LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   co žere zima ? fyzičku a morál...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
30.Adamovska 10284
31.Duchoň 10281
32.Novotná 10265
Bouldry:
30.Svoboda 9531
31.Ďurech 9456
32.Kümmel 9450
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5809 lezců
1183806 cest
Nové přelezy:
Attention, 7C+
Patroclos 7b
Extáze 9
Hradní Spá 10-
Valkýry 10-
Zenaida 7b
Závodní Pr 7C
Tragikomix 8A
Jasná Kart 7C
Malej Bejk 9+

Stěny
Areál sportu - Bystřice nad Pernštejnem
BASE CAMP BAR - Přerov
321 Boulder Club - Brno

Prodejny
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3
HUDYsport - Karlovy Vary
HUDYsport - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Vychází páté číslo časopisu lidé&HORY

smSmíchovský festival alpinismu – Setkání 2006, který je letos obsazen řadou světoznámých osobností, se nezadržitelně blíží. "Festivalové číslo" časopisu lidé&HORY se tentokrát rozrostlo

o čtyři stránky a příznivci hor si tak mohou krátit dlouhé večery pozdního podzimu čtením celkem 66 stran. Zima je už na spadnutí, proto páté číslo přináší více zajímavých článků týkajících se zimních aktivit, především pak skialpinismu.

Hlavní téma se věnuje Ötztálským a Zillertálským Alpám. Jejich kouzlo je do časopisu vtěleno díky profesionálním fotografiím Bernd Ritschela, který bude na festivalu vystavovat sedmdesát velkoformátových snímků a zároveň se bude prezentovat velmi poutavou přednáškou. Téma je rozdělené na dvě části. Stránky věnované Zillertálským Alpám přibližují zejména možnosti lezení a vysokohorské turistiky v této oblasti. Naprosto unikátním článkem je také výpověď světově proslulého Petera Habelera, který spolu s Messnerem stanul jako první člověk na Mt. Everestu bez kyslíkového přístroje. Kromě zajímavých postřehů ze svého domova – Zillertálských Alp – navrhne čtenářům tipy na zajímavé túry. Část pojednávající o Ötztálských Alpách je výborným zdrojem informací o skialpinismu na zdejších ledovcích. K tomuto tématu se vyjádřil i odborník na slovo vzatý, místní rodák – profesor Rudolf Weiss.

Tradiční seriály a rubriky:
• »Osudová rozhodnutí« výjimečně vtáhnou do hry i čtenáře. Jsou to právě oni, kdo se bude vyjadřovat ke specifickému problému místo odborníků, jak bylo zvykem. Názory čtenářů budou zveřejněny v čísle 6.
• Rubrika »Osobnost« tentokrát přibližuje významného himalájistu Wolfganga Nairze.
• »Světové vrcholy« čtenáře zavedou na svah masivu Bhagirati, který se tyčí nad jedním z
pramenů posvátné indické řeky Gangy.
• Autor příběhu »Túra, na kterou nezapomenu« vypráví o zážitcích z feratového lezení na
Dachsteinu v rámci úspěšné outdoorové akce Hannah Rocky Camp.
• Rubrika »Skalky« se nadále věnuje oblasti Žďárských vrchů. Tentokrát se pod drobnohled
dostala Bílá skála.

Páté číslo letošního ročníku přináší také velice osobitou reportáž z expedice na Gasherbrum II – Lost Horizon, kterou podnikli Honza Vesták a Honza Krabec. Článek doplňuje jejich nádherná fotodokumentace, která ozdobila i titulní stranu.

»Úrazy v Alpách« – tak se jmenuje první díl seriálu, který se opírá o záznamy a statistiky
rakouských záchranářů.

Dále se můžete těšit na druhý díl seriálu »Coloradské čtrnáctitisícovky«, další zajímavý článek Eugena Hüslera – dnes nejvydávanějšího autora průvodců po zajištěných cestách, dvoustranu »Skialp v oblasti Tennengebirge« a spoustu článků informujících o novinkách ze světa outdoorových sportů a vybavení. Uvnitř sešitu naleznete rovněž čtenářskou soutěž o hodnotné cenykartičky s túrami v Zillertálských a Ötztálských Alpách.

Co nejbohatší první sněhovou nadílku vám za redakci přeje
Daniel Polman
www.lideahory.cz



Článek vyšel původně na Lezci 16.11.2006

Daniel Polman   [úpravy] 00:15 20.11.2006Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Pohádka na hraně, 8+/9-
 Databáze cest:
Všechny cesty (187359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Poszukiwace Zaginionej Warki 6 Wysokie Skaly
Dolina Pterodaktyli 6 Wysokie Skaly
Oranžové Blechy 4 Paličník
Na Zdrowie 7- Toczek
Díra Zleva 7A Koryčanský Hřeben
Nově komentované:
Haka 7A+ Fontainebleau
Východní Cesta II Prachov
Východní Cesta II Prachov
Východní Cesta II Prachov
Tragikomix 8A Sloup

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Weberovka až nahoru | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
Ex post | Re: Pláč. | Re: Pláč. | Jdu si pro vás | Re: Pláč. | Pláč. | Re: jste úplný magoři!? | Re: Hezky | Re: Hezky | Re: jste úplný magoři!? |

 Kde to vře:
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (62)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (45)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (35)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (22)
Secret Spot Bouldering 2025 (22)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (19)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (15)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (11)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (11)
Alone on the wall (9)

 Nově v inzerci:
Evolv Phantom PRO LV 41 | Podzimní Alpy | walter | stará lana | Péřové papuče Warmpeace | Nemo Osmo Dragonfly 2p | Nové lezečky La Sportiva Solution a Solution comp | Lezení | Triop Tiger TOP | Nový cepín CT 60cm |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 661 
 50 dní v divočině 
 495 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 585 
 Andrea 
 524 
 Ashima 
 438 
 Barkley Marathon 
 533 
 B.I.G. - světové prvenství 
 505 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 465 
 Gálfy - Horský život 
 445 
 Jak se staví ledovec 
 423 
 JAMES - Století nad oblaky 
 586 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 481 
 Lezci z Manína 
 517 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 461 
 Operace Nos 
 451 
 Plamen nikdy nezhasne 
 458 
 Pohlednice z konce světa 
 513 
 Pomíjivost ledu 
 432 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 464 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 435 
 Rhapsodia Corcontica 
 444 
 Sama 
 485 
 Šampioni zlatého údolí 
 468 
 S lyžemi v oblacích 
 540 
 Tenaya Traverse Challange 
 480 
 Tenkrát na východě 
 511 
 Velká alpská silnice - 73 
 480 
 Za oponou velehor 
 575 
 Zápasník Dee Dee 
 464 
 Životní výprava 
 471 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.