LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když nevíš kudy dál, tak namáguj.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12950
2.Votoček 12850
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Novák 10900
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5807 lezců
1182714 cest
Nové přelezy:
Citová Inv XIa
Azaela 8A
Crocodile 7C
Owl 7C
Malej Bejk 9+
Top Gun 10-
Tandem Xc
French Kis 9+/10-
Sparťan 7C
Malej Bejk 9+

Stěny
Loděnice FTVS - Praha 7
Olberg lezecká stěna - Blansko
Studénka - Studénka

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Husky Outdoor Shop - Plzeň
Ing. Jan Zavadil - PROFITSPORT - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

HAFFO 2016

amatérský filmový festival

Níže přinášíme report z letošního ročníku amatérského filmového HAFFO 2016, který pořádal koncem listopadu horolezecký oddíl HOVRCH na chatě Juráška v Olešnici v Orlických horách.

Je neděle večer po festivalu. Jsem utahanej jako kotě, ale když konečně zalehnu do postele, kterou jsem o víkendu viděl pouze letmo, tak ne a ne usnout. Hlavou se mi honí scény z filmů, zážitky a fotografie účinkujících. Do toho vidím všechny ty známé obličeje svých kamarádů a jejich kamarádů a vyčítám si, že jsem si nestihl se všemi náležitě popovídat.

Tento ročník jsem si užil, tak jako žádnou jinou akci a mrzí mě, že to ještě chvíli nepokračuje. Tolik zážitků a emocí zkomprimovaných do malého prostoru Jurášky a krátkého časového úseku, jakým víkend bohužel je, jsem asi ještě nezažil. Je to radost pohledět na plnou Jurášku už od pátečního večera s retro tématikou, při které nám ještě fantasticky zapěla Lucky kámoška (omlouvám se, jména jsou má velká slabina). Hřeje to u srdce, když od promítacího stolku vidíte plný sál zaujatých a usmívajících se lidiček už od prvního ranního filmu.

Kvalita letošních snímků byla opravdu na mimořádné úrovni! Sám jsem ze sálu odešel pouze párkrát, a to jen v nejnutnějších případech. I oběd jsem raději obětoval, jen abych o něco nepřišel. Celý den panovala báječná atmosféra v obou sálech a radost nám udělalo to, jak jste se všichni zapojili. Spousta soutěžních buchet, fotografií a ochota s čímkoli pomoct a vyjít vstříc. Jsme rádi, že náš/váš dorost se také nezůstal pozadu a že jsme měli rekordní účast i v dětské fotosoutěži.

Jen tak dále, ať je šance, že po nás budou další pokračovatelé. Jsem přesvědčený, že nenásilná inspirace během takového festivalu dá dětem více, než čas strávený ve škole. Například na tanečním place to vypadalo, že nás naše děti hravě strkají do kapsy již nyní. Jejich výdrži a nasazení odolávali, jen ti nejsilnější. Tak věřme, že to stejně hravě zvládnou i v ostatních ohledech.

Jednoduše řečeno, letošní festival je pro nás, pořadatele, nezapomenutelným a těžko opakovatelným vyvrcholením naší společné desetileté historie. Z neopakovatelné atmosféry během celého víkendu mě doslova mrazí a na chvíli, kdy skončil Kukiho film a na Jurášce na minutu doslova zastavil život asi nikdo z nás nezapomene.



Díky vám všem a budeme rádi, když nám zachováte věrnost minimálně dalších deset let.


Na viděnou na HAFFO 2017 na Jurášce 17.-19.listopadu 2017


V plánu pro příští rok je i letní OPENAIR HAFFO - promítání vybraných filmů v areálu HISu i pro širší veřejnost. O akci vás ještě budeme informovat.


Když už se věnujeme historickému lyžování a jízdě na historických kolech, chtěli bychom od příštího ročníku promítat retro cestopisy. Takže kdo má doma staré (retro) filmy, fotky nebo diáky z cestování, může je přivést. Pokusíme se je zdigitalizovat a připravit na další HAFFO.


Frďas


Program:
Haffo 2016 filmy


Výsledky:
HAFFO 2016 výsledovka



Zde naleznete krásné video, které obdrželo HOVRCH adrenalin cenu:

Mrazivá poezie web from Michal Frďas Martinek on Vimeo.


A závěrem ještě HIS piano výsledky:

Při HIS maratonu byla vyhlášena soutěž o nejlepší video s HIS pianem, jejíž  vyhodnocení probíhalo právě na HAFFO. Podmínka byla jediná a to, aby piano přežilo. Hlavním sponzorem byl Tendon a vedlejším všichni sponzoři HIS maratonu. Nakonec se sešla 4 soutěžní videa a na tomto odkazu naleznete to vítězné: 

Piano from HAFFO on Vimeo.

HIS maraton 2016 sponzoři:
Haffo 2016 sponzoři


Haffo logo


Frďas   [úpravy] 06:20 13.12.2016Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 hezký08:55:58 13.12.2016
Po shlédnutí filmů mám hezký den, dík
Janodpovědět 

 Foto dne:

Vakuumgeist, 9a
 Databáze cest:
Všechny cesty (187238)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Vykouřené Doutníky VIIc Ostaš
Vozová Hradba VIIIc Teplické Skály
Východní Cesta II Prachov
Šikmina II Prachov
Owl 7C Anyang
Nově komentované:
Vykouřené Doutníky VIIc Ostaš
Zvratky Naší Matky 8- Josefovské Údolí
Zvratky Naší Matky 8- Josefovské Údolí
Spárka VIIb Ostaš
Spárka VIIb Ostaš

 Nově v diskusi:
Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Denicek rozbity | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! |

 Nové komentáře:
Nevhodné | Re: Závody/skály | Re: Závody/skály | Re: Dotaz | Re: Dotaz | Re: Dotaz | Re: Dotaz | Re: do velkých stěn! | Re: do velkých stěn! | Re: Dotaz |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (97)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (40)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (35)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (20)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (7)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (7)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)

 Nově v inzerci:
Nová lana Beal, Tendon, Rock Empire | Singing rock ONYX | Expresy Wildcountry wildsport 17cm | Revo | Zapomenutá karabina | La Sportiva Nepal 41 | Prachůvek-nalezený botky | Chulilla/Cuenca | Boty Scarpa summit GTX Women 40 | LS Otaki women 38,5 |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 553 
 50 dní v divočině 
 430 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 499 
 Andrea 
 435 
 Ashima 
 370 
 Barkley Marathon 
 446 
 B.I.G. - světové prvenství 
 428 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 401 
 Gálfy - Horský život 
 384 
 Jak se staví ledovec 
 359 
 JAMES - Století nad oblaky 
 494 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 398 
 Lezci z Manína 
 426 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 402 
 Operace Nos 
 390 
 Plamen nikdy nezhasne 
 383 
 Pohlednice z konce světa 
 433 
 Pomíjivost ledu 
 384 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 396 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 377 
 Rhapsodia Corcontica 
 381 
 Sama 
 419 
 Šampioni zlatého údolí 
 405 
 S lyžemi v oblacích 
 454 
 Tenaya Traverse Challange 
 408 
 Tenkrát na východě 
 440 
 Velká alpská silnice - 73 
 422 
 Za oponou velehor 
 489 
 Zápasník Dee Dee 
 392 
 Životní výprava 
 398 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.