LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   OS nebo smrt!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
21.Svoboda 10674
22.Lukášek 10656
23.Jungling 10616
Bouldry:
21.Chejn 9900
22.Šlapák 9850
23.Vaňous 9850
Hory:
9.Zvonková 4395
10.Šuraba 4132
11.Abt 4062

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5807 lezců
1182806 cest
Nové přelezy:
Devizový P 9/9+
Kralupskej 7C
Pentagon 8A
Mandragora 8A+
Mandragora 8A+
NPJB 8A
Citová Inv XIa
Azaela 8A
Crocodile 7C
Owl 7C

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Margalef

Sladké Španělsko

Zpráva o působení zbytku skalního repre teamu ve Španělsku.

Nějak se mi letos zase nepodařilo zúčastnit se repre-soustředění :( Nebylo to ale proto, že bych vegetila ve Francii - jak jsem se dozvěděla z článku na Lezci :) Ve Francii jsme se letos jenom trochu rozlezli (hlavně s taškama po střeše) a vyrazili do - už pár let plánovaného - Španělska. Na začátek jsme si vybrali Terradets. Tam už asi všichni Češi byli, takže tuhle oblast nemusím moc popisovat. Jen ve zkratce - osmáčkářův ráj - velká koncentrace krásných cest s velmi milou klasifikaci. Trošku nám vadily pravidelně dopolední mlhy a slunce od poledne do večera. Říkali jsme si ale, že až se nesnesitelné oteplí, vyrazíme někam, kde se dá lézt ve stínu. Dopadlo to trošku jinak - z Terradets nás po deseti dnech nemilosrdně vysněžilo. Rádi jsme se přesunuli více na jih do Margalef. A byli jsme rádi, že můžeme lézt v plném slunci na jižních stěnách (při ledovém větru, který obracel maglajzpytlík). V Terradets se nám líbilo, ale Margalef nás nadchnul ještě víc.


Mergalef ráno

foto by © Martin Štěrba



Sonja a  Xavier v Margalef,7b

foto by © Martin Štěrba


Oblast se nachází na stejném masívu jako známější Montsant, ale na jeho severozápadní straně. Slepencové skály nejsou tak impozantní jako ty v Montsantu - jedná se spíše o menší sektory, rozházené po dvou údolích, s cestami do 25 metrů. Samotné lezení je ale pestřejší (Montsant, to je většinou mírný převis s dírkama), najdete tu plotny i obrovské převisy, spáry, kouty, hrany, dírky i krápníky. Velkou výhodou je různá orientace jednotlivých sektoru.


Hans v Margalef

foto by © Martin Štěrba


Zmrzlíci můžou lézt na slunci, potící mrznout ve stínu. Často je ale třeba se mezi sektory přemístit autem. Uvádí se, že je v oblasti více než 400 cest. Většina jich bude v obtížnosti do 7a, 8a a těžších je méně, zato skoro bez výjimky vypadají grandiózně. Klasifikace nám přišla trošku přísnější než v Terradets, v některých cestách byly eliminační už nástupy. Ve výhodě jsou lezci, kteří mají rádi dírky - zvláště ty kousavé.

To, co se nám na Margalef líbilo nejvíce, byla jednoznačně okolní příroda. Slepencové stěny, balvany a věžičky rozeseté po kopcích, mezi tím olivové, mandloňové a broskvové sady se starými zídkami, v údolí řeka a přehrada (zákaz koupání :)) Několik plně zařízených parkovišť s přístřešky pro barbecue a tekoucí vodou (nepitná).


Jaime Pollitte v Margalef, 7a+

foto by © Martin Štěrba



Jaime Pollitte v Margalef, 7a+

foto by © Martin Štěrba

Průvodce (6E) je k maní v refu v Margalef. Jeho majitel je zároveň i autorem většiny cest. Vodu se nebojte nabrat z pramene Saň Salvador u sektoru Hermita de S.Salvador. Nejbližší větší město s obchodem je Flix (30 km) nebo Lleida (50 km).

Celkové jsme nás čtyřtýdenní španělský zájezd zhodnotili velmi pozitivně. I když o nějakém vyhřívání se na sluníčku se rozhodně mluvit nedá! Občas to bylo opravdu " A muerte". Do Francie jsme se vrátili spokojeni, unaveni, zbaveni hygienických i pracovních návyků, do zasněženého Velikonočního pondělí.

Vylezli jsme:

Míša: Terradets- Trekking 8a+ PP
                          Latido del miedo 8a PP
                          Formula weekend 8a PP
                          Efecto 2000 7c+/8a  PP
                          Redbull          7c+    PP
          Margalef-  Transilvania 8a PP
                          Sativa Patatica 8a PP
                          Dr.Feelgood 8a PP
                          La corva de la felicitad 7c OS
                          Magic Festival 7c OS
Roman:  Latido del miedo 8a PP a Sativa Patatica 8a RP

Fotky bohužel nedodám, ale třeba se najde někdo z ostatních Čechů, které jsme potkali, a na Lezce nějaké ty obrázky pošle :)

Míša Drliková   [úpravy] 16:56 31.03.2008Tisk 

Reklama:


Související články:
Související průvodce:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Nice!17:37:29 31.03.2008
O.K. Pošlu jednu, ale zbytek si necham pro Cháru!
Martin Š.odpovědět 

 Foto dne:

Vakuumgeist, 9a
 Databáze cest:
Všechny cesty (187242)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Pravý Kout III Ostrov
Koukouvagia 7b+ Kalymnos
Thor 7c Kalymnos
Mochomůrka šedivka 3 Tisá - Modřín
Vykouřené Doutníky VIIc Ostaš
Nově komentované:
Vynucená 9+ Tetínské Skály
Východní Cesta II Prachov
Imola 10 Krkavka
Východní Cesta II Prachov
Východní Cesta II Prachov

 Nově v diskusi:
Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: adminové? | adminové? | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! |

 Nové komentáře:
Re: Dotaz | Re: dává to smysl? | Re: Zamyšlení | Re: Dotaz | Re: dává to smysl? | Re: Dotaz | Re: Nevhodné | Re: Nevhodné | TV JOJ | Re: do velkých stěn! |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (88)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (43)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (35)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (20)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (13)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (7)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)

 Nově v inzerci:
Statická a dynamická lana | Nová lana Beal, Tendon, Rock Empire | Singing rock ONYX | Expresy Wildcountry wildsport 17cm | Revo | Zapomenutá karabina | La Sportiva Nepal 41 | Prachůvek-nalezený botky | Chulilla/Cuenca | Boty Scarpa summit GTX Women 40 |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 559 
 50 dní v divočině 
 435 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 503 
 Andrea 
 438 
 Ashima 
 375 
 Barkley Marathon 
 453 
 B.I.G. - světové prvenství 
 432 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 405 
 Gálfy - Horský život 
 388 
 Jak se staví ledovec 
 365 
 JAMES - Století nad oblaky 
 498 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 401 
 Lezci z Manína 
 430 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 405 
 Operace Nos 
 393 
 Plamen nikdy nezhasne 
 387 
 Pohlednice z konce světa 
 439 
 Pomíjivost ledu 
 387 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 401 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 380 
 Rhapsodia Corcontica 
 384 
 Sama 
 425 
 Šampioni zlatého údolí 
 408 
 S lyžemi v oblacích 
 462 
 Tenaya Traverse Challange 
 410 
 Tenkrát na východě 
 444 
 Velká alpská silnice - 73 
 424 
 Za oponou velehor 
 493 
 Zápasník Dee Dee 
 398 
 Životní výprava 
 403 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.