LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Trénink dělá mistry.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
33.Reich 10254
34.Hyžný 10235
35.Čech 10222
Bouldry:
33.Oliva 9409
34.Stadtherrová 9350
35. 9206
Hory:
31.Stehlík 1988
32.K 1966
33.Šmejkal 1960

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5809 lezců
1183254 cest
Nové přelezy:
Čerstvé Ma 7C
Čerstvé Ma 7C
Monika Lew 9-
Monika Lew 9-
Ozon 7C
Morpheus 8c
Dopamin 7A+
Díra Super 7C
Díra Direc 7C
Přepište D 7C

Stěny
SAUNA - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Český pohár v boulderingu startuje

Nová aktualizace:Nová časová osa. 1. kola ČP v boulderingu,který se koná již teď o víkendu. Z důvodu vysokého počtu přihlášených došlo ke změnám v časové ose obou závodních dní.



Průběh závodu:
Sobota 22. února 2020 (1. kolo ČP dospělí a mládež)

08:00 - 08:30 registrace B
            09:00 start kategorie B (8 cest flash, bez finále)
10:30 - 11:15 registrace žen
            12:30 kvalifikace ženy (8 cest flash)
13:30 - 14:30 registrace muži
            15:30 kvalifikace muži (8 cest flash)
            18:15 otevření izolace ženy
            18:45 uzavření izolace ženy
            19:15 finále ženy (4 cesty OS)
            20:30 otevření izolace muži
            21:00 uzavření izolace muži
            21:30 finále muži (4 cesty OS)
            23:15 vyhlášení



Neděle 23. února 2020 (1. kolo ČP U14)

09:15 – 09:45 registrace dívky a chlapci U10 (ročník 2011 a mladší)
            10:00 start kategorie dívky a chlapci U10 (8 cest flash, bez finále)
10:30 – 11:15 registrace dívky a chlapci U12 (ročníky 2010 – 2009)
            12:30 start kategorie dívky a chlapci U12 (8 cest flash, bez finále)
14:30 – 15:30 registrace dívky a chlapci U14 (ročníky 2008 – 2007)
            16:30 start kategorie dívky a chlapci U14 (8 cest flash, bez finále)
Délka závodu pro jednotlivé kategorie bude 60 až 120 minut dle počtu přihlášených. Vyhlášení vítězů proběhne vždy po každé kategorii.       



Po zimní pauze se za chvíli znovu roztočí kolotoč závodů. Rok 2020 přinese v závodním boulderingu několik velkých novinek, tou největší z nich je návrat Českého poháru pod taktovku Českého sportovního lezení.


Jak už mnozí z vás jistě zaznamenali, Český horolezecký svaz a České sportovní lezení se dohodli na spolupráci na pořádání seriálu Českého poháru v boulderingu. Je to velký krok vpřed. Zároveň jde o začátek možné spolupráce v mnohem širším měřítku, zahrnující i jiné než závodní oblasti.

V roce 2020 bude mít Český pohár v boulderingu celkem tři kola, a to jak pro dospělé a mládež, tak pro děti U14. Nepůjde ale o jediné velké závodní akce.

Začátek série otevře 1. kolo ČP v brněnském Hangaru , které se koná ve druhé polovině února. Následovat bude březnové 2. kolo, které proběhne v Praze v kulisách veletrhu For Caravan, který se zároveň stává partnerem celé série ČP pro rok 2020. Obě kola jsou nominačními závody do české reprezentace.



Po těchto dvou kolech si v srpnu odskočíme na Fesťák do Teplic, na kterém nemůžou chybět tradiční BoulderZávody a BoulderDěti. Tyto dva závody nejsou součástí Českého poháru, ale rozhodně jde o super akci a velkolepou show, kterou si určitě nenechte ujít. Jak BoulderZávod pro dospělé, tak BoulderDěti tedy pro rok 2020 nebudou seriálem, ale pouze jedním závodem. O to více se vyplatí dorazit ;)

V září se na scénu vrátí opět Český pohár, jehož třetí kolo bude zároveň Mistrovstvím České republiky v boulderingu
a proběhne tradičně ve Slaném na Masarykově náměstí. Jako vždy se zde o bohatý doprovodný program postarají Slavnosti města Slaný. Vyhlašováni budou vždy nejen vítězové jednotlivých kol ČP, ale na posledním zářijovém závodě vyhlásíme také celkové vítěze série.



