LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   V pohodě, když jde skočit na věž, skočíme to i zpátky. Potom dáme další pivka!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
14.Pail 11103
15.Churavý 11037
16.Danda 10908
Bouldry:
14.Širůčková 10253
15.Pařík 10175
16.Nespoutaný 10050
Hory:
5.Skopec 6511
6.Bloudek 6420
7.Švihálek 6192

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5809 lezců
1183118 cest
Nové přelezy:
FOX Racing 7C
Californic 8A
Škubánek 7C+ tr
Metro 8A
Extáze 9
Doktor Hou 7C+
King Kong 7C
Zlatý Drak 8B
Puroresu 8A
Duch Bez T 8A

Stěny
RadOTTín - Praha 5 - Radotín
Nová venkovní lezecká stěna Cibulka - Praha 5
Le Blok - Ostrava 1

Prodejny
bart´s port - Praha 2
Keen Concept Store - Futurum Ostrava - Ostrava 1
HUDYsport - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Saské lezení má jít na seznam kulturního dědictví UNESCO

Na seznam světového kulturního dědictví UNESCO nominovalo Německo saské pískovcové lezení. Upozornil na to Lukáš B v diskusi zde na Lezci a píše se o tom v zahraničním tisku. Horolezectví v Sasku bylo na seznam nominováno vedle berlínského techna a několika dalších německých kulturních tradic.


Standa Holec   [úpravy] 09:13 17.03.2024Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 není11:21:59 18.03.2024
Stando, není.
Kuba Turekodpovědět 
 Re: není01:44:47 19.03.2024
je to tak, spolu se zimnim pruvodem masek v bavorskem Kirchseonu, technem od Kraftwerku a kobercem z Hessenska dostal bohuzel prednost knir vychodonemeckeho pornoherce.
 Lacoodpovědět 

 k věci14:58:10 19.03.2024
občas je fajn nějak deklarovat, že nějaká tradiční činnost je zajímavým fenoménem a "kulturním dědictvím", a že tedy její zachování je veřejným zájmem. pak provozovatelé této činnosti nejsou ve přích, kdy se porovnávají konflikty více veřejných zájmů tak na okraji a netahají za tak krátký provaz.

já mám samozřejmě rád sokoli a brouci a mechorosty a cévnaté rostliny, ale zároveň se rád sápu po skalinách, kde s výše zmínenými sdílím prostor. a nechci být z přírody paušálně vyháněn, aby ty mechorosti pod půlmetrem sněhu a sokoli toho času dlící v teplých krajích nebyli ohrožováni. a v tom mi může ta šaškárna s kulturním dědictvím být mocným spojencem, kdy se zákaz lezení nebo rozhodnutí o vyhrazení (a jak se vůbec papíry jmenují) bude muset s takovým veřejným zájmem nějak vypořádat.
Lukas B.odpovědět 
 Re: k věci15:35:13 19.03.2024
Já jen poznamenal, že Saxoni se nedostali do UNESCO. OSN jim na jejich plazení po písku neskočilo. Tak si to Germáni strčili aspoň na svůj státní seznam, kde mají 15 položek včetně vyšívání, duc-duc, opíjení před Vánoci a další.

Mimochodem: ty hesenské koberce jsou ve skutečnosti lidová výšivka z regionu podél řeky Schwalm a je to zjednodušená kopie profesionálních drážďanských výšivek.
Kuba Turekodpovědět 
  Re: k věci15:56:04 19.03.2024
150 položek
Kuba Turekodpovědět 
   Re: k věci19:38:04 19.03.2024
ok. stačí když kape. v každém případě je hrozně fajn občas říci, že měkká a víceméně udržitelná a tradiční forma využívání přírody je veřejný zájem a že ti exoti sápající se na skály (vandrující s celtou, sjíždějící řeky na kánojích a další) nejsou vandalové a zločinci.
Lukas B.odpovědět 
  Re: k věci14:35:35 01.04.2024
Ok, přeformuloval jsem tedy ten začátek zprávy, díky.
 Standaodpovědět 
 Re: k věci15:37:32 19.03.2024
ja bych se nebal, az jednou vykopou server Lezce archeologove,, budem tez vyhlaseni za chranene historicke pamatky
l.odpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (187279)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Břízkovej Nářez VIIa Tisá - Modřín
Aroleid 5c Kalymnos
Hotel Simi Basement 4c Kalymnos
Komu Straší Ve Věži IXa Teplické Skály
Katapult IXb Teplické Skály
Nově komentované:
Astypalea 5c+ Telendos
Hrana 6+ Davle
Hrana 6+ Davle
Hrana 6+ Davle
Hrana 6+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: adminové? | adminové? | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! |

 Nové komentáře:
Re: Hezky | Re: Hezky | Re: Hezky | Re: Nejde to podepsat ručně? | Super kámo | . | Re: Elišku | Elišku | A nebo | Gratulace |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (72)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (45)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (45)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (35)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (21)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (20)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)
Alone on the wall (9)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (4)

 Nově v inzerci:
Triop Tiger TOP | Horolezecké boty Salomon Super Mountain 9 | Nový cepín CT 60cm | Statická a dynamická lana | Nová lana Beal, Tendon, Rock Empire | Singing rock ONYX | Expresy Wildcountry wildsport 17cm | Revo | Zapomenutá karabina | La Sportiva Nepal 41 |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 589 
 50 dní v divočině 
 455 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 532 
 Andrea 
 466 
 Ashima 
 399 
 Barkley Marathon 
 486 
 B.I.G. - světové prvenství 
 458 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 425 
 Gálfy - Horský život 
 406 
 Jak se staví ledovec 
 388 
 JAMES - Století nad oblaky 
 542 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 428 
 Lezci z Manína 
 460 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 423 
 Operace Nos 
 409 
 Plamen nikdy nezhasne 
 410 
 Pohlednice z konce světa 
 468 
 Pomíjivost ledu 
 403 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 419 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 403 
 Rhapsodia Corcontica 
 405 
 Sama 
 444 
 Šampioni zlatého údolí 
 429 
 S lyžemi v oblacích 
 487 
 Tenaya Traverse Challange 
 432 
 Tenkrát na východě 
 469 
 Velká alpská silnice - 73 
 447 
 Za oponou velehor 
 515 
 Zápasník Dee Dee 
 413 
 Životní výprava 
 431 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.