LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Mladí horolezci - potrava hor.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
5.Štípek 11769
6.Stribrny 11700
7.Nespoutaný 11622
Bouldry:
5.Stráník 10800
6.Pochman 10675
7.Jungling 10625
Hory:
2.Y 8001
3.Groš 7768
4.Zaoral 7172

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5809 lezců
1183047 cest
Nové přelezy:
Inwazja 8A
Levý Dírky 7C
Škubánek 7C+ tr
Boha Jeho 7C
Mambo 7C
Rod Draka 7C+
Derecho 8A
Superdiret 8+
Kostra Z Č Xb
Rising Hig 9-/9

Stěny
ZŠ Choceň - Choceň
Bongo Brno - Brno
Flash Boulder Bar - Brno

Prodejny
Rock Point Vaňkovka - Brno
Husky Outdoor Shop - Plzeň
Rock Point Liberec - Liberec 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

BigBoulder Open 2014 proběhne 5.dubna

Praha Vysočany

Seriál internetových žebříčkových závodů s lanem vyvrcholil 22. a 23. února závodem BigWall Open 2014. V říjnu 2013 jsme boulderistům slíbili uspořádat podobný závod i v boulderingu. Slib splníme.

Co nesplníme je však termín. Námi (již v říjnu ohlášený termín) na půli března se totiž kříží s jiným závodem, a tak jsme se rozhodli ustoupit a přesunuli jsme závod na 5. 4. 2014.

Teď už k samotnému závodu. Naší hlavní motivací je, abyste si dobře zalezli a strávili příjemnou sobotu. Proto pro vás v kvalifikaci připravíme minimálně 20 nových boulderů v obtížnostech od v3 do v10, na jejichž přelezení budete mít čas od 8.00 do 13.00 hodin. Přihlásit se můžete v sobotu od 7.30 přímo na recepci BigWallu. Přihlášení je možné i v průběhu kvalifikace (třeba v 12.55, jen musíte počítat s tím, že budete mít málo času na přelezení všech boulderů). Rádi bychom vás však požádali, abyste se využili možnost online registrace na www.big-wall.cz. Nám to pomůže při organizaci závodu a vy získáte slevu na startovném.

Online registrace je možná do 1. 4. 2014 včetně. Pozor! Online registrace je platná pouze při současném zaplacení zlevněného startovného buď v recepci BigWallu, nebo bankovním převodem. Poslední možný termín zaplacení startovného je 1. 4. 2014.

Startovné při registraci do 1. 4. 2014 ………………………………………. 150 Kč

Startovné bez předchozí registrace …………………………………………. 200 Kč

Při registraci obdržíte kartičku, do které si budete zaznamenávat svoje výkony. Budou se hodnotit přelezy stylem flash nebo sólo. Body získáte za dosažení TOPu. Kvalifikace bude probíhat bez rozhodčích. Každý závodník si sám počítá a zaznamená počet pokusů na každém boulderu. Počet pokusů na vylezených boulderech bude vedlejším kritériem pro určení konečného pořadí v případě shodného bodového zisku. Rozhodující bude bodový zisk z vašich deseti nejlépe bodovaných přelezů. Počet přelezů (v případě shodnosti bodů) se vám bude také počítat pouze z deseti nejvíce bodovaných přelezů. Pro případ protestů se bude průběh celého závodu zaznamenávat na videozáznam. Bouldery jsou bodově ohodnocené stejně jako na našem internetovém žebříčku.

Z kvalifikace postoupí šest nejlepších závodníků do finále. Ti budou doplněni o závodníky, kteří se nominovali z měsíčních závodů BW boulder série.

V listopadu se nominovali: Martin Spilka a Linda Gundová

V prosinci se nominovali: Vláďa Kratochvíl a Tereza Pavelcová

V lednu se nominovali: Jirous Přibil a Jiřina Čechová

V únoru se nominovali: Martin Kremer a Kateřina Záhorová

Finále začne v 16.00 hod, poleze se stylem OS. Finalisté a finalistky polezou současně. Takže se bude jistě na co dívat.