Ke změnám v rámci seriálu českého poháru ale dochází i v oblasti financí. Došlo k ukončení spolupráce s generálním partnerem, firmou Rock Point. Financování seriálu nyní probíhá ze dvou zdrojů - ČSL přivedlo své partnery a ČHS přináší peněžní podporu z dotací MŠMT. Náklady závodů jsou ale obřích rozměrů a z finančních důvodů musíme přistoupit k některým nutným škrtům tak, aby samotný průběh závodu mohl zůstat na vysoké úrovni. Důsledkem bude například absence televize a online přenosu (bude pouze na MČR). Další partnery stále hledáme.

Přehled závodů pro rok 2020:



22. - 23. 2. 2020, Brno
sobota: 1. kolo ČP - nominační závod; dospělí a mládež
neděle: ČP U14 v boulderingu - 1. kolo

14. - 15. 3. 2020, Praha, PVA Expo Letňany v rámci veletrhu For Caravan
sobota: 2. kolo ČP - nominační závod; dospělí a mládež
neděle: ČP U14 v boulderingu - 2. kolo

28. - 29. 8. 2020, Teplice nad Metují, MHFF
Boulderzávody na Fesťáku
pátek: BoulderDěti
sobota: Boulderzávod pro dospělé a mládež

18. - 20. 9. 2020, Slaný, Masarykovo náměstí
MČR v boulderingu



Pozvánka na 1. kolo ČP v boulderingu

Letošní první závod Českého poháru se uskuteční o víkendu 22.  a 23. 2. v Brně na lezecké stěně Hangar. Účast na tomto závodě na jeho domovské stěně přislíbil i Adam Ondra.
Jde o první kolo ČP a zároveň o první nominační závod do reprezentace.
V sobotu proběhne závod dospělých a mládeže, v neděli 1. kolo Českého poháru U14, tedy dětí kategorií U10, U12 a U14.



Časový harmonogram závodu:






Motiv triček pro závodníky:

Registrace na závod probíhá
ZDE.
Organizátor:


Pořadatel:


Partneři závodu:


Díky, že jste s námi, a v Brně na viděnou!

Zdroje:

Více zde Ceskelezeni.cz

ČSL   [úpravy] 13:35 21.02.2020Tisk 

Reklama:


Související články:
 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (187295)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Pivní Máz VI Bělá U Děčína
Šnyt VII Bělá U Děčína
Údolní Kout IV Bělá U Děčína
Via Dei Tempi Andati 7a Baunei
Kaputin 4B Hlavatice
Nově komentované:
Rosenhochzeit 6+ Höllental
Hrana 6+ Davle
Astypalea 5c+ Telendos
Hrana 6+ Davle
Hrana 6+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: adminové? | adminové? | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! |

 Nové komentáře:
Kde je hranice mezi blbostí a smysluplností? | Re: Domen | Re: Domen | Re: Nevhodné | Hovadina. | První 10a | Domen | Re: vysledky | Ach jo | Redbull ti dava kridla |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (63)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (46)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (45)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (35)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (22)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (20)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)
Alone on the wall (9)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (8)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Solution a Solution comp | Lezení | Triop Tiger TOP | Horolezecké boty Salomon Super Mountain 9 | Nový cepín CT 60cm | Statická a dynamická lana | Nová lana Beal, Tendon, Rock Empire | Singing rock ONYX | Expresy Wildcountry wildsport 17cm | Revo |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 598 
 50 dní v divočině 
 458 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 538 
 Andrea 
 474 
 Ashima 
 406 
 Barkley Marathon 
 494 
 B.I.G. - světové prvenství 
 468 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 430 
 Gálfy - Horský život 
 412 
 Jak se staví ledovec 
 391 
 JAMES - Století nad oblaky 
 550 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 437 
 Lezci z Manína 
 468 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 430 
 Operace Nos 
 413 
 Plamen nikdy nezhasne 
 412 
 Pohlednice z konce světa 
 475 
 Pomíjivost ledu 
 406 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 426 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 405 
 Rhapsodia Corcontica 
 413 
 Sama 
 450 
 Šampioni zlatého údolí 
 432 
 S lyžemi v oblacích 
 492 
 Tenaya Traverse Challange 
 437 
 Tenkrát na východě 
 474 
 Velká alpská silnice - 73 
 451 
 Za oponou velehor 
 520 
 Zápasník Dee Dee 
 423 
 Životní výprava 
 436 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.