LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Mladí horolezci - potrava hor.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
42.Kopáček 10110
43.Zedek 10100
44. 10100
Bouldry:
42.Skočdopole 9103
43.Paděrová 9100
44.Kalvas 9100
Hory:
8.Černý 5904
9.Zvonková 4395
10.Šuraba 4132

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5809 lezců
1183357 cest
Nové přelezy:
Velká Post 7C+
Vrchcáby 7C
Wolkom 7C
Velká Pard 9
Velmistři! 7C
Mustang 9-
Zrození Hv 9
King Kong 7C
Save Your 7C
Vlny Vzruš 8A+

Stěny
KH Olomouc - Olomouc
Lezecká stěna Třináctka - Praha - Stodůlky
SQUASHPARK Cibulka - Praha 5

Prodejny
HUDYsport - Zlín
AIX -lezecké chyty a stěny - Praha
Popina = nejlevnější v ČR ! - Bruntál

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Bouldry ve Žlebu

20.5.2001

Tak jsme se s Andrejem rozhodli, že si dáchnem od práce v BB a pojedem na neděli do Žlebu.

Odpočinek už jsme fakt potřebovali, hlavně Andrej, protože já se čas od času uleju tady ve škole (mám zápočet z angliny :) Po těžkejch dopravních trablích v MHD, způsobených Pražským maratónem dorážím k Andrejovi, který těsně před odjezdem zjišťuje že mu auto nebrzdí. Po hodinovém odvzdušňování brzd vyrážíme Já, Andrej, Janina a její přátelé Klára a Petr ve 120cítce směr Žleb. Kdo neví kde se Žleb nachází tak slyšte: Žleb je tam, kde řeka Labe vtéká do Německa. Leze se na masívy a věže na obou březích, v létě je chladnějc na levém.
Po průjezdu Ústím nad Labem a Děčínem se po levém břehu suneme směrem  Dolní Žleb. Zde parkujem u kostela a vydáváme se nahoru do kopce, kde se schlazujem pivem a probíráme kafem v místní lezecké hospodě. Zde u Kosti rovnou zakupujem NOVÉHO PRUVODCE NA ŽLEB A BĚLOU, který byl vydán před 14ti dny, za 200 Kč a valíme vzhůru koňákem.
U Kosti nahlédněte do deníku místních lezců co je nového.
Na konci koňáku, cesty která vede od Kosti vzhůru se už na rovině nachází onen šutr o kterém jsem chtěl hlavně napsat. Nedaleko odsud se zrovna na něco chystali jedni z místních cestotvůrců, Pájka s Tomajdou a tak jsme je zneužily a nechali si bouldr vysvětlit. Byly zvědavý jak Nám to půjde, ale nedočkali se, protože jsme si šli napřed zalízt. Po pro mě vyčerpávajícím lezení jsme se pozdě odpoledne vrátily k bouldru a začali jej zkoušet.
Tento krásný bouldr vede střechou na velký blok, drží se kolmá hrana ve stropě a hákujou se špičky za druhou, má kolem 5ti kroků plus výlez z bazénu.
Andrej bouldr zdolal jako prga, já ňákej čas po něm. Klasifikaci jsem odhadl podle bouldrů v Juře na 7a+. Pájka Rýva: "Kroky  9c až 10a cesty" Andrey: "Spíš z 10b cesty"
Tento bouldr našli a očistili Ondra Beneš, Pájka Rýva a Tomajda Sobotka, jeden z nich si taky připsal první přelez, jmenuje se to KDYŽ V RÁJI PRŠÍ. Na blok vede plno dalších bazéňáků a není od věci si je zkusit.
Proto, až pojedete do Žlebu, vybavte se i na bouldrování, a vemte boldermatku, kartáč na čištění, a maglajz sebou, a pak hurá objevit něco dalšího k přelejzání.
Zdar Jirous

Jirous   [úpravy] 15:27 21.05.2001Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 Bouldry i na pravym
Na pravym urcite pudou vylezt taky pekne tezky bouldry.
Zapsal: Pavliß, 18:26:26 21.05.2001
 
cau Jiříku, nauč se ještě interpunkci, jinak je to čim dál tim lepší
Zapsal: , 21:29:07 21.05.2001
 
