LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Paráda, už budu u kruhu! Ale proč je od kruhu vždycky bouldr?
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
24.Melen 10601
25.Pelíšek 10491
26.Kolomazník 10382
Bouldry:
24.Vaňous 9850
25.Urubčík 9800
26.Obal 9753
Hory:
9.Zvonková 4395
10.Šuraba 4132
11.Abt 4062

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5809 lezců
1183256 cest
Nové přelezy:
Čerstvé Ma 7C
Čerstvé Ma 7C
Monika Lew 9-
Monika Lew 9-
Ozon 7C
Morpheus 8c
Dopamin 7A+
Díra Super 7C
Díra Direc 7C
Přepište D 7C

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

MPM 2017 v Ostravě počasí přálo

V sobotu s magickým datem 9. 9. jsme již po čtvrté zavítali s Moravským pohárem mládeže do Ostravy Vítkovic, kde v příjemném prostředí Sadu Jožky Jabůrkové stojí pod širým nebem 10m vysoká lezecká věž, o kterou se stará Blok centrum Saši a Milana Gendových.

Shodou okolností to bylo také čtvrté kolo tohoto ročníku MPM.

Pořádat závody na nezastřešené stěně pod širým nebem je vskutku zajímavý adrenalinový zážitek. Neboť odhadnout rok dopředu, jaké bude počasí v daný termín, nelze. Letos k nám byl však sv. Petr milostiv a již týden dopředu hlásil na sobotu pěkné počasí a svůj slib také vyplnil. Což v kombinaci s pečlivou přípravou závodu, kterou letos nesl na bedrech zejména Milan Genda, a početným pelotonem zarputilých závodníku (116), jejich rodičů a trenérů přispělo ke zdárnému průběhu závodu. Cesty pro soutěžící připravil talentovaný ostravský stavěč Denis Pail. Závodníkům se dle ohlasu cesty líbily. Vzhledem k tomu, že drtivou většinu také rozřadily, tak se líbily i mně. Obtížnostně byly až na nejtěžší cestu, která byla o chlup lehčí, trefené přesně. Tak aby si závodníci zalezli, a přitom se rozřadili a aby nejtěžší cestu v kategorii dal jen její vítěz. Což je hodné obdivu. Jedinou výjimkou byla nejtěžší cesta pro nejstarší, kterou topli Štěpán Potůček s Rosťou Holíkem, pro které jsme ji museli ještě předělat a poslat oba do závěrečného „rozstřelu“ ve kterém byl úspěšnější Štěpán. Výsledky ostatních závodníků jsou ke zhlédnutí na www.moravskelezeni.cz.

Za úspěšně zvládnutou akci se patří poděkovat všem, kteří se podíleli jak na její přípravě, tak na samotném průběhu závodu. A to včetně rodičů a trenérů, kteří pomohli s odjištění a rozhodcováním závodníků.

V neposlední řadě bych chtěl poděkovat sponzorům, kteří poskytli věcné dary pro závodníky. Předně Víťovi Strouhalovi – dovozci zboží lezeckých značek CT – Climbing TechnologyMetolius, který poskytl expresky pro medailisty, Tomáši Roubalovi z časopisu MONTANA, který nám věnoval časopisy pro všechny startující. Dlužno dodat, že oba nás podporují celoročně, a to zdaleka ne jen tuto sezónu. Dále pak patří dík společnostem TENDON, NUTREND, PARAMITAguglii za další drobnosti pro vítěze. Organizátory závodu z Blok Centra ještě podpořily firmy AUTOCONT, Rock Point a statutární město Ostrava.

Protože jeden obrázek vydá za tisíc slov, pár jich zde přiložím… Na viděnou v neděli 17.9.2017 v Brně.

Jiří Babača


foto © K. Návrat



foto © K. Návrat



foto © K. Návrat



foto © K. Návrat



foto © R. Hromada



foto © R. Hromada



foto © R. Hromada



foto © R. Hromada



foto © R. Hromada



foto © R. Hromada



foto © R. Hromada




foto © R. Hromada




foto © R. Hromada




foto © R. Hromada




foto © R. Hromada




foto © R. Hromada




foto © R. Hromada



foto © R. Hromada



foto © R. Hromada

Jiří Babača   [úpravy] 08:50 16.09.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Zapomněl jsem dodat12:11:45 16.09.2017
Jak už se mi občas stává, zapomněl jsem v článku zmínit a hlabně poděkovat předlezcům, kterými byli Karolínka Gendová s Adamem Adamovským a skvělé moderátorce Petře Adamovské. Dále pak Bobovi za zpracování výsledků, Marťovi Lehkému, který vypomáhal s řízením závodu a zpracováním výsledků. Dále pak osazenstvu Blok Centra, kteří zajišťovali zázemí celého závodu a jejichž jména jsem si nezapamatoval. Dále pak fotodokumentaristům, kteří bezplatně poskytli své fotografie k prezentaci závodu – Robertu Hromadovi a Karlu Návratovi. Ti všichni věnovali závodníkům MPM celý den - většina z nich bez nároků na jakoukoli odměnu.

Takže i Vám všem dodatečně s omluvou za opomenutí DÍKY!
JiBodpovědět 
 Re: Zapomněl jsem dodat18:19:34 17.09.2017
Chvíli jsem se lekl, že je Ostrava v Plzni. Máme tu stejnej kus PLECHU ze škodovky :)
MaviDodpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (187296)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
NO-Rippe V Rathen
Pivní Máz VI Bělá U Děčína
Šnyt VII Bělá U Děčína
Údolní Kout IV Bělá U Děčína
Via Dei Tempi Andati 7a Baunei
Nově komentované:
Rosenhochzeit 6+ Höllental
Hrana 6+ Davle
Astypalea 5c+ Telendos
Hrana 6+ Davle
Hrana 6+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: adminové? | adminové? | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! |

 Nové komentáře:
Kde je hranice mezi blbostí a smysluplností? | Re: Domen | Re: Domen | Re: Nevhodné | Hovadina. | První 10a | Domen | Re: vysledky | Ach jo | Redbull ti dava kridla |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (63)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (46)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (45)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (35)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (22)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (20)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)
Alone on the wall (9)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (8)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Solution a Solution comp | Lezení | Triop Tiger TOP | Horolezecké boty Salomon Super Mountain 9 | Nový cepín CT 60cm | Statická a dynamická lana | Nová lana Beal, Tendon, Rock Empire | Singing rock ONYX | Expresy Wildcountry wildsport 17cm | Revo |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 601 
 50 dní v divočině 
 460 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 540 
 Andrea 
 476 
 Ashima 
 406 
 Barkley Marathon 
 494 
 B.I.G. - světové prvenství 
 470 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 433 
 Gálfy - Horský život 
 413 
 Jak se staví ledovec 
 393 
 JAMES - Století nad oblaky 
 552 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 439 
 Lezci z Manína 
 471 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 431 
 Operace Nos 
 414 
 Plamen nikdy nezhasne 
 416 
 Pohlednice z konce světa 
 478 
 Pomíjivost ledu 
 408 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 428 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 408 
 Rhapsodia Corcontica 
 415 
 Sama 
 454 
 Šampioni zlatého údolí 
 435 
 S lyžemi v oblacích 
 496 
 Tenaya Traverse Challange 
 440 
 Tenkrát na východě 
 475 
 Velká alpská silnice - 73 
 452 
 Za oponou velehor 
 522 
 Zápasník Dee Dee 
 426 
 Životní výprava 
 438 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.