LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Gravitace je sviňa!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
37.Lank 10196
38.??? 10166
39.Kohout 10165
Bouldry:
37.F 9153
38.Zímová 9150
39.Čech 9150
Hory:
24.Nešvera 2557
25.Opice 2510
26. 2404

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5809 lezců
1183195 cest
Nové přelezy:
Mandragora 8A
Líc 9
The Bizarr 8A+
Kapitán Am 7C
8. Zprava 9-
FOX Racing 7C
Californic 8A
Škubánek 7C+ tr
Metro 8A
Extáze 9

Stěny
V 16 - Plzeň
SAUNA - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Nová cesta East Face Cerro Torre

13. listopadu 2004 Ermanno Salvaterra, Alessandro Beltrami a Giacomo Rossetti novou cestou přímou cestou

Východní stěnou Cerro torre  a dosáhli vrcholu v 21.00.Vysílačkou pak podali z vrcholu zprávu o jeho dosažení v sobotu večer.
Salvaterra  z vrcholu potvrzuje těmito slovy:

" Dnes 13. listopadu, jsme doufali a říkali snad a zatím jsem uspěli. Přibližně kolem deváté hodiny večerní tři z nás dosáhli vrcholové  houby na  Cerro Torre. Jsme na vrcholu. Jsme šťastní!
Příšerně nalomení , protože počasí bylo neskutečně kruté, ale přesto šťastni.
Snad si ještě ani neuvědomujeme, co se nám vlastně podařilo.  Je hrozná zima v noci, teploty klesají až pod 12 stupňů. Sestoupíme zítra, protože už brzy se bude stmívat. Nejsmutnější na tom je, že nemáme co pít a nemáme ani spací pytle…..



Cerro Torre


Výstup
Expedice dosáhla El Chalten 30. listopadu a okamžitě začala s transportem věcí do ledové jeskyně pod East Face. Samotný výstup, již s první nocí strávenou v závěsných postelích, začal 7. listopadu. Čtvrtý člen expedice, Ital Matteo Rivadossi, byl donucen s nemocným kolenem se vrátit domů, Trio dále pokračovalo a i přes poměrně nepříznivé počasí 9. listopadu dosáhli "Lama di Roccia". O jeden den později již dosáhli pozice  dosažené v roce 2001. Dále pokračovali již neznámou stěnou k vrcholu.
12. listopadu již se nacházeli 450m pod vrcholem a příštího dne dosáhli kolem deváté hodiny večerní vrcholu. Zde bivakovali do 04.15 ale protože nemohli vydržet bičující zimu sestoupili opět do stěny aby noc přečkali v „portaledžích“ . Patagónská bouře je donutila strávit ještě následující noc ve stěně, ale již 16. listopadu ráno všichni tři bezpečně dosáhli základnu.

Sen se splnil

Třem italským horolezcům se podařilo přelézt skvělou 1200m linii, která může být konečně považována, coby řešení a průstup prozatím nedotčené Východní stěny.

Sen, který si Salvaterra vysnil již v roce 2001, kdy tým ve složení Mauro Giovanazzi, Paolo Calzà a Walter Gobbi byl donucen pro špatné počasí ukončit jejich pokus 600m pod vrcholem, se mu konečně splnil.


Cerro Torre


Obrovský výkon

Tato cesta se bezpochyby zapsala mezi velké počiny, jakými byly Burkeho a Proctorova cesta z roku 1981 "East Diedre" (6c/A4) kdy prostoupili 300metrovým převislým koutem  než dosáhli Severní stěny. Také pak nezapomenutelná cesta "Directisima del Infierno", prvně přelezena v roce 1986 Slovinským týmem (Karo, Knez, Jegli, Podgornik, Kozjek a Fistravec. ) V závěrečných 150m tato cesta pokračuje společně s  cestaou Cesara Maestri "Compressor route"  až na východní hřeben a je ohodnocena  ED+ 8+/A3, 90°. 


Mapka Cerro Torre oblasti


S pomocí článku planetmountain.com

JirkaS   [úpravy] 22:38 06.12.2004Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 -----12:44:13 11.12.2004
Jo fakt super výkon. Tato končina země je určitě překrásná.Taky bych se tam někdy velice rád podival a zdolal nějaký prásk.

Pytlík fazolí a do hor....
Pažoutodpovědět 

 :)12:15:46 12.12.2004
no problem pazoute...pristi rok jedeme na riders in the storm...

Joskaodpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (187291)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Kaputin 4B Hlavatice
Alfa Blbec 5A Hlavatice
Ruské Onuce 3 Hlavatice
Make Hlavatice Great Again 5C+ Hlavatice
Selanka 5B Hlavatice
Nově komentované:
Hrana 6+ Davle
Astypalea 5c+ Telendos
Hrana 6+ Davle
Hrana 6+ Davle
Hrana 6+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: adminové? | adminové? | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! |

 Nové komentáře:
První 10a | Domen | Re: vysledky | Ach jo | Redbull ti dava kridla | Re: Hezky | Re: Hezky | Re: Hezky | Re: Hezky | Re: Nejde to podepsat ručně? |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (68)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (46)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (45)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (35)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (21)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (20)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)
Alone on the wall (9)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)
86letý C. Soría je nejstarším, kdo vylezl na osmitisícovku (4)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Solution a Solution comp | Lezení | Triop Tiger TOP | Horolezecké boty Salomon Super Mountain 9 | Nový cepín CT 60cm | Statická a dynamická lana | Nová lana Beal, Tendon, Rock Empire | Singing rock ONYX | Expresy Wildcountry wildsport 17cm | Revo |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 594 
 50 dní v divočině 
 458 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 536 
 Andrea 
 470 
 Ashima 
 403 
 Barkley Marathon 
 493 
 B.I.G. - světové prvenství 
 464 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 428 
 Gálfy - Horský život 
 409 
 Jak se staví ledovec 
 388 
 JAMES - Století nad oblaky 
 546 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 433 
 Lezci z Manína 
 463 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 426 
 Operace Nos 
 410 
 Plamen nikdy nezhasne 
 411 
 Pohlednice z konce světa 
 473 
 Pomíjivost ledu 
 406 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 424 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 404 
 Rhapsodia Corcontica 
 411 
 Sama 
 448 
 Šampioni zlatého údolí 
 432 
 S lyžemi v oblacích 
 490 
 Tenaya Traverse Challange 
 433 
 Tenkrát na východě 
 472 
 Velká alpská silnice - 73 
 450 
 Za oponou velehor 
 519 
 Zápasník Dee Dee 
 419 
 Životní výprava 
 436 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.