LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Vystřízlivim a nelezu.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
33.Reich 10254
34.Hyžný 10235
35.Čech 10222
Bouldry:
33.Oliva 9409
34.Stadtherrová 9350
35. 9206
Hory:
29.Nehasil 2188
30.Dörfl 2142
31.Stehlík 1988

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5809 lezců
1183331 cest
Nové přelezy:
Wolkom 7C
Velká Pard 9
Velmistři! 7C
Mustang 9-
Zrození Hv 9
King Kong 7C
Save Your 7C
Vlny Vzruš 8A+
Vzrušení 8A/8A+
Lehké Děvč 7C/7C+

Stěny
A-ProSystem s.r.o. - Most
Hotel Impuls - Havířov
HK Ostaš - Police Nad Metují

Prodejny
PROVIDE + YETTI Havlík - Děčín
HUDYsport - Frýdek - Místek
HUDYsport - Praha 5

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Tendon Cup Orlová - 11.6.2011

Rok se s rokem sešel a Horolezecký klub Gymnázia Orlová měl před sebou další ročník závodů mládeže ve sportovním lezení na obtížnost v rámci série Tendon cup.

Letošní závod byl třináctým velkým závodem na umělé stěně v Orlové. Za ty roky se vystřídalo okolo spoustu dětí a i pořadatelů. Přesto hlavní tým je pořád stejný. Díky jim za to. Jak to vůbec letos vypadalo? Stejně jako v předchozích letech a přesto jako vždy i malinko jinak a smolný ročník to určitě nebyl.

Po domluvení termínu na v posledních letech tradiční červnový termín, kdy se spojí příprava závodů i s údržbou stěny a přípravou na podzim, jsme opět umyli všechny chyty díky ochotným brigádníkům z řad členů oddílu, kteří obětovali krásnou červnovou sobotu. Od pondělka jsme pak v tradiční sestavě chystali cesty, které měly prověřit výkonnost dětí. Každý rok si zas a znova prožívám návaly pocitů: „je to těžké či lehounké“.  Nakonec opět jsme to trefili a cesty byly akorát a letos v rekordně krátkém čase.

V sobotu ráno přichází den D. Hala se postupně plní od osmi hodin nejprve pořadateli, ale vzápětí již je více závodníků a rodičů, kteří přijeli změřit své síly. Po uzavření prezence letos se počet ustálil na sice menším počtů 65 závodníků, ale ti co přijeli myslím, že nelitovali. Vše nám letos zahájili již tradičně zástupce města a pan ředitel gymnázia. Pak již následovalo předlezení cest a kvalifikační boje.

Letos jsme si připravili na nejstarší chlapeckou kategorii menší překvapení. Jejich druhá kvalifikační cesta nebyla jako obvykle v převise, ale jen v relativně kolmé stěně. Bylo až překvapivé, jak je to potrápilo. Platí, že v nejmladší kategorii jsou vždy lepší holky, letos to kupodivu neplatilo a děvčata se zalekla ve své druhé cestě stropu a na rozdíl od kluků končily spíš pod ním. Celá kvalifikace jinak probíhala poklidně a kolem půl jedné bylo rozhodnuto o finalistech

Po obědové pauze následovalo samotné finále. V nejmladších dívkách vyhrála domácí Eliška Adamovská, která skončila těsně před posledním chytem. V chlapecké kategorii se rozhodlo až v superfinále, které vyhrál Lukáš Doleček. V další věkové kategorii C vyhráli Terka Sadílková a Ondřej Bína. Kategorii B u děvčat vyhrála Andrea Pokorná a v chlapecké kategorii vyhrál domácí Adam Smiga. Nejstarší kategorie byla obsazena pouze chlapci a jediný kdo přelezl celou cestu byl René Daňo.

Po dolezení tohoto finále na všechny již čekalo jen vyhodnocení jejich výsledků a rozdání cen. Zde musíme vyzdvihnout naše sponzory, díky kterým na děti čekalo spoustu krásných cen. V letošním roce se jednalo o BUFO, COGO, CZ Promech, Český horolezecký svaz, Gymnázium a SOŠ Orlová, HUDY Ostrava, MAKAK, Město Orlová, SALTIC, TENDON, TRIOP a VILIKUS. Co napsat na závěr?  Snad nic jiného než máme to opět za sebou a po odpočinutí se příští rok pustit do jubilejního 10. ročníku Tendon cupu v Orlové.










Lumi(r)   [úpravy] 19:00 26.06.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Cesta v kolmici21:00:58 26.06.2011
Poslední dobou pozoruji, že když se v nějakém závodu objeví náhodou cesta nebo kus cesty v kolmém profilu, jak jsou s tim u závodníků docela problémy a dá to vcelku zabrat.
To je tak holt, když jsou závody dělané převážně v převislém terénu. Závodnící se pak připravují v převise a technické kolmé lezení jim pak trochu uniká.
Tomodpovědět 

 odkaz na televizni spot08:31:56 27.06.2011
Odstanit mezery:
http://www.tvportaly.cz/ orlova/ 19583-orlova-videla-zakovskou-horolezeckou-spicku
Lumi(r)odpovědět 

 Foto dne:
Mevlana
Come as you are, 10-
 Databáze cest:
Všechny cesty (187302)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Küçücük 9+/10- Geyikbayiri
Sin City 10- Geyikbayiri
Vlny Vzrušení 8A+ Zemská Brána
Vzrušení 8A/8A+ Zemská Brána
Lehké Děvče 7C/7C+ Zemská Brána
Nově komentované:
Žíznivá Varianta 7- Kozelka
Manévry Řiditelných Draků VIIIb Labské Údolí - Pravý Břeh
Rosenhochzeit 6+ Höllental
Hrana 6+ Davle
Astypalea 5c+ Telendos

 Nově v diskusi:
Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: adminové? | adminové? | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! |

 Nové komentáře:
Re: Co už.. | Re: Kde je hranice mezi blbostí a smysluplností? | Re: Redbull ti dava kridla | Re: Co už.. | Jmenuje se Škofic | Re: Co už.. | Re: Co už.. | Re: Kde je hranice mezi blbostí a smysluplností? | Co už.. | Kde je hranice mezi blbostí a smysluplností? |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (54)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (46)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (45)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (35)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (22)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (20)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (12)
Alone on the wall (9)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Solution a Solution comp | Lezení | Triop Tiger TOP | Nový cepín CT 60cm | Statická a dynamická lana | Nová lana Beal, Tendon, Rock Empire | Singing rock ONYX | Expresy Wildcountry wildsport 17cm | Revo | Zapomenutá karabina |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 602 
 50 dní v divočině 
 465 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 543 
 Andrea 
 481 
 Ashima 
 408 
 Barkley Marathon 
 498 
 B.I.G. - světové prvenství 
 472 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 436 
 Gálfy - Horský život 
 414 
 Jak se staví ledovec 
 400 
 JAMES - Století nad oblaky 
 557 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 445 
 Lezci z Manína 
 477 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 433 
 Operace Nos 
 424 
 Plamen nikdy nezhasne 
 419 
 Pohlednice z konce světa 
 481 
 Pomíjivost ledu 
 412 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 431 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 411 
 Rhapsodia Corcontica 
 418 
 Sama 
 458 
 Šampioni zlatého údolí 
 445 
 S lyžemi v oblacích 
 501 
 Tenaya Traverse Challange 
 445 
 Tenkrát na východě 
 479 
 Velká alpská silnice - 73 
 456 
 Za oponou velehor 
 528 
 Zápasník Dee Dee 
 431 
 Životní výprava 
 444 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.