LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jasně že mám dobrej štand holka! Jistím tě za pěknej strom (pssst) -eček :)
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
47.Černík 10031
48.Mikulec 10023
49.Hebelka 9976
Bouldry:
47.Kollár 8953
48.Kohout 8900
49.Tra 8884
Hory:
27.Sukačová 2316
28.Kulajta 2304
29.Nehasil 2188

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5809 lezců
1183091 cest
Nové přelezy:
Californic 8A
Škubánek 7C+ tr
Metro 8A
Extáze 9
Doktor Hou 7C+
King Kong 7C
Zlatý Drak 8B
Puroresu 8A
Duch Bez T 8A
Muttertag 8A

Stěny
SAUNA - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mezinárodní festival alpinismu Praha Smíchov

Páteční rozjezd máme úspěšně za sebou

Deset ročníků MFA proběhlo prakticky ve stejném duchu, kdy kompletní program probíhal pouze v prvním patře Národního domu na Smíchově.

Letos jsme se rozhodli pro změnu – rozšířit veletržní část, která již několik let k festivalu neodmyslitelně patří, věnovat ji celé přízemí a rovnou zde rozjet i vlastní program.

sál


Nyní přejděme ke druhé novince, která by se dala označit za „revoluční“. Poprvé jsme do hry zatáhli zahraničního hráče – a hned pravděpodobně vítěze „ligy mistrů mezi filmovými outdoorovými festivaly“. V Mnichově se zrodila unikátní šňůra European Outdoor Film Tour (E. O. F. T.), která doslova omračuje diváky výběrem celosvětově nejúspěšnějších krátkých filmů z oblasti outdooru. Díky MFA se toto turné poprvé zastavilo i v České republice. Dalšími zeměmi, kde se představilo nebo představí jsou kromě domácího Německa Rakousko, Francie, Švýcarsko, Anglie, Itálie, Lucembursko, Nizozemí, Norsko, Švédsko a Slovinsko.



Páteční program byl tedy především o outdoorových filmech, které kromě alpinistických a lezeckých disciplín nabídly také skvěle zpracované záběry z mountainbikingu, speleologie, extrémního lyžování a kajaku. Prvnímu hodinovému bloku filmů předcházela velmi příjemná přednáška naší přední lezkyně Edity Vopatové, která si užívá lezení po celém světě. Po prvním hodinovém „filmovém nářezu“ přišel na pódium přední světový odborník na počasí na horách – Rakušan Karl Gabl. Díky Aleně Zárybnické a Michalu Žákovi si nově můžeme jeho publikaci „Počasí na horách“ přečíst v češtině. Právě česká verze byla na pódiu slavnostně pokřtěna. Naopak křest zcela nové součásti MFA tzv. „Outdoor stage“ měl ve svých rukou Honza „Tráva“ Trávníček. A zhostil se toho skvěle, když početnému publiku představil v přednášce a filmu expedici na K2. Potom už následovala další hodinová porce skvělých filmů a losování hodnotných cen pro diváky. Páteční premiéra se vydařila – těšme se na dva další již klasicky „přednáškové“ dny!

Tráva




Jaroš ...






Publikum







foto: Jakub Müller

Program a další info viz Program Mezinárodního festivalu alpinismu

plakat




Zdroj: Mezinárodní festival alpinismu

laH   [úpravy] 10:23 06.12.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 oprava15:44:43 06.12.2014
poprosím opravit alenu zarábnickou na zárybnickou. díky
seržodpovědět 

 Prosím16:37:21 06.12.2014
Sovinsko na Slovinsko?
Teaserodpovědět 
 Re: Prosím18:02:28 06.12.2014
Obé opraveno, díky.
 jirkasodpovědět 

 ↑00:10:34 07.12.2014
Prekplepy nevadi, je fajn, ze se najde nekdo jehoz cas je levnejsi nez pana Sponky a na chybu zdarma upozorni.

Otazka je, proc jsou fotky v tak malem rozliseni. Na mobilu je to mensi krabicky sirek :( Celonarodni sbirka na fotoaparat s vice pixely?
αodpovědět 
 Re: ↑10:30:36 07.12.2014
máš li jako prioritu fotky, našetři na netbook trdlo
odpovědět 
  Re: ↑11:16:18 07.12.2014
A "netbook" zvetsi rozliseni fotek jak, jelimane?
odpovědět 
   Re:fotky08:21:30 09.12.2014
Teda být to článek o krásách nějakých hor, asi bych požadavek na velké rozlišení fotek chápala. Ale u reportáže s fotkami "sál celek", "podium celek", "Tráva detail" mi to taky přijde nadbytečné.
janaodpovědět 
    Re:fotky13:08:13 09.12.2014
Uznavam, ze zrovna tady to nekomu muze pripadat zbytecne. Ale u jinych clanku snad lze zobrazit fotku ve vetsim rozliseni? V dobe, kdy byl (dle designu) lezec naprogramovan bylo asi rozliseni fotky 500x333 ok, dnes to ale na beznem monitoru zabere jen 8 % viditelne plochy.
odpovědět 

 Foto dne:

Frontman Deluxe, 11
 Databáze cest:
Všechny cesty (187276)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Komu Straší Ve Věži IXa Teplické Skály
Katapult IXb Teplické Skály
Křížová Cesta Varianta VIIIc Prachov
Mambo 7C Rudolfov
Ledová Krása SD 7C Rudolfov
Nově komentované:
Hrana 6+ Davle
Hrana 6+ Davle
Hrana 6+ Davle
Hrana 6+ Davle
Východní Cesta II Prachov

 Nově v diskusi:
Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: adminové? | adminové? | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! |

 Nové komentáře:
Re: Hezky | Re: Hezky | Re: Nejde to podepsat ručně? | Super kámo | . | Re: Elišku | Elišku | A nebo | Gratulace | Re: Jednoznačně zakázat. |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (72)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (45)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (44)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (35)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (21)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (20)
Alone on the wall (9)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)
86letý C. Soría je nejstarším, kdo vylezl na osmitisícovku (4)

 Nově v inzerci:
Triop Tiger TOP | Horolezecké boty Salomon Super Mountain 9 | Horolezecké boty Salomon Super Mountain 9 | Nový cepín CT 60cm | Statická a dynamická lana | Nová lana Beal, Tendon, Rock Empire | Singing rock ONYX | Expresy Wildcountry wildsport 17cm | Revo | Zapomenutá karabina |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 585 
 50 dní v divočině 
 453 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 530 
 Andrea 
 461 
 Ashima 
 399 
 Barkley Marathon 
 484 
 B.I.G. - světové prvenství 
 453 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 423 
 Gálfy - Horský život 
 405 
 Jak se staví ledovec 
 386 
 JAMES - Století nad oblaky 
 538 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 426 
 Lezci z Manína 
 456 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 423 
 Operace Nos 
 406 
 Plamen nikdy nezhasne 
 408 
 Pohlednice z konce světa 
 466 
 Pomíjivost ledu 
 403 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 417 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 400 
 Rhapsodia Corcontica 
 404 
 Sama 
 442 
 Šampioni zlatého údolí 
 428 
 S lyžemi v oblacích 
 486 
 Tenaya Traverse Challange 
 431 
 Tenkrát na východě 
 465 
 Velká alpská silnice - 73 
 445 
 Za oponou velehor 
 512 
 Zápasník Dee Dee 
 409 
 Životní výprava 
 428 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.