LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Více odvahy, méně železa!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
6.Stribrny 11700
7.Nespoutaný 11622
8.Mokroluský 11574
Bouldry:
6.Pochman 10675
7.Jungling 10625
8.Kopecký 10575
Hory:
25.Opice 2510
26. 2404
27.Sukačová 2316

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5809 lezců
1183435 cest
Nové přelezy:
Kurare 7C+
Semišová M Xb
Brandlemou 10-
Level 50 10-
Velká Post 7C+
Vrchcáby 7C
Wolkom 7C
Velká Pard 9
Velmistři! 7C
Mustang 9-

Stěny
Lanové centrum DDM hl. m. Prahy - Praha 8
Újezd nad Lesy, Praha 9, Základní škola Masarykova - Praha 9, Újezd nad Lesy
Flash Wall - Olomouc

Prodejny
HUDYsport - Hřensko
HUDYsport - Brno
Rock Point - Palác Flóra - Praha 3

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Skialpem to začalo III.

4. díl Šumavský Špičák

Kdo miluje ten zvuk, když skluznice zahalena do tuleního pásu klouže po sněhu, když se správně nabroušená hrana zařezává do svahu, nebo když perfektně připravenou stopou frčí dvě dobře namazané běžky, ten se na šumavském Špičáku vyřádí do zásoby a rozhodně se nudit nebude.

Však nám zase aplikace Kudy z nudy a Česko země příběhů umí báječně poradit, kam se vydat. My Vás společně se členem Horské služby Martinem Kocumem provedeme po značených skitouringových trasách na Pancíř, zkusíme štěstí na nejprudší sjezdovce v republice, a jak si správně počínat v běžecké stopě nám ukáže olympijská vítězka Kateřina Neumannová.



Při skialpové túře na Pancíř vyšlo počasí skvěle

Při skialpové túře na Pancíř vyšlo počasí skvěle


Tolik oficiální text. A jak se nám na Špičáku točilo? Jako v pohádce. Zvlášť první den – to nám vyšlo parádní počasí. Po sněžení bylo mrazivo a azúro. Co víc si přát při skialpovém výletu? Kopce jsou tu sice pozvolnější, ale o to malebnější. A kdo chce se skialpem začít, je pro něj právě tohle místo to nej. Možná bychom namísto slova skialp měli právě tady používat raději termín skitouring. V návaznosti na fitnesskialp, který jsme vyzkoušeli na Dolní Moravě, kdy se pohybujeme hlavně po sjezdovkách, tady vyrazíme i lehce mimo ně. Lavinové terény ale na Šumavě nejsou, takže i tady nemusíme s sebou nosit vyhledávač, sondu a lopatu. Leda tak pro trénink, abychom věděli, jak to bude vypadat, až se příště budeme procházet Velkou Fatrou a Starohorskými vrchy v Donovalech.

Díky HS jsme se dostali rychle tam, kam bylo třeba

Díky HS jsme se dostali rychle tam, kam bylo třeba


Ale to předbíhám. Na Špičáku jsme se potkali i s mladou nadějnou juniorkou, trojnásobnou mistryní ČR a žákovskou vicemistryní světa sjezdařkou a slalomářkou Barborou Zíkou, která tady trénuje.

Škoda, že luxusní počasí nevydrželo i na běžecký trénink. Dvojnásobná mistryně světa a olympijská vítězka Kateřina Neumannová je pořád ve formě. A to, co předvádí v bílé stopě, je pořád úchvatné. My jsme za ní klopýtali, co jsme mohli. A dělat rozhovor za běhu jsme vydrželi jen chvíli. Naštěstí se vzápětí projevila její empatie, v klidu zastavila a dala tím prostor pro nepřerývanou řeč při pokládání otázek. Mimochodem, víte, že se „tulení“ pásy můžou používat i na skluznice běžeckých lyží? Ne? Mrkněte, Kateřina Neumannová prozradí víc.