Po skončení finále proběhne vyhlášení vítězů. Podobně jako v BigWall Open vyhlásíme nejdříve vítěze kategorie Hobby (prvních pět nepostupujících do finále) a kategorie Elite (prvních pět finalistů).

Vítězové obdrží poukázky na nákup zboží v prodejnách sítě HUDY v hodnotách:

Kategorie HOBBY

  1. místo (muži)

2000,-

  1. místo (ženy)

2000,-

  1. místo (muži)

1500,-

  1. místo (ženy)

1500,-

  1. místo (muži)

1000,-

  1. místo (ženy)

1000,-

  1. místo (muži)

500,-

  1. místo (ženy)

500,-

  1. místo (muži)

300,-

  1. místo (ženy)

300,-



Kategorie ELITE

  1. místo (muži)

4000,-

  1. místo (ženy)

4000,-

  1. místo (muži)

3000,-

  1. místo (ženy)

3000,-

  1. místo (muži)

2000,-

  1. místo (ženy)

2000,-

  1. místo (muži)

1000,-

  1. místo (ženy)

1000,-

  1. místo (muži)

500,-

  1. místo (ženy)

500,-



I při bohaté nabídce ostatních boulderových závodů a jarního lákání k lezení venku si myslíme, že BigBoulder Open 2014 bude stát za to a že zahájí tradici, ke které se budeme každý rok rádi vracet. Tak určitě přijďte, ať jste u toho.












Rak   [úpravy] 21:45 09.03.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Frontman Deluxe, 11
 Databáze cest:
Všechny cesty (187274)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Křížová Cesta Varianta VIIIc Prachov
Mambo 7C Rudolfov
Ledová Krása SD 7C Rudolfov
Dvě Rybky 7B Rudolfov
Rod Draka 7C+ Rudolfov
Nově komentované:
Hrana 6+ Davle
Hrana 6+ Davle
Hrana 6+ Davle
Východní Cesta II Prachov
Východní Cesta II Prachov

 Nově v diskusi:
Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: adminové? | adminové? | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! |

 Nové komentáře:
Re: Elišku | Elišku | A nebo | Gratulace | Re: Jednoznačně zakázat. | Pecka | Re: Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu | super | Díky že jsi to napsal | Super článek |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (76)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (45)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (41)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (35)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (21)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (20)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)
Alone on the wall (7)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)
86letý C. Soría je nejstarším, kdo vylezl na osmitisícovku (4)

 Nově v inzerci:
Triop Tiger TOP | Horolezecké boty Salomon Super Mountain 9 | Horolezecké boty Salomon Super Mountain 9 | Nový cepín CT 60cm | Statická a dynamická lana | Nová lana Beal, Tendon, Rock Empire | Singing rock ONYX | Expresy Wildcountry wildsport 17cm | Revo | Zapomenutá karabina |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 582 
 50 dní v divočině 
 451 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 525 
 Andrea 
 459 
 Ashima 
 394 
 Barkley Marathon 
 480 
 B.I.G. - světové prvenství 
 451 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 416 
 Gálfy - Horský život 
 404 
 Jak se staví ledovec 
 383 
 JAMES - Století nad oblaky 
 536 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 419 
 Lezci z Manína 
 454 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 422 
 Operace Nos 
 402 
 Plamen nikdy nezhasne 
 406 
 Pohlednice z konce světa 
 459 
 Pomíjivost ledu 
 401 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 413 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 396 
 Rhapsodia Corcontica 
 402 
 Sama 
 437 
 Šampioni zlatého údolí 
 426 
 S lyžemi v oblacích 
 483 
 Tenaya Traverse Challange 
 428 
 Tenkrát na východě 
 461 
 Velká alpská silnice - 73 
 444 
 Za oponou velehor 
 510 
 Zápasník Dee Dee 
 407 
 Životní výprava 
 425 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.