LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Scribo ergo sum. Zapisuj si cesty!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12950
2.Votoček 12850
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Novák 10900
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5807 lezců
1182819 cest
Nové přelezy:
Valhalla 7b+
Devizový P 9/9+
Kralupskej 7C
Pentagon 8A
Mandragora 8A+
Mandragora 8A+
NPJB 8A
Citová Inv XIa
Azaela 8A
Crocodile 7C

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Za 60 dní 82 alpských čtyřtisícovek

Italští lezci  Franco Nicolini a Diego Giovanni vylepšili "82x4000"rekord v Alpách. Za pouhých 60 dní (25.6.-25.8.) vystoupili na vrcholky všech 82 alpských čtyřtisícovek.

Nasbírali tak 90 výškových kilometrů. Pro přesuny použili kolo a lyže.

Držitelem předešlého rekordu byl  Miha Valic, kterému se tento alpský maraton podařil za 102 dní v zimě 2006-07 .
Idea slézt všechny čtyřtisícovky byla výzvou pro mnoho evropských alpinistů.  V létě 1993 jako první uspěli angličané Martin Moran a Simon Jenkins, kteří vystoupili na 75 vrcholů za  52 dní. Tehdy ještě neexistoval oficiální UIAA seznam vrcholů. Postupně se počet hlavních alpských vrcholů ustálil na  82.
Patrick Berhault a Philippe Magnin se je  na jaře 2004 pokoušeli zdolat všech 82 vrcholů za 82 dní. Avšak tragická nehoda, při které se Patrick Berhault zřítil z hřebene, je zastavila 59 den. Za sebou měli už 65 vrcholů. Další neúspěšný pokus proběhl v  roce 2006, Franz Nicolini a Michele Compagnoni slezli 25 vrcholů, ale kvůli špatnému počasí akci odvolali. Toto jsou další lezci, kterým se projekt "82x4000" podařil v průběhu několika let: Luciano Ratto, Marco BorginiGiambattista Calloni, Pier Mattiel, Mario Ragazzi. Z Čechů se o tento projekt pokoušel Viktor Kořízek, který však po tragické nehodě spolulezce projet ukončil.


Zpracovala Simona


Zdroje:
Alpinist.com

Lezec.cz   [úpravy] 08:00 02.09.2008Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Klobouk dolů09:38:10 02.09.2008
Těžko představitelný výkon...
blkodpovědět 
 Re: Klobouk dolů21:01:53 03.09.2008
a co lanovky,používali? I tak by to samozřejmě nesnižovalo hodnotu, to jen tak pro zajímavost.
míraodpovědět 

 kolo a lyže ??14:43:04 02.09.2008
Zajímalo by mě, jak se přesunovali z jedné oblasti k druhé na kole...???? Ono třeba z Zermatu je to kamkoliv jinam docela dálka ....
To jsou i dálkoví cyklisté ???
Jinak výstupy, to je mazec.
olson.vsodpovědět 
 Re: kolo a lyže ??14:49:04 02.09.2008
V článku je napsáno, že pro přesuny používali kolo a lyže.
simodpovědět 
  Re: kolo a lyže ??21:38:22 02.09.2008
Neni mi jasný, jak na lyžích jeli s kolem a na kole s lyžema :-) Takže nějaký podpůrný tým na přesun matroše tam asi byl (zbabělost ;-))) Jinak ale parádní výkon, který si nějak nedovedu představit ani v nejodvážnějších snech... :-O Gl.
odpovědět 

 respekt22:01:05 02.09.2008
kdyz jsem si to tu precet poprve tak mi to prislo jako kachna a ze si na tech lyzich a kole mohli leda tak zkratit nektery lehci nastupy, ale dohledaval jsem to na zahranicnich serverech a voni to fakt dali CELY PO SVEJCH i s presunama mezi kopcema! To si fakt nedokazu ani predstavit.
odpovědět 
 Re: respekt22:17:21 02.09.2008
Tak ty přesuny nechápu ...
olson.vsodpovědět 
  Re: respekt22:18:44 02.09.2008
A ještě k tomu táhnout matroš ....
To je fakt na pováženou ...
Výkon šílený ...
olson.vsodpovědět 
   Re: respekt13:51:37 04.09.2008
Podla risk.ru presli na bicykloch cca 750 km. O tom ci mali tim, ktory by previezol lyze a pod som nenasiel informaciu, hoci myslim ze oni presuny vykonavali "vlastnou" silou peso, lyze, bicykel ale material im zrejme previezli autom, predsa na bicykli sa to prevaza dost blbo.
Ale vykon je to velmi pekny a obdivuhodny
odpovědět 

 Foto dne:
Alkazar
Cesta Pro Potěšení, 6+
 Databáze cest:
Všechny cesty (187242)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Pravý Kout III Ostrov
Koukouvagia 7b+ Kalymnos
Thor 7c Kalymnos
Mochomůrka šedivka 3 Tisá - Modřín
Vykouřené Doutníky VIIc Ostaš
Nově komentované:
Východní Cesta II Prachov
Východní Cesta II Prachov
Východní Cesta II Prachov
Východní Cesta II Prachov
Vynucená 9+ Tetínské Skály

 Nově v diskusi:
Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: adminové? | adminové? | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! |

 Nové komentáře:
Re: Nejde to podepsat ručně? | Re: zítra můžeme ovlivnit | Je to hlavně na vedení obce | Re: Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu | Nejde to podepsat ručně? | Re: Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu | Re: zítra můžeme ovlivnit | Re: Každému co jeho jest | Re: Jak mohu podpořit petici? | Re: zítra můžeme ovlivnit |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (85)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (43)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (35)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (27)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (20)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (16)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)
86letý C. Soría je nejstarším, kdo vylezl na osmitisícovku (4)

 Nově v inzerci:
Statická a dynamická lana | Nová lana Beal, Tendon, Rock Empire | Singing rock ONYX | Expresy Wildcountry wildsport 17cm | Revo | Zapomenutá karabina | La Sportiva Nepal 41 | Prachůvek-nalezený botky | Chulilla/Cuenca | Boty Scarpa summit GTX Women 40 |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 566 
 50 dní v divočině 
 443 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 515 
 Andrea 
 447 
 Ashima 
 385 
 Barkley Marathon 
 465 
 B.I.G. - světové prvenství 
 441 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 413 
 Gálfy - Horský život 
 394 
 Jak se staví ledovec 
 374 
 JAMES - Století nad oblaky 
 510 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 408 
 Lezci z Manína 
 440 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 414 
 Operace Nos 
 400 
 Plamen nikdy nezhasne 
 395 
 Pohlednice z konce světa 
 447 
 Pomíjivost ledu 
 390 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 406 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 383 
 Rhapsodia Corcontica 
 389 
 Sama 
 428 
 Šampioni zlatého údolí 
 415 
 S lyžemi v oblacích 
 469 
 Tenaya Traverse Challange 
 413 
 Tenkrát na východě 
 449 
 Velká alpská silnice - 73 
 428 
 Za oponou velehor 
 499 
 Zápasník Dee Dee 
 401 
 Životní výprava 
 411 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.