LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Paráda, už budu u kruhu! Ale proč je od kruhu vždycky bouldr?
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12950
2.Votoček 12850
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Novák 10900
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5808 lezců
1182917 cest
Nové přelezy:
Rising Hig 9-/9
Killerinst 9+/10-
Ohne Namen 10-
Valkýry 10-
Pan Chytre Xc
Valhalla 7b+
Devizový P 9/9+
Kralupskej 7C
Pentagon 8A
Mandragora 8A+

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
V 16 - Plzeň

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Schvalování návrhu návštěvního řádu pro Tatry pozastaveno

Schvalování návrhu nového návštěvního řádu Tatranského národního parku, který omezuje horolezectví v Tatrách, bylo pozastaveno poté, co slovenský ministr životního prostředí přijal zástupce protestní iniciativy Aj my jsme Tatry včetně šéfa slovenských horolezců Igora Kollera.

O schůzce z úterý 19.3. se informuje v tiskové zprávě ministerstva:

"Návrh nového návštevného poriadku Tatranského národného parku, ktorý prednedávnom predstavili štátni ochranári vyvolal vášne. Minister životného prostredia László Sólymos preto prijal predstaviteľov iniciatívy Aj my sme Tatry, aby s nimi rokoval o ich hromadnej pripomienke voči tomuto návrhu. Výsledkom stretnutia je rozhodnutie ministra o pozastavení procesu schvaľovania návrhu návštevného poriadku, s cieľom vytvoriť dostatočný priestor pre diskusiu.

„Návštevný poriadok nášho najstaršieho národného parku musí predovšetkým rešpektovať ochranu prírody, ale zároveň musí byť moderný, prehľadný a spĺňať potreby návštevníkov národného parku,“ povedal minister životného prostredia László Sólymos.

Po prijatí a zapracovaní všetkých návrhov a pripomienok bude pôvodný návrh návštevného poriadku TANAP-u doplnený a v čo najkratšom čase prijatý.

Návrh nového návštevného poriadku, ktorý pripravila Správa TANAP-u pôvodne počítal s viacerými zmenami. Tie sa týkali najmä dĺžky sezónnej uzávery, obmedzení pre horolezcov aj psičkárov či regulácie geocachingu. K tomuto návrhu však prišlo niekoľko pripomienok, vrátate hromadnej pripomienky iniciatívy Aj my sme Tatry."

foto z MŽP SR


Viz:

www.minzp.sk

ajmysmetatry.sk

sth   [úpravy] 06:29 22.03.2019Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Nebezpečenstvo oddialené07:33:31 22.03.2019
nie zažehnané.
Inak podľa foto tam s Kollerom boli ďalší zaslúžilí tatranskí lezci (z druhej strany pri ministrovi) - Krištoffy a Linek.
Igi2odpovědět 
 Re: Nebezpečenstvo oddialené08:35:22 22.03.2019
Dobra zprava v pátek. Díky všem!!!
odpovědět 

 Tatry09:58:47 22.03.2019
Super, petici jsem podepsal. Díky za info!
odpovědět 

 nová vyhláška je na nic10:27:43 22.03.2019
Horolezectví v Tatrách by omezil zákaz dojišťování starších cest nýty stejně jako tvorba nejtových nových cest. Líp než tahle vyhláška

Čokli pobíhající všude mi vadí úplně stejně jako ochranářům. Asi jako každému, komu už ve skalách sežral takový mazlíček svačinu. Ale na to jsou už teď předpisy, že musejí nosit košík a být na vodítku.
odpovědět 
 Re: nová vyhláška je na nic20:22:01 22.03.2019
1.to nie je vec MŽP
2. je to vyriešené :
http://www.james.sk/ object.asp?pageid=113&portal_id =8&id_object=1176
odpovědět 
 Re: nová vyhláška je na nic20:24:47 22.03.2019
aby si vedel, o čom diskutujeme.tu je Návrh
https://www.minv.sk/? navrh-navstevneho- poriadku-tanap-u
PKodpovědět 
 Re: nová vyhláška je na nic22:04:47 22.03.2019
Proboha co s tim maji spolecneho nyty?
odpovědět 
  Re: nová vyhláška je na nic09:40:18 25.03.2019
méně nýtů - méně horolezců. co je na tom nepochopitelné?
odpovědět 

