LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Vopravdickej horolezec všude strká prsty, u žen vidí madla, na všem shybne a jeho nejlepší kámoš je friend.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12950
2.Votoček 12850
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Novák 10900
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5809 lezců
1182998 cest
Nové přelezy:
Superdiret 8+
Kostra Z Č Xb
Rising Hig 9-/9
Killerinst 9+/10-
Ohne Namen 10-
Valkýry 10-
Pan Chytre Xc
Valhalla 7b+
Devizový P 9/9+
Kralupskej 7C

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
SAUNA - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Angelika Rainer dala M13+

Aktualizace: video z přelezu

RainerSvoji zatím nejtěžší mixovou, cestu přelezla Angelika Rainer v Kanadě. A aby toho nebylo málo, plynule pokračovala na závody do Montany, odkud si přivezla zlato.







Zdá se, že italská lezkyně (a také jedna z největších soupeřek české závodnice v soutěžním drytoolingu Lucie Hrozové) Angelika Rainer do nové ledolezecké sezóny vyšlápla pravou nohou. Cestou na Ice Climbing Festival v Bozeman v americké Montaně, se stavila v jedné z „klasických“ ledolezeckých oblastí v Kanadě.

Několik dnů, které Rainer strávila v Albertě v okolí Lake Louise na okraji národního praku Banff, pěkně zúročila. Zpočátku se, pro silné mrazy, „rozlézala“ na místních cestách v obtížnosti okolo M10, aby vše pěkné završila v proslavené Cineplex cave – tedy jeskyni, ve které vznikla vůbec první cesta překračující stupeň M12 na světě.



Angelika Rainer


Zpráva o přelezu na Planetmountain.com




A právě v Cineplex cave Angelice padla do oka cesta Steel Koan, kterou zde v roce 2006 vytvořil Kanaďan Will Gadd, a jako doposud nejtěžší v oblasti jí přidělil klasifikaci M13+. Cestu, která nepatří k obtížným vlivem „jednoho kroku“, ale naopak, vyžadující plnou koncentraci v dlouhé sérii obtížných sekvencí a pohybů, Angelika dva dny po částech nacvičovala. A měla štěstí, neboť třetího dne se oteplilo na pouhých -10° (z téměř třicetistupňových mrazů, které panovaly v předcházejícím období), které zde lze považovat za zcela ideální podmínky. Ostatně, není divu, Banff, resp. Lake Louise položené ve výši naší Sněžky, se již nachází v oblasti subarktického klimatu).

Právě za mírného oteplení zúročila Rainer svůj předchozí nácvik, a nejtěžší mixovou cestu v Kanadě zopakovala.







Připomeňme jen, že Rainer se tak stává další z žen, která překonala hranici M13+ (první ženou, která překonala M13+ byla Lucie Hrozová, která si rovněž připsala první ženský přelez obtížnosti M14, když vylezla cestu „Iron man“ ve  Švýcarsku).



Zdroje a odkazy:
Popis přelezu na MountainBlog.it
Zpráva o přelezu na Planetmountain.com
Angelika Rainer na MountainBlog.it

Tomáš FRANK   [úpravy] 15:00 02.01.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 už zase08:47:45 21.12.2013
A já myslel že tohle je lezecký server ? A ono asi ne :D
travoltaodpovědět 
 Re: už zase11:26:09 21.12.2013
blbečku...
Olivia Newton-Johnodpovědět 
 Re: už zase22:56:46 21.12.2013
A co neni na ledech nebo mixech lezeckýho? Lezení neni jen o onanování na překližce. (pro kecal - já lezu na překližce z 90%, ale považuju to za trénování na skály, ledy, kondice do hor apod.)---
hodpovědět 
 Re: už zase20:04:29 23.12.2013
Těžká věc... někomu holt M13+ nepřijde jako lezení. Asi bych dotyčného chtěl vidět lézt :D
 Tomáš F.odpovědět 
  Re: už zase12:52:24 03.01.2014
Chlapci, chlapci, chlapci.... Jste úplně mimo. Lezení je přece hlavně o odvaze, dobrodružství. Třeba jako naše písky.
Tohle není nic.. Ale aby bylo jasno, nezpochybňuju jejich schopnost udržet se na malých chytech, ale o tom přece zcela logicky lezení není!!!!
odpovědět 
   Re: už zase14:23:38 08.01.2014
kurva a preto sa to vola SPORTOVE lezenie
peterodpovědět 

 díky za článek00:05:44 22.12.2013
Děkuji za článek
juraodpovědět 

 Foto dne:

Frontman Deluxe, 11
 Databáze cest:
Všechny cesty (187268)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Kostra Z Čápa Xb Supí Skály
Tekno-Tiikeri 7A+ Jolkby
Tekno-Tiikeri Stand 6A Jolkby
Low-toe Voitto 6B Jolkby
Crystals Of Doom 6B+ Jolkby
Nově komentované:
Východní Cesta II Prachov
Východní Cesta II Prachov
Východní Cesta II Prachov
Východní Cesta II Prachov
Palestina VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: adminové? | adminové? | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! |

 Nové komentáře:
Re: Jednoznačně zakázat. | Pecka | Re: Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu | super | Díky že jsi to napsal | Super článek | Vyjadrenie VV SHS JAMES 1.X.2025 | Super! | Re: Hezky | Re: Nevhodné |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (78)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (43)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (41)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (35)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (21)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (20)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)
Alone on the wall (5)
86letý C. Soría je nejstarším, kdo vylezl na osmitisícovku (4)

 Nově v inzerci:
Triop Tiger TOP | Horolezecké boty Salomon Super Mountain 9 | Horolezecké boty Salomon Super Mountain 9 | Nový cepín CT 60cm | Statická a dynamická lana | Nová lana Beal, Tendon, Rock Empire | Singing rock ONYX | Expresy Wildcountry wildsport 17cm | Revo | Zapomenutá karabina |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 577 
 50 dní v divočině 
 447 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 521 
 Andrea 
 452 
 Ashima 
 392 
 Barkley Marathon 
 475 
 B.I.G. - světové prvenství 
 448 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 415 
 Gálfy - Horský život 
 399 
 Jak se staví ledovec 
 378 
 JAMES - Století nad oblaky 
 522 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 416 
 Lezci z Manína 
 448 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 421 
 Operace Nos 
 402 
 Plamen nikdy nezhasne 
 400 
 Pohlednice z konce světa 
 453 
 Pomíjivost ledu 
 399 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 413 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 387 
 Rhapsodia Corcontica 
 397 
 Sama 
 433 
 Šampioni zlatého údolí 
 421 
 S lyžemi v oblacích 
 479 
 Tenaya Traverse Challange 
 420 
 Tenkrát na východě 
 457 
 Velká alpská silnice - 73 
 436 
 Za oponou velehor 
 505 
 Zápasník Dee Dee 
 403 
 Životní výprava 
 419 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.