LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kdo mělce zakládá, hluboko padá.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12950
2.Votoček 12850
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Novák 10900
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5807 lezců
1182715 cest
Nové přelezy:
Citová Inv XIa
Azaela 8A
Crocodile 7C
Owl 7C
Malej Bejk 9+
Top Gun 10-
Tandem Xc
French Kis 9+/10-
Sparťan 7C
Malej Bejk 9+

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mallorca

Nové oblasti

Opět nás přitáhla krása a přívětivost zimního podnebí tohoto středomořského ostrova. Přesněji řečeno byl to pravidelný last moment před Vánoci, který nás přesvědčil. Nabízel totiž pobyt za

bezkonkurenční cenu rovnající se téměř ceně samotné letenky.
Počasí bylo tradičně nádherné, snad jen o pár stupínků chladnější než loňského ledna. A déšť ? Ten jsme za celou dobu pobytu týdenního viděli jen jednou.
V řadě oblastí přibylo cest, některé oblasti se staly nepřístupnými a některé z nových stěn byly naopak nově zpřístupněny a tak řada změn mě poňouká napsat podruhé o tomhle lezeckém ráji.
Podařilo se nám zakoupit průvodce na celý ostrov a to také předurčilo celé naše cestovaní a lezení.
Nejdříve jsme zavítali na dominantní Fraguel.
Zde přibylo několik lehčích cest a naproti v údolí byly přelezeny čtyři nové linie. Nové vlastně byly jen dvě, druhé dvě měly trochu zrezlé nýty.
Pro toho, kdo chce v hlavních sektorech lézt zahříván Sluncem, musí být na skalách časně, neboť již v poledne Slunce přestává tyto stěny vytápět a dokáže zde v kombinaci s větrem být velmi nepříjemně. Lézt  pak lze ještě naproti, ale bohužel se nám nepodařilo nic zjistit o klasifikaci tamních cest.

Nedaleko je Castel Allaro, super stěna, která se snad dočká nových linií v budoucnu, kde se trochu změnil přístup, již nelze z parkoviště razit ke stěnám ale musí se pokračovat ke hradu prašnou serpentinou. Z jeho vrcholu je dobře patrná stěna Soucadena.



Pak nás střídavě přivítala Sa Gubia a opět Fraguel. Podařilo se mi vylézt moji letos nejtěžší cestu Aloha from Hell v novém průvodci za 7c. Cesta je krásná a tape na prstu rozhodně pomůže v díře na jeden prst.
Aby naše zpravodajství a průvodce po Mallorce, který by se na Lezci měl časem objevit, bylo úplné, navštívili jsme ještě řadu dalších oblastí mezi nimi musím vzpomenout na Cala Magraner



( Cala je asi v češtině záliv) zde je v průvodci popsán zbrusu nový sektor v super klenbě, kterou vedou silové cesty často s rozuzlením na samotné hraně stropu.



Zbytek sektorů této oblasti jistě stojí za návštěvu pokud, máte rádi lezení ve vysluněných plotnách nad mořem.
Oblast Santa Ponca, Ses Tret a Felantix nás příliš nezaujaly i když nějaké to lezení se zde vždy najde.
Na závěr jsme popolezli jeden den v Santanyi, jejíž kolmé a na techniku a prsty náročné cesty každého musí potěšit.



Na závěr bych chtěl napsat, že Fischerovo last moment jako loni opět nezklamal a zajistil za dobrou cenu (letenka, ubytování, skvělé snídaně a večeře, transfer z letiště a prý i pojištění-nepotřebovali jsme ho ) 6990, vše abychom mohli ztejrat prsty na zajímavých skalách a super počasí na lezení.



Brzké jaro je na Mallorce prý nejhezčí, tak neváhejte.

