LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lezení je nebezpečný sport!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12950
2.Votoček 12850
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Novák 10900
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5807 lezců
1182783 cest
Nové přelezy:
Kralupskej 7C
Pentagon 8A
Mandragora 8A+
Mandragora 8A+
NPJB 8A
Citová Inv XIa
Azaela 8A
Crocodile 7C
Owl 7C
Malej Bejk 9+

Stěny
SAUNA - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Zákaz vstupu do lesů v NP České Švýcarsko - požární nebezpečí

Od 23. dubna do 22. července 2020 je dočasně zakázán vstup do lesů nacházejících se na území NP České Švýcarsko. Zákaz se ale nevztahuje na turistické cesty, cyklostezky a ani na stezky umožňující přístup ke skalám. Lezení není tímto opatřením omezeno.

Zákaz vydal magistrát města Děčín na základě žádosti Správy NP České Švýcarsko, která tím reaguje na současnou situaci, kdy v lesích je již nyní velké sucho a prognózy týkající se srážek nenaznačují žádný obrat ve vývoji.

Zákaz se vztahuje na lesy na těchto katastrálních územích: Hřensko, Mezná u Hřenska, Janov, Růžová, Kamenická stráň, Srbská Kamenice, Jetřichovice u Děčína, Rynartice, Všemily a Vysoká Lípa.

Opatření obecné povahy - zákaz vstupu do lesů

Informace na webu NPČŠ

Správa NP apeluje na návštěvníky, aby zákaz respektovali, byli kdekoli v terénu opatrní, aby v žádném případě nerozdělávali oheň a případná zahoření, aby hlásili přímo hasičům!

Božena Valentová, ČHS   [úpravy] 07:11 25.04.2020Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Jakým právem11:04:03 26.04.2020
DC proboha zakazuje vstup do NP Labské pískovce? To bude něco jako se zákazem cestování atd...
odpovědět 
 Re: Jakým právem22:43:34 26.04.2020
NP Labské pískovce neexistuje. Zákaz vstupu je do lesů na území NP České Švýcarsko. Magistrát byl požádán dotčenými obcemi o vydání zákazu - naprosto podle zákona. A vzhledem k tomu, co denně ve skalách vidím, jak si lidi dělají ohníčky bez ohledu na všude patrné sucho, vůbec se nedivím. Idiotské otázky na to, "jakým právem", tady opravdu nejsou na místě.
Jen je mi divné, že se zákaz údajně nevztahuje na přístupy k lezeckým objektům. Protože jak čtu to rozhodnutí, z ničeho mi to tam nevyplývá. Snad to někdo vysvětlí.
Mastodontodpovědět 
  Re: Jakým právem04:15:23 27.04.2020
Můžeš mi "mastodonte" ty tupé, deprivované hovado říct, kde si v oblasti Labských pískovců, každý den někdo z lezců zakládá v lese oheň???
Saf. odpovědět 
   Re: Jakým právem07:22:40 27.04.2020
píše: "jak si lidi dělají ohníčky bez ohledu na všude patrné sucho"

LIDI, ne lezci
odpovědět 
   Re: Jakým právem08:33:29 27.04.2020
Safe, o "každém dni" nepíšu ani slovo, tak se nauč chápat psaný text.
Jinak ohníčky samozřejmě dělají i lezci, i když samozřejmě nejen oni.
Mastodontodpovědět 
  Re: Jakým právem10:01:50 27.04.2020
Saf.e, trochu odjinud. CHKO Moravský kras, PR Bílá voda, Vaňousy. Minulej týden kde se vzalo, ohniště. Ne uplně malý. Z dědiny, kde lezce spíš trpěj než vítají, jak na dlani. Přesně kvůli takovejm kokotům ty zákazy a omezení vznikají.
Willhemodpovědět 
   Re: Jakým právem08:13:25 28.04.2020
V neděli jsem ho zrušil, ale zabít takové málo, rozdělávat oheň v lese u kořenů stromů v takovém suchu může opravdu jen ten, u něhož špetka inteligence nekazí zábavu. Zrovna včera jsem na Vysočině viděl na vlastní oči, jak to v lese vypadá při hašení a kolik lidí a techniky to stojí, kvůli lidské blbosti.
Vlkodpovědět 
 Re: Jakým právem03:45:38 28.04.2020
Pod NPČŠ patří i CHKO LP sloučení proběho v roce 2017.
Jenik Pletichaodpovědět 
 Re: Jakým právem07:09:08 28.04.2020
Omezení vstupu do lesa v období sucha není úplně neběžná záležitost, v posledních letech i vcelku běžná. Rozumím tomu, ze pro lidi z města to znamená omezení, každopádně pokud si pozorný čtenář přečte, tak se to netýká cele oblasti, ale spíše exponovaných míst s větším výskytem turistu. Vem to jako pozitivní věc, omezí se množství lidi, které můžeš potkat.
odpovědět 

 Foto dne:

Vakuumgeist, 9a
 Databáze cest:
Všechny cesty (187241)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Koukouvagia 7b+ Kalymnos
Thor 7c Kalymnos
Mochomůrka šedivka 3 Tisá - Modřín
Vykouřené Doutníky VIIc Ostaš
Vozová Hradba VIIIc Teplické Skály
Nově komentované:
Východní Cesta II Prachov
Imola 10 Krkavka
Východní Cesta II Prachov
Východní Cesta II Prachov
Vykouřené Doutníky VIIc Ostaš

 Nově v diskusi:
adminové? | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Denicek rozbity | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! |

 Nové komentáře:
Re: dává to smysl? | Re: Dotaz | Re: Nevhodné | Re: Nevhodné | Re: Nevhodné | TV JOJ | Re: do velkých stěn! | Nevhodné | Re: Závody/skály | Re: Závody/skály |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (91)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (42)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (35)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (20)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (12)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (7)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)

 Nově v inzerci:
Statická a dynamická lana | Nová lana Beal, Tendon, Rock Empire | Singing rock ONYX | Expresy Wildcountry wildsport 17cm | Revo | Zapomenutá karabina | La Sportiva Nepal 41 | Prachůvek-nalezený botky | Chulilla/Cuenca | Boty Scarpa summit GTX Women 40 |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 557 
 50 dní v divočině 
 434 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 500 
 Andrea 
 437 
 Ashima 
 372 
 Barkley Marathon 
 451 
 B.I.G. - světové prvenství 
 431 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 404 
 Gálfy - Horský život 
 386 
 Jak se staví ledovec 
 362 
 JAMES - Století nad oblaky 
 496 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 399 
 Lezci z Manína 
 429 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 404 
 Operace Nos 
 391 
 Plamen nikdy nezhasne 
 385 
 Pohlednice z konce světa 
 438 
 Pomíjivost ledu 
 386 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 399 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 378 
 Rhapsodia Corcontica 
 383 
 Sama 
 423 
 Šampioni zlatého údolí 
 407 
 S lyžemi v oblacích 
 459 
 Tenaya Traverse Challange 
 409 
 Tenkrát na východě 
 442 
 Velká alpská silnice - 73 
 422 
 Za oponou velehor 
 493 
 Zápasník Dee Dee 
 395 
 Životní výprava 
 400 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.