LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Trénink dělá mistry.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Žebříček
Cesty:
21.Slezáková 10580
22.Svoboda 10534
23.Novák 10531
Bouldry:
21.Pařík 9650
22.Indrák 9650
23.Šípek 9600
Hory:
3.Skopec 7324
4.Sejbal 6951
5.Y 6736

Výsledky
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)
ČP v bouldru Praha (15.02)

Deníčky
5700 lezců
1137471 cest
Nové přelezy:
Kralupskej 7C
Hilti Box 7C
One Of The 7C
Kníže Roha 8A
Rum A Síla Xb
Když Se Sn 8A
South Park 9-/9
Montanejos 7b+
Karl May 8a
Canelobre 7b

Stěny
K2-Poprad - Poprad
Městská stěna Vyškov - Vyškov
Cakle - Ústí nad Orlicí

Prodejny
Rock Point Liberec - Liberec 1
HUDYsport - Frýdek - Místek
HANIBAL - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Secret Spot Bouldering 2023 report

Pohybují se mezi námi různí podivíni, kteří tráví volný čas hledáním v mapách a blouděním v lesích, aby našli Secret Spot – dosud nepoznané místo nabízející kamenné hřiště s hádankami v podobě boulderových problémů. My patříme mezi tyto „hledače pokladů“ a rozhodli jsme se s vámi o tyto skryté oblasti podělit.

O víkendu proběhnulo odkrytí jednoho Secret Spotu ve formě boulderového setkání v přírodě, kterého se zúčastnilo 160 závodníků v 5 kategoriích (muži A,B/ženy A,B/děti). Tato oblast se nazývá Les Království a tvoří ji cca 2 km dlouhý pás tvrdého pískovce, tvořící skalky a balvany v lese nad obcí Debrné.

I přes poměrně tvrdou klasifikaci se povedly skvělé výkony, které korunovali medailovým umístěním:
    • Muži A (Lukáš Skála, Štěpán Pochman, Martin Spilka)
    • Ženy A (Anča Šebestíková, Veronika Scheuerová, Šárka Patermmanová)
    • Muži B (Luke Janka, Šebestián Absolón, Jan Koska)
    • Ženy B (Karin Slunečková, Kateřina Jarotková, Linda Gotschamerová)
    • Děti (Viktor Spilka, Filip Spilka, Dominika Militka)
Titul Mistr Highball získal Tomáš Pohorský a Kateřina Zímová. Nejvíce boulderů vylezl Tomáš Pohorský a Linda Gotschamerová. Nejvíc ceněný titul Mr.Dance získali na afterpárty  v malebném prostředí Štěrbovy Vily u Vodní nádrže Lesní Království - Magnus a Džanglí 😊

I v neděli jsme narazili na tuláky, kteří se rozhodli podepsat svým skalním rukopisem do této rozsáhlé oblasti, a my ceníme například přelezení projektu vedle Faunova Labyrintu od Káti Zímové – Ofélie 7B. V případě, že byste i vy rádi poznali tuto novou oblast mrkněte na www.pruvodce.javaanes.cz a zde také můžete hlásit prvovýstupy.

Poděkování patří všem zúčastněným a také sponzorům, kteří měli chuť se podílet na podpoře této vytříbené lezecké kratochvíle a společenského setkání, při kterém se potkávaly pískovcové legendy i mladí začínající boulderisti, a nabídnout jim zajímavou motivaci v podobě špičkového oblečení a vybavení na bouldering.

A co chystáme příště? Rádi bychom na podzim uspořádali Secret Spot Bouldering for Kids– boulderové závody zaměřené hlavně pro děti na přírodních kamenech nedaleko labského údolí a příští rok druhý ročník standardního závodu.

Fajn den přeje Jan „Čaj“ Šálek a Jan „Magnus“ Novák



































Čaj   [úpravy] 09:32 18.05.2023Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 průvodce12:41:27 18.05.2023
Ahoj Čaju!
Super počin, jen tak (stále) dál! ;)
A co se týče průvodce, s Jávou je ten problém, že negeneruje PDF s fotkami, tzn. dostaneš pouze seznam boulderů bez nákresů...
tah-sha-tungaodpovědět 
 Re: průvodce14:56:16 18.05.2023
Java pdf - fotky nefunguje roky, upozorňování marné.
odpovědět 
  Re: průvodce10:44:36 19.05.2023
když si neumíš uložit webovou stránku v pdf tak sem dej mejla, třeba ti to nějakej dobrák uloží a pošle.
DTXodpovědět 
   Re: průvodce22:31:34 19.05.2023
Tak ono právě ten luxus toho, že si člověk mohl stahovat šikovně vygenerované a přehledné PDF, byl důvodem, proč jsem Jávu několik krát finančně podpořil. Ale asi jsem byl jediný, nebo nás bylo tristně málo a kluci se na to dělat to zadarmo vyprdli...
tah-sha-tungaodpovědět 

 Díky09:58:21 29.05.2023
Moc díky pořadatelům, pěkný bouldry a akce. Skvělá práce.

Nejspíš jsme si s někým vyměnili bouldermatku - Incubatora. Ta co jsme si odvezli je trochu nalomená uvnitř a je jetější. Tak kdybyste měl někdo pocit že máte cizího Incubatora a chcete svýho, napište mi na vradaATcentrum.cz, díky.
Radek Vykydalodpovědět 

 Foto dne:

La Peñeta
 Databáze cest:
Všechny cesty (181719)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Reflux 7 -
11. Přikázání IXa Labské Údolí - Pravý Břeh
Luna Piena 6c+ Cannicattini Bagni
Waidmanns Heil 7a Cannicattini Bagni
Disco 3er 5c Cannicattini Bagni
Nově komentované:
Střídavě Oblačno VIIc Suché Skály
Pure 8A Rohanovský Vrch
Hilti Box 7C Rohanovský Vrch
Culo Di Gomma 6b+ San Vito Lo Capo
Přelezený Projekt 8 Solvayovy Lomy

 Nově v diskusi:
Re: Frankenjura | Re: Frankenjura | Re: Frankenjura | Re: Frankenjura | Re: Frankenjura | Re: Frankenjura | Re: Frankenjura | Lavant | Re: Frankenjura | Re: Je Nago Otevrene |

 Nové komentáře:
Nacvičování | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Majster | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Bloudek chce zase přidat | relax, man | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Podnět k zamyšlení |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (58)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (29)
Jazda Olympanov (28)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (16)
Film: Adam Ondra a boulder Soudain seul 9A (16)
Uganda 2025 (14)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Realizace 10? (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)

 Nově v inzerci:
Do hor, výlety, cesty | Lano Mammut Crag Dry | STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 | LS Otaki women 38,5 | STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 | Lenin / Tengri / Něco? | Paklenica | Kalhoty Gorewear C5 paclite vel.M | Úvazek Salewa Ortles | mobilní lezecká stěna |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1160 
 Ne 
 1121 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.