LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   OS, RP,... to zná každej, ale ZK? Zelenej ksicht:(
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12950
2.Votoček 12850
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Novák 10900
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5808 lezců
1182917 cest
Nové přelezy:
Rising Hig 9-/9
Killerinst 9+/10-
Ohne Namen 10-
Valkýry 10-
Pan Chytre Xc
Valhalla 7b+
Devizový P 9/9+
Kralupskej 7C
Pentagon 8A
Mandragora 8A+

Stěny
Bouldercafe stěna už neexistuje - Plzeň
AK T.J. Sokol Mšeno - Mšeno u Mělníka
Fitpark - Uhříněves

Prodejny
HUDYsport - Brno
Robert Janda - Treking sport - Plzeň
Rock Point - Palác Flóra - Praha 3

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Včera na Kozelce hořelo

Když jsem včera odpoledne dorazil na Kozelku, zrovna z Doubravice odjíždělo hasičské auto. Snad nám nechytla Kozelka, pomyslel jsem si v duchu a šel kolem tábořiště nohoru do stěn. V tábořišti byla poměrně početná skupinka lidí z nichž někteří kouřili a také zde přímo v lese parkovali dvě motorky. Když jsem došel do Stěn, dozvěděl jsem se od J.K., že pod jižníma věžema skutečně hořelo. Asi ne moc, ale přeci. Buďte proto prosím opatrní a v takovém suchém počasí, které je nyní si producírování v lese cigárkem nebo jakékoliv ohýnky odpusťte. Stačí trochu neopatrnosti a už to hoří už to hoří.

Hop   [úpravy] 10:35 08.09.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Neni to moc dobry15:03:37 08.09.2003
O Kozelce by bylo dobre vedet , ze nahore nejen ze je zakazano delat ohen, ale hlavne je to vopravdu, nebezpecny. Stromy tam maji melky korenovy system a kryz nad nimi rozdelate ohen, zmeni se v doutnajici pavucinu a ohen se siri pod zemi.
Tato zprava, je stjne hodne sokujici, Hop pise ze horelo malo, ale i tohle malo, je vodou na mlyn lidem, kteri by radi videli zakaz lezeni na Kozelce.
JirkaSodpovědět 
 Re: Neni to moc dobry13:41:42 26.07.2004
Tak jsem se po roce dostal k článku - Hořelo na Kozelce. Fakt je, že jsem ten požár hlásil osobně na tel.150. Požár vznikal možná půl dne předtím a kolem něj prošly desítky lidí, včetně mnoha lezců. Na první pohled nevypadal nebezpečně, ale hořel kořenový systém do hloubky jednoho metru. Dle vyjádření požárníků - to bylo fakt nebezpečné a Kozelka vzhledem k nedostupnosti mohla lehnout popelem... A příčina - nějaký debil si dělal při loňském suchém počasí ohníček uprostřed lesa. A co na závěr - jen konstatování a otázka. Doutnající les se pokoušelo samostatně uhasit několik lidí před námi, ale nikdo nezavolal požárníky. Tak co se tak trošku více zamyslet nad odpovědností ke svému okolí?(zakladatel ohně se se svým IQ asi nezamyslí nad ničím ...)
Petrodpovědět 

 Foto dne:
Alkazar
Cesta Pro Potěšení, 6+
 Databáze cest:
Všechny cesty (187242)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Pravý Kout III Ostrov
Koukouvagia 7b+ Kalymnos
Thor 7c Kalymnos
Mochomůrka šedivka 3 Tisá - Modřín
Vykouřené Doutníky VIIc Ostaš
Nově komentované:
Zavřelovo Idaho 5 Josefovské Údolí
Východní Cesta II Prachov
Východní Cesta II Prachov
Východní Cesta II Prachov
Východní Cesta II Prachov

 Nově v diskusi:
Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: adminové? | adminové? | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! |

 Nové komentáře:
Re: Každému co jeho jest | Hezky | Jednoznačně zakázat. | Re: Každému co jeho jest | Re: Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu | Re: Každému co jeho jest | Re: nosičov zháňa na Bazoši | Re: Nevhodné | nosičov zháňa na Bazoši | Ztracený kout |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (83)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (43)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (37)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (35)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (20)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (20)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (9)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)
Pepa Šindel přelezl další cestu za 9a/+: Procesor na Slovensku (4)

 Nově v inzerci:
Triop Tiger TOP | Horolezecké boty Salomon Super Mountain 9 | Horolezecké boty Salomon Super Mountain 9 | Nový cepín CT 60cm | Statická a dynamická lana | Nová lana Beal, Tendon, Rock Empire | Singing rock ONYX | Expresy Wildcountry wildsport 17cm | Revo | Zapomenutá karabina |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 573 
 50 dní v divočině 
 445 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 516 
 Andrea 
 447 
 Ashima 
 386 
 Barkley Marathon 
 470 
 B.I.G. - světové prvenství 
 445 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 413 
 Gálfy - Horský život 
 396 
 Jak se staví ledovec 
 375 
 JAMES - Století nad oblaky 
 515 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 411 
 Lezci z Manína 
 445 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 418 
 Operace Nos 
 402 
 Plamen nikdy nezhasne 
 397 
 Pohlednice z konce světa 
 452 
 Pomíjivost ledu 
 396 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 411 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 387 
 Rhapsodia Corcontica 
 394 
 Sama 
 429 
 Šampioni zlatého údolí 
 416 
 S lyžemi v oblacích 
 473 
 Tenaya Traverse Challange 
 418 
 Tenkrát na východě 
 454 
 Velká alpská silnice - 73 
 432 
 Za oponou velehor 
 501 
 Zápasník Dee Dee 
 402 
 Životní výprava 
 417 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.