LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lano nevyjde až na zem, ale dole se to normálně skáče...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
Buližení (08.03)
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)

Žebříček
Cesty:
42.Lebloch 10094
43.Bartoš 10088
44.Hyžný 10078
Bouldry:
42.Kalvas 8900
43.Fišer 8900
44.Chochola 8800
Hory:
23.Chomová 3179
24.Verner 3138
25. 2948

Výsledky
ČP v bouldru Praha (15.02)
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)

Deníčky
5692 lezců
1155107 cest
Nové přelezy:
El Vic-kin 7c+
Transilvan 8a
Ataque 8b
#5 7b+
Vrchcáby 7C
Slniečkár 10-
Green Hell 7C
Zlatá Klec 7C
Miami Stea 7C+/8A
La Superba 7C

Stěny
V 16 - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
SAUNA - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Iván Vallejo & Radek Jaroš

smallRozhovor na dálku mezi dvěma skvělými horolezci – Iván Vallejo & Radek Jaroš …

Jak je to s alkoholem na himálajských expedicích? Jak vypadá spolupráce mezi jednotlivými expedičními týmy a co přátelství mezi horolezci z různých koutů světa? V improvizovaném rozhovoru na dálku odpovídají dva skvělí horolezci, kteří se mnohokrát potkali pod nejvyššími kopci naší planety.

Iván Vallejo je prvním Ekvádorcem a současně i Jihoameričanem, kterému se povedlo dosáhnout vrcholů všech osmitisícovek. Zároveň je sedmým člověkem, který uskutečnil všechny výstupy bez použití přídavného kyslíku. Tenhle vitální chlapík je inspirací pro mnoho mladých lidí v celé Latinské Americe a významně se zasadil o propagaci horolezectví a vysokohorské turistiky ve své zemi. Příkladem jeho práce s mladými horolezci je i letošní výstup tří Ekvádorců na vrchol Everestu (severní strana) bez kyslíku. Pětičlennou expedici „Somos Ecuador“ vedl právě Iván Vallejo.

Radka Jaroše, nejúspěšnějšího českého himálajistu, není potřeba na Lezci představovat. Snad pouze popřát, aby už konečně odezněly všechny zdravotní komplikace a mohl se pustit do plného tréninku před vykročením ke Koruně Himálaje – K2.

Rozhovor je současně pozvánkou na Smíchovský festival alpinismu, který se koná tento týden a oba muži se jej budou osobně účastnit. Radek Jaroš odstartuje páteční program a Iván Vallejo sobotní. A pro ty, kteří na festival nemohou, ať už z jakéhokoliv důvodu, mohu odkázat na obsáhlý rozhovor s Ivánem Vallejem, který vyšel ve festivalovém čísle Lidé & Hory (5/2013) a nebo na stránkách www.cumbres.cz ...


http://www.youtube.com/watch?v=R4OldFH5jN0

Martin Linhart   [úpravy] 10:10 20.11.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 moc pekny08:49:59 21.11.2013
a mily rozhovor. dik
Vokatejodpovědět 

 Foto dne:

Slanění
 Databáze cest:
Všechny cesty (181399)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Dlouhá Jízda V Skály U Cvikova
Sklopené Hledí V Skály U Cvikova
Stará Cesta II Skály U Cvikova
Rozmary Přírody VI Skály U Cvikova
Raptor IXb Skály U Cvikova
Nově komentované:
Protažení 6B Tisá - Modřín
Freney 8- Zvírotice Město
Freney 8- Zvírotice Město
Freney 8- Zvírotice Město
Pain Makes Me Stronger, Every 11-/11 Frankenjura

 Nově v diskusi:
Lavínová nehoda v Ťažkej doline | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. |

 Nové komentáře:
Re: Hezký | Re: Hezký | Hezký | at to leze | Re: tyjo | Re: Je to tak | Grstuluji | 90. výročie od smrteľnej lavíny v NT | tyjo | Re: Škoda té politiky. |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (65)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (22)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)
Realizace 10? (10)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (10)
Video: Adam Ondra a jeho flash bouldru El Elegido 8B+ (8)

 Nově v inzerci:
Spolulezec/lezkyně | dětské lezky EUR 30 a EUR 35 | Scarpa Booster | sháním parťáka/čku nebo partu na lezení | Lezečky La Sportiva Maverink vel. 35 | dětské lezečky | duplexy skelety Scarpa | La Sportiva Mandala 39 | VÝŠKOVÉ PRÁCE NASTÁLO V PRAZE 330-480 Kč/hod 64 000 až 80 000/M | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 94 
 Ne 
 64 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.