 Poučení pro NP ČŠ08:00:07 25.03.2019
Snad se z té skvělé solidarity tatranců poučí i uživatelé NP České Švýcarsko a prosadí u ministra Brabce změny v zonaci tohoto národního parčíku a vstřícný přístup jeho  zatvrzené (dá se to vyjádřit i jinak, ale buďme korektní) Správy.
ZdenekKodpovědět 
 Re: Poučení pro NP ČŠ09:31:56 25.03.2019
Pokud jsem mohl posoudit na společném Semináři horolezců a OP v Sedmihorkách, nedá se postoj Správy NPČŠ hodnotit jako zatvrzelý, i když jednání a sladění přístupů jsou namáhavá.
P..odpovědět 
  Re: Poučení pro NP ČŠ11:08:52 25.03.2019
Nejvíce sladěný je Adršpach. Horolezci s horolezci jednal Npčš začátkem března z pozice síly, a v Ádru je vidět, kam až mohou.
Jinak podobně jako v Tatrách nejde jen o lezení, ale i přístup pro lidi.
Někomu se jedná o dobré bydlo, někomu o kšefty z turruchu a jen málo lidem o přírodu. Tedy přírodu a ne o uměle vysazované pralesy a za tím účelem (prý uměle) rozšiřovaným kůrovcem.




odpovědět 
   Re: Poučení pro NP ČŠ13:47:55 25.03.2019
Tak vymyslet si můžu lecos, ale třeba vysazování kůrovce... Víš jak probíhá těžba v lese a jak dlouho to tam nechaj válet kolikrát ? Tady u nás nic nikdo vysazovat nemusí. Špatný hospodaření vlastníků lesa ruku v ruce s monokulturama. Je div, že to není už dávno všechno rezatý.
George-jpodpovědět 
   Re: Poučení pro NP ČŠ17:54:52 31.03.2019
ad 11:08:52 25.03.2019
kámo, dal si to dajako dokopy a kauzou bývalého kráľa Zemplína Mikuláša Varehu, podvodníka, dépéháčkara a pod.
T.č. za katrem, požiadal o prepustenie. Správa sa vzorne, vedie šachový krúžok a kůrovce nechová.
kůrovecodpovědět 

 Foto dne:
Alkazar
Cesta Pro Potěšení, 6+
 Databáze cest:
Všechny cesty (187242)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Pravý Kout III Ostrov
Koukouvagia 7b+ Kalymnos
Thor 7c Kalymnos
Mochomůrka šedivka 3 Tisá - Modřín
Vykouřené Doutníky VIIc Ostaš
Nově komentované:
Zavřelovo Idaho 5 Josefovské Údolí
Východní Cesta II Prachov
Východní Cesta II Prachov
Východní Cesta II Prachov
Východní Cesta II Prachov

 Nově v diskusi:
Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: adminové? | adminové? | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! |

 Nové komentáře:
Re: Každému co jeho jest | Hezky | Jednoznačně zakázat. | Re: Každému co jeho jest | Re: Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu | Re: Každému co jeho jest | Re: nosičov zháňa na Bazoši | Re: Nevhodné | nosičov zháňa na Bazoši | Ztracený kout |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (83)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (43)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (37)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (35)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (20)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (20)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (9)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)
Pepa Šindel přelezl další cestu za 9a/+: Procesor na Slovensku (4)

 Nově v inzerci:
Triop Tiger TOP | Horolezecké boty Salomon Super Mountain 9 | Horolezecké boty Salomon Super Mountain 9 | Nový cepín CT 60cm | Statická a dynamická lana | Nová lana Beal, Tendon, Rock Empire | Singing rock ONYX | Expresy Wildcountry wildsport 17cm | Revo | Zapomenutá karabina |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 572 
 50 dní v divočině 
 444 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 516 
 Andrea 
 447 
 Ashima 
 386 
 Barkley Marathon 
 469 
 B.I.G. - světové prvenství 
 444 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 413 
 Gálfy - Horský život 
 396 
 Jak se staví ledovec 
 375 
 JAMES - Století nad oblaky 
 515 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 411 
 Lezci z Manína 
 444 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 418 
 Operace Nos 
 402 
 Plamen nikdy nezhasne 
 397 
 Pohlednice z konce světa 
 452 
 Pomíjivost ledu 
 396 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 411 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 387 
 Rhapsodia Corcontica 
 394 
 Sama 
 429 
 Šampioni zlatého údolí 
 416 
 S lyžemi v oblacích 
 473 
 Tenaya Traverse Challange 
 417 
 Tenkrát na východě 
 453 
 Velká alpská silnice - 73 
 432 
 Za oponou velehor 
 501 
 Zápasník Dee Dee 
 402 
 Životní výprava 
 417 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.