LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Climb now, work later ;)
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
ČP v bouldru Praha (15.02)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)

Žebříček
Cesty:
35.Reich 10254
36.Ondra 10253
37.Hronek 10235
Bouldry:
35.Hronek 9028
36.Oliva 9003
37.Kümmel 8953
Hory:
20.Louda 3676
21.Novotný 3598
22.Hess 3293

Výsledky
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)
Kontinentální pohár a MČR v ledolezení (07.12)

Deníčky
5689 lezců
1153801 cest
Nové přelezy:
Remote Con 8a
Boys Are B 9
N Onribu 8a
In Viaggio 7c+
Hurikán 7B
Jarní Úkli 7C+
Skřítkův D 7B+/7C
Doly Modří 7C
Àspid 8b
Čikuma 7C+

Stěny
Lezecká stěna na ZŠ Wolkerova - Havlíčkův Brod
Gymnázium M. Koperníka - Bílovec
Gutovka - Lezecké centrum ve Strašnicích - Praha 10

Prodejny
Rock Point - Palác Flóra - Praha 3
HUDYsport - Teplice
HUDYsport - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Vychází lidé&HORY 1/2021

V týdnu od 22. února 2021 bude distribuováno první číslo letošního ročníku lidé&HORY. Tímto číslem vstupuje časopis do dvacátého roku své existence. První číslo o rozsahu 56 stran bylo vydáno v únoru 2002.

I pro jubilejní rok 2021 zůstává zachován formát i rozsah časopisu – vnitřní blok lidé&HORY s třístránkovým panoramatem bude mít 104 stran. Realizační tým časopisu připravil poměrně rozsáhlý redesign celého časopisu. Většina ze zavedených rubrik, článků nebo kapitol dostává novou grafickou podobu, jednotlivé druhy aktivit mají nejen svůj nově pojatý úvodní blok, ale i své barevné zviditelnění. Upravena je i titulní strana časopisu, zvýrazňujeme a rozšiřujeme její flexibilitu.


TÉMA ČÍSLA: Heinz Zak a milníky světového sportovního lezení

Heinz Zak je jedním z nejvýznamnějších fotografů a sportovních lezců současné éry sportovního lezení. Mnoho jeho snímků oběhlo celý svět, za mnohé z nich získal prestižní světová ocenění. Většinu z těch nejlepších pořídil v Yosemitech, v předkládané chronologii volného lezení jsou ale i snímky z Dolomit, z Berchtesgándenských Alp nebo z jiných lezeckých oblastí. Českou premiéru mnoha unikátních fotografií doprovázených formou rozhovoru s autorem najdete na stránkách 73 až 87.





Vydavatel se omlouvá za chybu u popisky fotografie s Lynn Hill na str. 81. S touto chybou je časopis vytištěn. Správná popiska je: Cesta: Nose, první volný přelez (nesprávně je uvedeno Cesta: Nose, první Freesolo).

Radek Jaroš: Jak se zrodil horolezec
Radek Jaroš, nositel Koruny Himálaje a Koruny světa, představí v celoročním seriálu formou zajímavého povídání doprovázeného unikátními fotografiemi svou životní cestu, kterou již dříve nazval “Z Vysočiny na Everest”. 1. díl jeho dosud nikde nepublikovaného příběhu doprovázeného mnoha fotografiemi je pojmenován Jak se zrodil horolezec. Čtivý příběh začíná na straně 14.





Zimní výstup na K2
V lednu a začátkem února rezonoval na všech světových sítích zaměřených na alpinismus a lezení zimní výstup na K2. Dosažení vrcholu desetičlenným týmem nepálských horolezců vyvolalo rozsáhlé diskuze o tom, zda je možné takovýto výstup považovat za milník v himálajském horolezectví. Základní informace o této údálosti i stanoviska našich ve světě uznávaných himálajistů Radka Jaroše, Zdeňka Háka a Marka Holečka najdete na stranách 9 až 13.

Na skialpech pod Ortlerem
Další jedinečné tipy na skialpové túry z dílny bavorských dopisovatelů Andry a Andrease Straußových nás zavedou jižně pod Ortler. Východiskem na túry je středisko Santa Caterina Valfurva a chata Rifugio Branca v oblasti Valle dei Forni. Popisy zážitkových výstupů a túr najdete na stranách 33 až 38.

