LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když už nemůžeš rukama, začni konečně lézt nohama.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
14.Pail 11103
15.Churavý 11037
16.Danda 10908
Bouldry:
14.Širůčková 10253
15.Pařík 10175
16.Nespoutaný 10050
Hory:
5.Skopec 6511
6.Bloudek 6420
7.Švihálek 6192

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5809 lezců
1183118 cest
Nové přelezy:
FOX Racing 7C
Californic 8A
Škubánek 7C+ tr
Metro 8A
Extáze 9
Doktor Hou 7C+
King Kong 7C
Zlatý Drak 8B
Puroresu 8A
Duch Bez T 8A

Stěny
Spolkový dům - Vlašim
Lezecké centrum LezeTop v Písku - Písek
Stěna GJW Prostějov - Prostějov

Prodejny
Rock Point Ostrava Avion - Ostrava jih
Rock Point - OC Nisa - Liberec
Outdoor Centrum Rock Point Poštovní - Ostrava 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

RAVENNA 2005

ÚSPĚŠNÉ VYSTOUPENÍ MLADÝCH LEZCŮ ČR

Marina di Ravenna, 24.-26.června 2005 - Po dobu tří dnů bojovalo devatenáct  mladých lezců z ČR pod rozpáleným italským nebem o medaile a poháry v prestižním závodě seriálu Spiderkids na umělé stěně  v Ravenně.

Zkušení pořadatelé z Italské horolezecké federace F.A.S.I. připravili  pro  závod, který je považován za neoficiální  mistrovství Evropy do 15 let, krásné, ale  velice  obtížné  cesty  ve  třech  disciplínách: boulderu, obtížnosti  a  rychlosti. Poprvé  byl  závod  otevřen  i  pro  starší, tzv. Free  kategorii.
Svými  výkony  ve  všech  disciplínách  se  stal  český  tým  nejúspěšnější  výpravou ze  šesti  zúčastněných  států. Bohužel, chyběli  vloni  velice  silní  Slovinci  a  vynikající  Izraelci, kteří  dali  přednost  závodu  v Arcu  o  týden  dříve. I  tak  je  ale  zisk  11  zlatých, 7 stříbrných  a  12  bronzových  umístění  ve  třech  disciplínách  nádherný  výsledek. Celkovými  vítězi  se  pak  stali  Anička  Wágnerová (C Female), Terezka  Čermáková  (A Female), Silva  Rajfová (F Female)  a  Adam  Ondra  (B Male). Stříbro  přidal  ještě  Ráďa  Šifra  (C Male), bronz  Iva  Vejmolová (C Female), Anna  Čermáková (A Female), Lucka  Rajfová (F Female), Martin  Šifra  (A Male) a Marek  Melichar (F Male).
Tak  jako  na  závodech  dětí  v Imstu  i  zde  se  krom  závodění  našel  čas  na  navázání  nových  přátelství  a  kamarádství  bez  ohledu  na  národnost. A  tomu  především  takové  setkání  slouží.

Výsledky


Stěna v Ravenně




Český tým




Sestry Čermákovy






2 x Anna



David




Edita




Mistryně




Před startem




Silvie

Petr Mánek   [úpravy] 16:15 01.07.2005Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 pozdrav do Boru12:00:18 04.07.2005
Zdravim Petre, Anca vali. Holt dobrej oddil!!
Tomodpovědět 

 Bojová umění13:20:15 08.07.2005
A co boxerské utkání v průběhu lezení a co utkání po lezení a kdo byl sudí?A vítěz.A pravej hák na bradu přes tropiko?A kdo je rychlejší světlo nebo šampioni v rychlosti?
odpovědět 
 Re: Bojová umění19:40:25 08.07.2005
To už se tak někdy přihodí,že připitý provokatér dostane na budku.Třeba ho to naučí chování ke starším.I v horách musím zvážit,na co mám.A k té rychlosti:je u nás zvykem pomlouvat a odsuzovat to,co sám moc neumím.
Mánekodpovědět 
  Re: Bojová umění01:13:31 10.07.2005
Když ti dojdou argumenty , tak to řešíš jinak . Ukazal jsi to těm mladejm sportovcům , jak se to má dělat . Teda po vašem .
odpovědět 

 Bojova umeni07:42:44 10.07.2005
Ale ale ,panove v Italie argumentovali ceskym zpusobem - "udelej to jak ja chci jinak ti dam pres drzku?"  Nooo nepochybne si ziskali sympatie vsech pritomnych. Neni nad to spravne se ukazat. At ty kluci italsky vidi ze nejsme zadne orezavatka.  ... volove!!!!!
Richardodpovědět 

 Mistryně23:26:25 12.07.2005
Jenom upřesnění.Mistryně byly tři a jeden mistr.
odpovědět 

 Pocit15:26:32 13.07.2005
Mám pocit že sou lidi kterým ač rychlost jde tak ji nemusí a co sem taháš hory vás skály nezajímaj natož tak hory.
odpovědět 
 Re: Pocit18:40:04 13.07.2005
O kompak to mluvíš? Žeby o sobě? Už se vidíš, jak bys vyhrál levou zadní? No, tak se ukaž na příštích závodech, pane Chytrej. Ať se trochu nasmějem. :))) Jinak si svý pocity můžeš někam strčit. Já můžu mít třeba pocit, že moje sousedka leze líp než Mráza. :)))
Evaodpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (187279)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Břízkovej Nářez VIIa Tisá - Modřín
Aroleid 5c Kalymnos
Hotel Simi Basement 4c Kalymnos
Komu Straší Ve Věži IXa Teplické Skály
Katapult IXb Teplické Skály
Nově komentované:
Astypalea 5c+ Telendos
Hrana 6+ Davle
Hrana 6+ Davle
Hrana 6+ Davle
Hrana 6+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: adminové? | adminové? | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! |

 Nové komentáře:
Re: Hezky | Re: Hezky | Re: Hezky | Re: Nejde to podepsat ručně? | Super kámo | . | Re: Elišku | Elišku | A nebo | Gratulace |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (72)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (45)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (45)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (35)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (21)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (20)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)
Alone on the wall (9)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (4)

 Nově v inzerci:
Triop Tiger TOP | Horolezecké boty Salomon Super Mountain 9 | Nový cepín CT 60cm | Statická a dynamická lana | Nová lana Beal, Tendon, Rock Empire | Singing rock ONYX | Expresy Wildcountry wildsport 17cm | Revo | Zapomenutá karabina | La Sportiva Nepal 41 |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 589 
 50 dní v divočině 
 455 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 532 
 Andrea 
 466 
 Ashima 
 399 
 Barkley Marathon 
 487 
 B.I.G. - světové prvenství 
 458 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 425 
 Gálfy - Horský život 
 406 
 Jak se staví ledovec 
 388 
 JAMES - Století nad oblaky 
 542 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 428 
 Lezci z Manína 
 460 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 423 
 Operace Nos 
 409 
 Plamen nikdy nezhasne 
 410 
 Pohlednice z konce světa 
 468 
 Pomíjivost ledu 
 403 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 419 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 403 
 Rhapsodia Corcontica 
 405 
 Sama 
 445 
 Šampioni zlatého údolí 
 429 
 S lyžemi v oblacích 
 487 
 Tenaya Traverse Challange 
 432 
 Tenkrát na východě 
 469 
 Velká alpská silnice - 73 
 447 
 Za oponou velehor 
 516 
 Zápasník Dee Dee 
 413 
 Životní výprava 
 431 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.