LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jak piješ, tak lezeš. /Wie trinkst du, so kletterst du./
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12950
2.Votoček 12850
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Novák 10900
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5806 lezců
1182415 cest
Nové přelezy:
Ratten 7b
Unfinished 7c
Omerta 8A+
Pray For P 7C+
Srdce Z Ka 7C
Srdce Z Ka 7C
Chaplin 8A/8A+
Die Keule 10-
Buzíci 9+
Odcházení Xb

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Rock 'n' Wall - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Chřibský Hnědák 2008

13.9.2008

Po loňském nezdaru, který nás postihl vinou nedobrého počasí,

tady máme další, a sice čtvrtý, ročník populárního lezecko-cyklistického závodu Chřibský hnědák, který se bude konat v sobotu 13. září 2008 v Chřibském polesí na jihovýchodě Moravy.

Letošní pravidla zůstávají nastavena stejně jako vloni a jsou tedy  výrazně odlišná od pravidel předcházejících ročníků, ale měla by být zárukou větší vyrovnanosti závodního pole a hlavně – letos by měla být podstatně zvýrazněna lezecká část závodu na úkor části cyklistické. Kilometráž závodu zůstává obdobná jako u předcházejících Hnědáků, ale pro konečné pořadí není důležité pořadí dojezdu do cíle, ale lezecký výkon.

Pravidla:

závodu se mohou zúčastnit libovolně namíchané dvojice lezců, kteří umí jezdit na kole,

každá dvojice musí v době od 7:30 do 18:30 hodin navštívit v libovolném pořadí šest skalních oblastí Chřibů a dosáhnout co možná nejvyššího počtu nalezených bodů (cesty jsou podle své obtížnosti ohodnoceny body), pro bodování cest je rozhodující obtížnost, uvedená v průvodci Moravské skály 2002, nové cesty, nezakreslené v tomto průvodci, jsou bodovány podle nákresů nových cest na stránkách Horolezeckého klubu Uherské Hradiště (www.climbers-uh.net), v každé oblasti musí lézt oba lezci (každý alespoň jednu cestu), oba z dvojice mohou lézt totožnou cestu, není ale možné započítat stejnou cestu jednomu lezci vícekrát; je možné lézt pouze cesty, ve kterých je osazeno alespoň jedno fixní jištění, v každé cestě musí závodníci použít všechna osazená fixní jištění; cesty je nutné přelézt nejhůře stylem PP, je zakázán styl free solo,

Body budou udělovány podle tohoto klíče:

cesta, ohodnocená celým číslem: např. 5 bude oceněna 5 body

cesta, ohodnocená celým číslem a znaménkem +: např. 5+ bude oceněna 5,2 bodu

cesta, ohodnocená celým číslem a znaménkem -: např. 6- bude oceněna 5,8 bodu

cesta, jejíž obtížnost je ohodnocena zlomkem: např. 6+/7- bude oceněna 6,5 bodu

v případě, že obtížnost cesty je vyjádřena jiným zlomkem – např. 7/7+, 9-/9, bude cesta ohodnocena podle vyššího čísla – tedy 7/7+ jako 7+, 9-/9 jako 9 apod.

za každou započatou minutu nad limit (tj. po 18:30) bude dvojici odečten jeden bod,

v závodu zvítězí dvojice, která získá nejvíce bodů. 

Start závodu: v 7:30 před Hospodou pod Skalou na Břestku,

konec závodního limitu: v 18:30 před hospodou Pod Skalou na Břestku,

úplné ukončení závodu, kdy se již dále nebudou počítat dosažené body a závodníci budou automaticky zařazeni bez ohledu na získané body na konec výsledkové listiny je stanoven na 20:00.