Jo, jo, mě se to taky moc líbí interupce neinterupce.
Škoda že ty české bouldery nejsou trochu líp zmapované, většinou je to jenom jedna paní podívala, ale je vidět že se to zlepšuje.
Zapsal: Hop, 07:47:00 22.05.2001
 Čeština Jirousi
Jirousi, tvá čeština opravdu není tak silná jako tvoje bicepsy. (to bys lezl asi tak za 3). Podívej se na y/i. Tak to oprav, když nebudeš vedět jak , tak mi zavolej. Zdar Barový Balvane
Zapsal: Gibson, 11:30:04 22.05.2001
 BB
Barový balvan...:))) to je dobrý...Mohli bysme rozjet vejmysli co může znamenat BB!!! Jinak na češtinu hoďte boba! Budte rádi, že se o něčem píše...Čao v BB...
Zapsal: Oliváč, 13:22:39 22.05.2001
 Tady je...
BOBEK
Zapsal: Jirous, 17:29:47 22.05.2001
 Byly zvědavý...nedočkali se.
Jo jsem fak hustej když něco takovýho frknu do jedný věty.
Jinak, jmenuje se to KDYŽ V RÁJI PRŠELO a první přelez má Pájka, druhý a.9 a třetí já. A taky už mám zápočet z geodézie a těláku.
Zapsal: Jirous, 17:41:29 22.05.2001
 Něco víc o boudrech ve ŽLEBU
Tak sem ho včera taky konečně vylezl když sem tam byl s Pájkou tak to bylo mokrý a asi tak 10b ,ale vcera to bylo suchý a asi tak 9b-9c jo a ten balvan jsme pojmenovali EL KOŇO DI PAKO a vedou na ně další tři lehčí bouldry.Pak sem se vydal směr "Protěžová věž" , pod ní přesně řečeno pod cestou "Očistec" (ta není na Protěžovce) je poradní traverz na převislém šutru je dlouhý asi 15m a asi tak za 10b. 23.5 01 ondra beneš
Zapsal: Ondra Beneš, 08:28:03 23.05.2001
 FHmGhyIUhsVlgStQ
w0qiS5 Wow, great post.Much thanks again. Really Great.
Zapsal: CHcawpEcKjJnvE, 01:52:43 21.12.2013


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:
Mevlana
Come as you are, 10-
 Databáze cest:
Všechny cesty (187303)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Natrhni Si Prdel 7A+ Popova Skála
Küçücük 9+/10- Geyikbayiri
Sin City 10- Geyikbayiri
Vlny Vzrušení 8A+ Zemská Brána
Vzrušení 8A/8A+ Zemská Brána
Nově komentované:
Žíznivá Varianta 7- Kozelka
Manévry Řiditelných Draků VIIIb Labské Údolí - Pravý Břeh
Rosenhochzeit 6+ Höllental
Hrana 6+ Davle
Astypalea 5c+ Telendos

 Nově v diskusi:
Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: adminové? | adminové? | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! |

 Nové komentáře:
Re: Co už.. | Re: Co už.. | Re: Kde je hranice mezi blbostí a smysluplností? | Re: Redbull ti dava kridla | Re: Co už.. | Jmenuje se Škofic | Re: Co už.. | Re: Co už.. | Re: Kde je hranice mezi blbostí a smysluplností? | Co už.. |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (53)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (46)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (45)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (35)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (22)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (20)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (12)
Alone on the wall (9)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Solution a Solution comp | Lezení | Triop Tiger TOP | Nový cepín CT 60cm | Statická a dynamická lana | Nová lana Beal, Tendon, Rock Empire | Singing rock ONYX | Expresy Wildcountry wildsport 17cm | Revo | Zapomenutá karabina |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 603 
 50 dní v divočině 
 465 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 543 
 Andrea 
 482 
 Ashima 
 408 
 Barkley Marathon 
 498 
 B.I.G. - světové prvenství 
 473 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 436 
 Gálfy - Horský život 
 414 
 Jak se staví ledovec 
 400 
 JAMES - Století nad oblaky 
 557 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 447 
 Lezci z Manína 
 478 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 434 
 Operace Nos 
 425 
 Plamen nikdy nezhasne 
 419 
 Pohlednice z konce světa 
 481 
 Pomíjivost ledu 
 412 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 431 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 412 
 Rhapsodia Corcontica 
 418 
 Sama 
 458 
 Šampioni zlatého údolí 
 445 
 S lyžemi v oblacích 
 501 
 Tenaya Traverse Challange 
 446 
 Tenkrát na východě 
 479 
 Velká alpská silnice - 73 
 456 
 Za oponou velehor 
 528 
 Zápasník Dee Dee 
 433 
 Životní výprava 
 444 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.