Fotosoutěž pro čtenáře časopisu lidé&HORY
Redakce lidé&HORY vyhlašuje pro období leden až červen 2021 fotosoutěž, které se mohou zúčastnit předplatitelé, odběratelé i čtenáři časopisu. Partnerem fotosoutěže je společnost Centrum FotoŠkoda. Pro oceněné účastníky je připraveno 10 cen vč. fotoaparátu OLYMPUS Stylus TG-6. Více na str. 6 a 7.

DALŠÍ ZAJÍMAVÁ TÉMATA V ČÍSLE 1/2021
NEHODY PO ZÁSAHU BLESKEM: jak se chovat v horách při ohrožení bouřkou
LAVINOVÁ PŘEDPOVĚĎ V KRKONOŠÍCH: Krkonoše a skialpové aktivity
EXPEDICE EVEREST 1953: Tenzig Norgay a první výstup na vrchol Everestu
HORY A OSTROVY I: Madeira  - 1. díl seriálu o ostrovních horách
LEZENÍ: Vysoké Tatry, jižní stěna Kežmarského štítu – klasické výstupy 4. díl
HORY A DĚTI: Silvretta – další díl námětů, kam vyrazit do hor s dětmi, 7. díl
TYROLSKÁ ÚDOLÍ GAILTAL A LESACHTAL: tipy na krásné túry na sněžnicích
ALPSKÉ ČTYŘTISÍCOVKY: Jungfau, Fiescherhorn a Grünhorn – 7. Díl
NOVINKY V OUTDOOROVÉM VYBAVENÍ: novinky všech předních českých firem
CLEMENTS MATT: rozhovor s novým generálním sekretářem rakouského Alpenvereinu
SOUTĚŽE: čtenářská tajenka, Poznej horu / skálu (na základě malby)

ZPRAVODAJSTVÍ ZE SVĚTA ALPINISMU:
Nejaktuálnější zpravodajství ze světa alpinismu najdete na webu www.lideahory.czwww.alpenverein.cz

PŘEDPLATNÉ:  www.predplatne.lideahory.cz

Příjemnou četbu přeje Ladislav Jirásko


Ladislav Jirásko   [úpravy] 09:26 19.02.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Parádní číslo22:28:43 01.03.2021
Pro nás pamětníky časů popisovaných tímto číslem je to zážitek listovat takovými stránkami s Radkem Jarošem a Heinzem Zakem vzpomínat na 80,90 a 00 léta...Kdyby chtěl časopis tuto laťku udržet, to by bylo...
Daveskalaodpovědět 

 Foto dne:
Ottoman
Blue hotel, 7b
 Databáze cest:
Všechny cesty (181297)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Remote Control 8a Casarotto
Exitus Pohodus 6B+ Skály V Údolí Černé
N Onribu 8a Siurana
Vitálogica 7b Siurana
In Viaggio Contromano 7c+ Curvone
Nově komentované:
Vitálogica 7b Siurana
Zlatá žila 8a+ -
Federweissfall 4 Bad Gastein
Rakovnický Pilíř 8- Srbsko
Aeroline 7B Albarracín

 Nově v diskusi:
Tongaza | Re: Zápisy na nic | Re: Zápisy na nic | Re: Zápisy na nic | Re: Zápisy na nic | Zápisy na nic | Re: Mir Davli | tip na skialp | Re: Široké boty na zimní lezení | Re: Široké boty na zimní lezení |

 Nové komentáře:
Re: fašismus | Re: fašismus | Re: fašismus | Re: fašismus | Re: fašismus | Re: fašismus | Re: Legendy zustavaji | Re: fašismus | Broad Peak 2024 | Klobouk dolů |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (46)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (21)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (18)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (10)
Realizace 10? (9)
Video: Adam Ondra a jeho flash bouldru El Elegido 8B+ (8)

 Nově v inzerci:
Tatry | Hledám partu/parťáka/parťačku | Hledám spolulezkyni | Dětský horolezecký sedák Simond First Climb Junior | Prodám 2 univerzální dětské lezecké celotělové úvazky Singing Ro | Prodám mix věcí na Skialp, horo | Cobra 39,5 | Lezecké vybavení | Scarpa Triolet GTX | Chullila 8.3. |

 Anketa:
Jaké technologie nebo aplikace používáte při lezení a jak vám pomáhají?
 GPS a mapové aplikace 
 1229 
 Lezecké aplikace pro sledování výkonu 
 1135 
 Sociální sítě pro sdílení a inspiraci 
 976 
 Vzdělávací aplikace pro techniky a trénink 
 1015 
 Aplikace pro evidenci a sdílení výstupů 
 883 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.