Další údaje:

v letošním Hnědákovi poprvé nebudou u skal rozhodčí, každá dvojice si zapisuje přelezené cesty sama,

povinná výstroj a výzbroj závodníků: jízdní kola v provozuschopném stavu, helma, lano, sedáky, lezečky, stačit bude 5 ks expresek, HMS + něco na jištění, mobilní telefon,

registrace: prosíme všechny zájemce o účast v závodě, aby se přihlásili předem na e-mailu chribsky.hnedak@centrum.cz, definitivní registrace bude probíhat před závodem od 6:30 před Hospodou Pod Skalou,

ubytování: je možné přijet už v pátek večer, celý víkend je možné zdarma stanovat v areálu Hospody pod Skalou,

startovné: 199,- Kč na osobu,

každý závodník dostane pivko a guláš,

po závodě bude následovat vyhlášení vítězů, a poté decentní večírek (jako obvykle),

příjezd na start: od Brna přes Slavkov u Brna a Bučovice na Uherské Hradiště, 15 km před Uherským Hradištěm odbočte na Buchlovice a pokračujte na Břestek; projeďte celou vesnicí, za vesnicí pak minete po levé straně autobusovou točnu a fotbalové hřiště a asi po 1 km odbočíte přes mostek k Hospodě pod Skalou. Od Starého Města u Uherského Hradiště je možné jet přes Zlechov a Tupesy dále na Břestek. Ze směru od Uherského Brodu a Trenčína projedete přes obchvat kolem Uherského Hradiště a pokračujete přes Buchlovice na Břestek.

Seznam lezeckých oblastí, zařazených do závodu:

Břestecká skála

Skály pod Barborkou

Osvětimanské skály

Kozel

Budačina

* šestá prémiová skála bude uveřejněna až na startu

Doporučujeme věnovat aspoň minimální pozornost studiu mapy. Každá dvojice před startem obdrží zjednodušenou, ale postačující mapu, nicméně hodí se i např. mapa Slovácko – Chřiby (1:50000, Shocart) nebo jiná podobná. K dispozici sice bude sběrný vůz, který posbírá zbloudilce, ale budeme raději, když do cíle dorazíte v limitu a po vlastních gumách.

Všechny lezce srdečně zve pořádající Horolezecký klub Uherské Hradiště

HK Uherské Hradiště   [úpravy] 08:49 03.08.2008Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Roter Stein
Ottenkonig, 6+
 Databáze cest:
Všechny cesty (187173)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Coca De Verdura VIIb Labské Údolí - Pravý Břeh
Ratten 7b Kalymnos
Unfinished 7c Kalymnos
Nie Podskakuj 6+ Szczytnik
Hairway To Steven 5 Szczytnik
Nově komentované:
Jižní Stěna VIIIb Prachov
Hrobníkovi Z Lopaty 7A Popova Skála
Chuck Jurčak 7+ Demänovská Dolina - Machnatô
Serf 7A Petříkovice
Topaz 7B Petříkovice

 Nově v diskusi:
Denicek rozbity | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: Pády a sedák | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: Pády a sedák | Satanský riport |

 Nové komentáře:
Re: do velkých stěn! | do velkých stěn! | Re: šumák | Re: trenér | Re: šumák | Re: Závody/skály | Re: šumák | šumák | trenér | Re: Závody/skály |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (110)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (33)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (24)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (19)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (7)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)
Bouldrové závody na Fesťáku (6)

 Nově v inzerci:
NEJLEPŠÍ ONLINE PŮJČKA BEZ PODVODŮ | Expresy Wildcountry wildsport 17cm | Revo | Zapomenutá karabina | La Sportiva Nepal 41 | Prachůvek-nalezený botky | Chulilla/Cuenca | Boty Scarpa summit GTX Women 40 | LS Otaki women 38,5 | Spolulezec neděle 28.9. |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 525 
 50 dní v divočině 
 407 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 477 
 Andrea 
 415 
 Ashima 
 358 
 Barkley Marathon 
 433 
 B.I.G. - světové prvenství 
 406 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 386 
 Gálfy - Horský život 
 369 
 Jak se staví ledovec 
 342 
 JAMES - Století nad oblaky 
 474 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 380 
 Lezci z Manína 
 409 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 381 
 Operace Nos 
 374 
 Plamen nikdy nezhasne 
 369 
 Pohlednice z konce světa 
 413 
 Pomíjivost ledu 
 367 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 377 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 361 
 Rhapsodia Corcontica 
 367 
 Sama 
 406 
 Šampioni zlatého údolí 
 387 
 S lyžemi v oblacích 
 434 
 Tenaya Traverse Challange 
 389 
 Tenkrát na východě 
 424 
 Velká alpská silnice - 73 
 404 
 Za oponou velehor 
 467 
 Zápasník Dee Dee 
 372 
 Životní výprava 
 381 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.