LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kdyby tu tak byl Boriš! Ten umí po skalinách!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
19.Novák 10756
20.Kalvas 10684
21.Svoboda 10674
Bouldry:
19.Košťál 9950
20.Břicháček 9903
21.Chejn 9900
Hory:
6.Bloudek 6420
7.Švihálek 6192
8.Černý 5904

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5809 lezců
1183031 cest
Nové přelezy:
Boha Jeho 7C
Mambo 7C
Rod Draka 7C+
Derecho 8A
Superdiret 8+
Kostra Z Č Xb
Rising Hig 9-/9
Killerinst 9+/10-
Ohne Namen 10-
Valkýry 10-

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
ZŠ Dukelská - Příbor
Bouldrovka Hrušovany u Brna - Hrušovany u Brna

Prodejny
HUDYsport - České Budějovice
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3
SAMBAR sport Kladno - Kladno - Kročehlavy

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Hollywood chystá film o prvovýstupu Warrena Hardinga na El Capa

Nový film o historii lezení v Yosemitech chystá americká hollywoodská produkce. Má vyprávět pravdivý příběh o prvovýstupu Warrena Hardinga na El Capitana cestou Dawn Wall v roce 1970. Warrena má ztvárnit Ethan Hawk, jeho parťáka Deana Caldwella má hrát Daniel Radcliffe.

Informoval o tom americký odborný filmový web Deadline:

Ethan Hawke, Daniel Radcliffe & Jessica Biel To Star In ‘Batso’ About Trailblazing Climbers Who Took On Iconic Peak El Capitan; North.Five.Six, CAA & WME Launching For EFM

Podívejte se na dobovou televizní reportáž o výstupu, které mu se filmaři nyní chtějí věnovat:



Standa Holec   [úpravy] 08:26 06.04.2024Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 The wall of early morning light09:42:11 06.04.2024
Zajímavá koincidence. 23. března zemřel TM Herbert, jeden z členů yosemitské generace 60. let, který propagoval volné lezení a kritizoval budování nýtových a rivetových žebříků. Tedy přesně to, co udělali Harding a Caldwell v cestě, o které se teď bude natáčet tento film. Jeho tehdejší komentář mluví za vše:
"In November, amidst helicopters, reporters, rangers and tourists, two climbers came bolting, bat hooking and aluminum riveting over the summit of this mountain of rock which in the past has given me the finest climbing experiences of my life. It seemed to me that everyone I met, climber or not, was talking about the two on El Cap. I felt like screaming, “But they bolted the damned thing, and then they sold it to millions on television!” I wonder if the British and American teams waiting to get onto Cerro Torre felt like this when the summit was reached recently by an obsessed man with a mechanical bolt-gun who used something like 1000 bolts to bag the top. There are no laws against drilling a few holes in the rock, or even 550 holes at five-foot intervals, to eliminate all the nasty pitons and put in a super direct (not just a direct) route on El Capitan. There are dozens of new routes to be done, and on many of them we could avoid using any devious zig-zaggy cracks."
Nutno poznamenat, že při 1. přelezu této cesty odřezali Robbins a Lauria valnou většinu nýtů a cestu přelezli za 5 a půl dne.
kalomelodpovědět 
 Re: The wall of early morning light11:57:47 07.04.2024
jsem za nýty po třech metrech
progressodpovědět 
  Re: The wall of early morning light17:43:21 07.04.2024
jsem pro vytah
klimbearodpovědět 
 Re: The wall of early morning light08:25:56 08.04.2024
—they’d drilled 300. In 1971, Robbins and Don Lauria set out to repeat and “erase” the route by snapping off the rivet heads with hammer and chisel. After deleting 50 or so bolts, however, they stopped chopping.
Pašťaodpovědět 
 Re: The wall of early morning light01:20:20 09.04.2024
Lauria dole odsekal nýty, které Robbins použil k postupu. To bylo proti všem zvyklostem praktikovaných do té doby v údolí a jednalo se určitě o kontroverznější počin, než Hardingovo samotné vytvoření cesty s nadměrným počtem nýtů. Harding jen přidal na kvantitě nýtů, Robbins se rozhodl zničit cestu, která se mu nelíbila. Mimochodem to ve vyšších partiích sám přehodnotil a sekáček putoval na dno batohu. To že cestu přelezli za 5 a půl dne proti Hardingovým 21, není nic pozoruhodného, protože nemuseli vrtat těch 300 děr a zvažovat další postup.
Petrodpovědět 

 april08:17:40 08.04.2024
pockat, april uz byl ne?
judovanaodpovědět 

 Foto dne:

Frontman Deluxe, 11
 Databáze cest:
Všechny cesty (187273)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Mambo 7C Rudolfov
Ledová Krása SD 7C Rudolfov
Dvě Rybky 7B Rudolfov
Rod Draka 7C+ Rudolfov
Derecho 8A Josefodol
Nově komentované:
Hrana 6+ Davle
Hrana 6+ Davle
Hrana 6+ Davle
Východní Cesta II Prachov
Východní Cesta II Prachov

 Nově v diskusi:
Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: adminové? | adminové? | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! |

 Nové komentáře:
Re: Elišku | Elišku | A nebo | Gratulace | Re: Jednoznačně zakázat. | Pecka | Re: Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu | super | Díky že jsi to napsal | Super článek |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (76)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (45)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (41)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (35)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (21)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (20)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)
Alone on the wall (7)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)
86letý C. Soría je nejstarším, kdo vylezl na osmitisícovku (4)

 Nově v inzerci:
Triop Tiger TOP | Horolezecké boty Salomon Super Mountain 9 | Horolezecké boty Salomon Super Mountain 9 | Nový cepín CT 60cm | Statická a dynamická lana | Nová lana Beal, Tendon, Rock Empire | Singing rock ONYX | Expresy Wildcountry wildsport 17cm | Revo | Zapomenutá karabina |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 580 
 50 dní v divočině 
 451 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 524 
 Andrea 
 456 
 Ashima 
 393 
 Barkley Marathon 
 479 
 B.I.G. - světové prvenství 
 449 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 416 
 Gálfy - Horský život 
 403 
 Jak se staví ledovec 
 381 
 JAMES - Století nad oblaky 
 535 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 417 
 Lezci z Manína 
 454 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 421 
 Operace Nos 
 402 
 Plamen nikdy nezhasne 
 406 
 Pohlednice z konce světa 
 457 
 Pomíjivost ledu 
 401 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 413 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 393 
 Rhapsodia Corcontica 
 401 
 Sama 
 436 
 Šampioni zlatého údolí 
 424 
 S lyžemi v oblacích 
 482 
 Tenaya Traverse Challange 
 427 
 Tenkrát na východě 
 461 
 Velká alpská silnice - 73 
 443 
 Za oponou velehor 
 510 
 Zápasník Dee Dee 
 407 
 Životní výprava 
 425 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.