Kateřina Neumannová nám ukázala fígle běžeckého lyžování

Kateřina Neumannová nám ukázala fígle běžeckého lyžování


Za Kateřinou Neumannovou se sotva stihneme jen ohlédnout

Za Kateřinou Neumannovou se sotva stihneme jen ohlédnout


Body pro handicapovanou sportovkyni Hanku Doležalovou prostřednictvím aplikace EPP – pomáhej pohybem, stejně jako soutěž na konci patnáctiminutového dílu, to je ve třetí řadě seriálu klasika. Přesný čas vysílání najdete jako vždycky -  na webu České televize, tuším, že to plánují na 13:10, ale ještě si to raději zkontrolujte.

A příště? Už jsme naznačili, budou to Donovaly. No nevím, jestli se Zoltánovi Strculovi podaří obrátit nás na snowboardovou linku. Moc tomu nedáváme….

Alena Zárybnická a Jiří Hölzel

Martin Vrbický, Jiří Holzel, Alena Zárybnická a Dominik Šlambora na šumavském Špičáku

Martin Vrbický, Jiří Hölzel, Alena Zárybnická a Dominik Šlambora na šumavském Špičáku

Alena Zárybnická   [úpravy] 11:22 23.11.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 ??13:00:39 23.11.2017
Co tohle má společného s lezením?
Loudis odpovědět 
 Re: ??13:06:37 23.11.2017
(Ski)alpinismus má s lezením mnoho společného.
odpovědět 
  Re: ??13:07:38 23.11.2017
Co tohle ma spolecneho se skialpinismem?
Jenaodpovědět 
 Re: ??13:07:45 23.11.2017
a s funcí veřejnoprávního media, české televise naší milené, žánop.
Lukas B.odpovědět 

 reklama12:36:18 28.11.2017
Bohužel podobný snímek s Bankem byl zařazen na snow festival, který navazuje na expediční kameru. Zkazilo to dojem z celého jinak moc hezkého promítání. Reportéři se ptají Ondřeje co nosí za spodky na lyže a o tom je tento extrémní, dobrodružný snímek. Palec dolů!!! 
Nespokojený divákodpovědět 

 Foto dne:
Mevlana
Come as you are, 10-
 Databáze cest:
Všechny cesty (187311)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Boule De Suif 6B Fontainebleau
Restwärme 3 Müglitztal
? 5+ Pálava
Via Archai 7 Dro
Herbstabend 5- Müglitztal
Nově komentované:
Modulor 7B+ Fontainebleau
Žíznivá Varianta 7- Kozelka
Manévry Řiditelných Draků VIIIb Labské Údolí - Pravý Břeh
Rosenhochzeit 6+ Höllental
Hrana 6+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: adminové? | adminové? | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! |

 Nové komentáře:
Re: Hezky | Tak to mě RedBul naštval, | Re: Co už.. | Re: Co už.. | Re: Kde je hranice mezi blbostí a smysluplností? | Re: Redbull ti dava kridla | Re: Co už.. | Jmenuje se Škofic | Re: Co už.. | Re: Co už.. |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (51)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (47)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (45)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (35)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (22)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (20)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (13)
Alone on the wall (9)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Solution a Solution comp | Lezení | Triop Tiger TOP | Nový cepín CT 60cm | Statická a dynamická lana | Nová lana Beal, Tendon, Rock Empire | Singing rock ONYX | Expresy Wildcountry wildsport 17cm | Revo | Zapomenutá karabina |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 604 
 50 dní v divočině 
 467 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 545 
 Andrea 
 482 
 Ashima 
 409 
 Barkley Marathon 
 499 
 B.I.G. - světové prvenství 
 475 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 437 
 Gálfy - Horský život 
 414 
 Jak se staví ledovec 
 401 
 JAMES - Století nad oblaky 
 557 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 449 
 Lezci z Manína 
 480 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 437 
 Operace Nos 
 429 
 Plamen nikdy nezhasne 
 422 
 Pohlednice z konce světa 
 483 
 Pomíjivost ledu 
 414 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 433 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 413 
 Rhapsodia Corcontica 
 419 
 Sama 
 459 
 Šampioni zlatého údolí 
 445 
 S lyžemi v oblacích 
 504 
 Tenaya Traverse Challange 
 447 
 Tenkrát na východě 
 482 
 Velká alpská silnice - 73 
 456 
 Za oponou velehor 
 529 
 Zápasník Dee Dee 
 434 
 Životní výprava 
 445 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.