LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Co můžeš vylézt dnes, neodkládej na zítra.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
2.Votoček 12850
3. 12031
4.Trojan 11956
Bouldry:
2.Ondra 11434
3.Trojan 10900
4.Novák 10900
Hory:
7.Švihálek 6192
8.Černý 5904
9.Zvonková 4395

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5809 lezců
1183367 cest
Nové přelezy:
Semišová M Xb
Brandlemou 10-
Level 50 10-
Velká Post 7C+
Vrchcáby 7C
Wolkom 7C
Velká Pard 9
Velmistři! 7C
Mustang 9-
Zrození Hv 9

Stěny
BalvanBoulder - Horažďovice
Bouldercafe stěna už neexistuje - Plzeň
Stěna u Salesiánů - Praha 8

Prodejny
HUDYsport - Zlín
Popina = nejlevnější v ČR ! - Bruntál
HUDYsport - Hradec Králové

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Metodický víkend ČHS Ledolezení bude v lednu na Víru

7. a 8. ledna 2017 (náhradní termín 28. a 29. ledna 2017)

Metodický víkend ČHS Ledolezení se chystá ne 7. a 8. ledna 2017  (náhradní termín 28. a 29. ledna 2017) na ledové stěně Vír u Bystřice nad Pernštejnem.

Akce je zaměřena na seznámení s lezením v ledu, mohou se jí zúčastnit i ti, kdo nemají s ledolezením žádné zkušenosti. Účastníci akce získají základní metodické poznatky týkající se lezení v ledu – zásady lezení s mačkami a cepíny, budování postupového jištění a jisticích stanovišť v ledu, zásady jištění a slaňování. Ti, kdo budou mít zájem, si budou moci všechny získané poznatky vyzkoušet v praxi, a samozřejmě si budou moci na ledové stěně zalézt.

Akci organizuje Metodická komise Českého horolezeckého svazu ve spolupráci s HO Vír, metodický výcvik povedou lektoři ČHS. Účast není podmíněna členstvím v ČHS.

Jedná se o dvoudenní akci, ale protože metodický program v sobotu a v neděli bude stejný, doporučujeme jednodenní účast.

Metodický program v obou dnech bude probíhat na čtyřech stanovištích, která budou věnována těmto tématům:

1. Materiál, zásady a použití stoupacích želez a cepínů, základní technika lezení ledů.
2. Šrouby do ledu, postupové jištění.
3. Jistící stanoviště v ledu.
4. Abalakovy hodiny a organizace slanění.

Účastníci metodického dne budou rozdělení do skupin, ve kterých se postupně zúčastní metodického výcviku na všech stanovištích.
Program bude v sobotu i v neděli začínat v 10 hod. a bude ukončen v 16 hod. Poté bude umožněno lezení top rope na ledové stěně.

Vybavení účastníků metodického dne
• Ti, kdo se chtějí s ledolezením seznámit jen teoreticky, by měli mít stoupací železa (mačky) a přilbu, protože bez těchto „ochranných pomůcek“ není pohyb pod stěnou na jednotlivých stanovištích možný.
• Ti, kdo si budou chtít vše vyzkoušet a lézt, by si měli přivézt kromě maček a přilby také dva technické cepíny, sedací úvazek s odsedávací smyčkou, jistítko vhodné pro dvě lana, 5 karabin s pojistkou zámku (minimálně jeden typ H – pro HMS), 1 expresku, 1 plochou smyčku 120 cm, 1 kulatou smyčku průměr 6-8 mm o délce min 1,5 m, 2 šrouby do ledu (1 ks 22 cm) a háček pro Abalakovy hodiny.
• Všem doporučujeme vhodné a teplé, lezecké oblečení.

Na místě bude možné si některé vybavení zapůjčit (cepíny, mačky, přilby, sedací úvazky). Materiál je však k dispozici pouze v omezeném množství a je nutno jej předem rezervovat na stránkách www.ledovastenavir.cz

Bližší informace v pozvánce ke stažení zde  LEDOLEZENÍ S ČESKÝM HOROLEZECKÝM SVAZEM metodický víkend ČHS - propozice Vír 2017
a na webu ČHS Metodický víkend ČHS Ledolezení 2017.

Monika Petrová   [úpravy] 07:52 01.12.2016Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Mevlana
Come as you are, 10-
 Databáze cest:
Všechny cesty (187307)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Herbstabend 5- Müglitztal
Zum Ausblick 6- Müglitztal
Plaisir 7 Müglitztal
NWverschneidung 6- Müglitztal
Natrhni Si Prdel 7A+ Popova Skála
Nově komentované:
Modulor 7B+ Fontainebleau
Žíznivá Varianta 7- Kozelka
Manévry Řiditelných Draků VIIIb Labské Údolí - Pravý Břeh
Rosenhochzeit 6+ Höllental
Hrana 6+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: adminové? | adminové? | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! |

 Nové komentáře:
Re: Co už.. | Re: Co už.. | Re: Kde je hranice mezi blbostí a smysluplností? | Re: Redbull ti dava kridla | Re: Co už.. | Jmenuje se Škofic | Re: Co už.. | Re: Co už.. | Re: Kde je hranice mezi blbostí a smysluplností? | Co už.. |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (53)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (46)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (45)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (35)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (22)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (20)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (12)
Alone on the wall (9)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Solution a Solution comp | Lezení | Triop Tiger TOP | Nový cepín CT 60cm | Statická a dynamická lana | Nová lana Beal, Tendon, Rock Empire | Singing rock ONYX | Expresy Wildcountry wildsport 17cm | Revo | Zapomenutá karabina |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 604 
 50 dní v divočině 
 465 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 544 
 Andrea 
 482 
 Ashima 
 409 
 Barkley Marathon 
 498 
 B.I.G. - světové prvenství 
 474 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 436 
 Gálfy - Horský život 
 414 
 Jak se staví ledovec 
 400 
 JAMES - Století nad oblaky 
 557 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 448 
 Lezci z Manína 
 478 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 434 
 Operace Nos 
 425 
 Plamen nikdy nezhasne 
 421 
 Pohlednice z konce světa 
 481 
 Pomíjivost ledu 
 412 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 431 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 412 
 Rhapsodia Corcontica 
 418 
 Sama 
 458 
 Šampioni zlatého údolí 
 445 
 S lyžemi v oblacích 
 503 
 Tenaya Traverse Challange 
 446 
 Tenkrát na východě 
 480 
 Velká alpská silnice - 73 
 456 
 Za oponou velehor 
 528 
 Zápasník Dee Dee 
 433 
 Životní výprava 
 444 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.