JirkaS   [úpravy] 10:25 07.01.2002Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 Prosba
Po delší době zase jeden slušný příspěvek. Chystám se na Malorku taky a zajímalo by mě, jak je to tam s dopravou, kdybych neměl na vypůjčení auta. Díky za odpověď pokud můžeš.
Zapsal: Michal Pešík, 12:33:01 07.01.2002
 Doprava na Mallorce
Klicky od auta muze clovek mit za 14 az 20 Euro/den. To znamena pri plnem obsazeni to je 4-5 Euro na osobu a den, coz je celkem unosne. Pak jeste bude treba se slozit na benzin, ale vzhledem k tomu ze do nejvzdalenejsi oblasti je to 80 a do nejblizsi asi 20 km a benzin je levnejsi nez u nas, tak ani tohle vitr v penezence neudela.
Ostatni doprava:
S vlaky je to jednoduche, je zde jen jedna trat. Vlakem se dostanete do Bunyoly (vychoziho mestecka pro dve dobry oblasti - Fraguel(60 min) a Sa Gubia(25min) a Solleru ( jedna nic moc oblast oblast) tamtez jezdi i autobusy. Je treba pocitat i s tim, ze pojede jeden rano tam a druhy vecer zpet. Do ostatnich mest Alaro a Santanyi, Andratx, Pollenca jezdi 100% take, ale pak je vzdy treba pocitat jeste s nejakym tim pochodem ke stenam. V zasade od toho neodrazuji, nebot myslim, ze nejsou ani prehnane drahe, ale auto vam da vice pohody pro poznani plejady ruznorodych oblasti.
Levna pujcovna : http://toptravel.com/terry/e1.htm
Zapsal: JirkaS, 13:59:18 07.01.2002
 Doprava
Také jsme využili Fischerův last moment a Mallorku v listopadu si perfektně na Mallorce zalezli. Letěli jsme s kolama (1000 Kč navíc za obě cesty), bydleli cca 10 km od Palmy. Kola se nam osvědčily jako nejlepší dopravní prostředek už proto, že nám místní kapsářka hned druhý den sebrala veškeré finance. Navštívili jsme oblasti (všechny do 35 km od hotelu) Sa Gubia, Ses Tret, Valdemosa.
Nepříjemným zážitkem bylo snad jen pumpování kol ve 2 ráno po příletu do Prahy, neboť nám příliš horliví úředníci v Palmě, prý z bezpečnostních důvodů, vypustili duše.
Zapsal: Klára, 10:17:01 09.01.2002
 coach outlet
He said
coach outlet http://coach.jcrsys.com/
Zapsal: nwkguy@gmail.com, 04:43:14 20.01.2014
 The Lastest Design Of Christian Louboutin Outlet Factory
So, what does this need to do with cartoon ducks?
The Lastest Design Of Christian Louboutin Outlet Factory http://www.fastest-man.com/
Zapsal: bwebuhqe@gmail.com, 07:18:27 08.09.2014


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:

Vakuumgeist, 9a
 Databáze cest:
Všechny cesty (187238)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Vykouřené Doutníky VIIc Ostaš
Vozová Hradba VIIIc Teplické Skály
Východní Cesta II Prachov
Šikmina II Prachov
Owl 7C Anyang
Nově komentované:
Vykouřené Doutníky VIIc Ostaš
Zvratky Naší Matky 8- Josefovské Údolí
Zvratky Naší Matky 8- Josefovské Údolí
Spárka VIIb Ostaš
Spárka VIIb Ostaš

 Nově v diskusi:
Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Denicek rozbity | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! |

 Nové komentáře:
TV JOJ | Re: do velkých stěn! | Nevhodné | Re: Závody/skály | Re: Závody/skály | Re: Dotaz | Re: Dotaz | Re: Dotaz | Re: Dotaz | Re: do velkých stěn! |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (95)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (41)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (35)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (20)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (8)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (7)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)

 Nově v inzerci:
Nová lana Beal, Tendon, Rock Empire | Singing rock ONYX | Expresy Wildcountry wildsport 17cm | Revo | Zapomenutá karabina | La Sportiva Nepal 41 | Prachůvek-nalezený botky | Chulilla/Cuenca | Boty Scarpa summit GTX Women 40 | LS Otaki women 38,5 |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 553 
 50 dní v divočině 
 430 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 499 
 Andrea 
 435 
 Ashima 
 370 
 Barkley Marathon 
 446 
 B.I.G. - světové prvenství 
 428 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 401 
 Gálfy - Horský život 
 384 
 Jak se staví ledovec 
 360 
 JAMES - Století nad oblaky 
 494 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 398 
 Lezci z Manína 
 426 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 402 
 Operace Nos 
 391 
 Plamen nikdy nezhasne 
 383 
 Pohlednice z konce světa 
 433 
 Pomíjivost ledu 
 384 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 396 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 377 
 Rhapsodia Corcontica 
 381 
 Sama 
 419 
 Šampioni zlatého údolí 
 405 
 S lyžemi v oblacích 
 454 
 Tenaya Traverse Challange 
 408 
 Tenkrát na východě 
 440 
 Velká alpská silnice - 73 
 422 
 Za oponou velehor 
 489 
 Zápasník Dee Dee 
 392 
 Životní výprava 
 398 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.