, tak každý organizátor dělá co může, aby se nemusel stydět předávat tašky s cenama, ale se sponzorama je to tvrdej boj o každou kačku ;-).
Karina Bílkováodpovědět 

 Foto dne:
obtížnost, semifinále
MS v lezení 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (187142)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Africa 7a Ciat
Dresdner Eierschecke 7- Meteora
Härtetest 6+ Meteora
Blindschleiche 6 Liebethaler Grund
Dziób Kruka 7b Szczytnik
Nově komentované:
Svérázný Rybolov VIIIc Ostaš
Atak Mrówek 8 Szczytnik
Rozcvička (Ochmelka) 5+ Čtyři Palice
Schody Soft 8- Josefovské Údolí
Přes Převis Přímo 6 Hnědé Skály

 Nově v diskusi:
Re: Pády a sedák | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: Pády a sedák | Satanský riport | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Jak funguje žebříček? |

 Nové komentáře:
Re: Manaslu | Re: AO | Re: AO | Re: Manaslu | Re: AO | Manaslu | Re: No vida | Re: No vida | Re: AO | Re: AO |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (130)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (23)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (19)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
Bouldrové závody na Fesťáku (17)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (7)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (5)

 Nově v inzerci:
Zapomenutá karabina | La Sportiva Nepal 41 | Prachůvek-nalezený botky | Chulilla/Cuenca | Boty Scarpa summit GTX Women 40 | LS Otaki women 38,5 | Spolulezec neděle 28.9. | Wild Country Revo | parťák teď na neděli 28.9. | Nabízím "odkoupení" noclehu v tatrách |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 516 
 50 dní v divočině 
 397 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 465 
 Andrea 
 407 
 Ashima 
 353 
 Barkley Marathon 
 425 
 B.I.G. - světové prvenství 
 393 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 381 
 Gálfy - Horský život 
 360 
 Jak se staví ledovec 
 337 
 JAMES - Století nad oblaky 
 466 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 368 
 Lezci z Manína 
 404 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 377 
 Operace Nos 
 368 
 Plamen nikdy nezhasne 
 359 
 Pohlednice z konce světa 
 398 
 Pomíjivost ledu 
 360 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 368 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 355 
 Rhapsodia Corcontica 
 360 
 Sama 
 395 
 Šampioni zlatého údolí 
 380 
 S lyžemi v oblacích 
 421 
 Tenaya Traverse Challange 
 380 
 Tenkrát na východě 
 409 
 Velká alpská silnice - 73 
 396 
 Za oponou velehor 
 455 
 Zápasník Dee Dee 
 367 
 Životní výprava 
 376 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.