LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Paráda, už budu u kruhu! Ale proč je od kruhu vždycky bouldr?
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12950
2.Votoček 12850
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Novák 10900
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5807 lezců
1182819 cest
Nové přelezy:
Valhalla 7b+
Devizový P 9/9+
Kralupskej 7C
Pentagon 8A
Mandragora 8A+
Mandragora 8A+
NPJB 8A
Citová Inv XIa
Azaela 8A
Crocodile 7C

Stěny
Spolkový dům - Vlašim
Hannah Outdoor Centrum - lezení v ledu - !stěna zbourána! - Tanvaldský Špičák II
DDM DUHA - Ústi nad Orlicí

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Letňany - Praha 9 - Letňany
Outdoor Centrum Rock Point Futurum - Ostrava 1
HUDYsport - Liberec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Vychází lidé&HORY 5/2021

V týdnu od 9. listopadu 2021 jde do trafik, stánků a k předplatitelům distribuováno páté číslo letošního ročníku lidé&HORY. Toto obvykle festivalové číslo přichází mezi čtenáře a předplatitele z důvodů odvolání Mezinárodního festivalu alpinismu Praha 2021 se zpožděním. V době zadání čísla do tisku došlo k vyhlášení nových nelogických opatření týkajících se pořádání akcí pro 1000 osob ve vnitřních prostorách.

Po odvolání festivalu bylo proto představení programu a všech významných osobností alpinismu z celého světa, kteří účast v Praze na festivalu potvrdili, změněno a nahrazeno jinými tématy. Stěžejními tématy letošního předposledního čísla lidé&HORY jsou kromě posledního dílu povídání Radka Jaroše o jeho cestě za Korunou Himálaje především skialpové túry v údolí Ahrntal v Jižním Tyrolsku a rozsáhlé představení Slovinska jako alpské země vhodné pro turistiku, vysokohorskou turistiku a cykloturistiku. I bez zajímavostí o již téměř připraveném mezinárodním setkání osobností alpinismu najde každý milovník hor na 104 stranách mnoho zajímavého ze světa outdooru, horolezectví a volnočasových aktivit.


Výše zobrazená dvoustrana ke stažení v pdf


TÉMA ČÍSLA: Slovinsko – hory a kola

V představení Slovinska na 16 stranách najdou všichni zájemci o hory a kola aktuální informace o značených cestách, možnostech ubytování, dálkových trasách nebo tematických cestách. Pro cyklisty jsou uvedeny informace o všech značených cyklotrasách, o parcích pro horská kola nebo také o trekové cykloturistice a tako o silniční cyklistice. Obě tyto aktivity jsou ve Slovinsku velmi oblíbené. Součástí Tématu čísla je i představení knižní novinky Koruna Slovinska, nové okružní značené cestě, jejímž autorem je Viki Grošelj, jeden z nejvýznamnějších současných slovinských himálajistů a alpinistů.



Radek Jaroš: Jak se zrodil horolezec – 5. díl
V dalším dílu svého povídání představuje Radek Jaroš období od roku 2009 do roku 2014. V roce 2009 vystoupil Radek na Manáslu, devátý nejvyšší vrchol světa. Své úsilí o získání Koruny Himálaje završil pak v roce 2014 výstupem na K2. Stal se tak 15. alpinistou na světě, který vystoupil na všechny osmitisícovky v Himálaji a Karakoramu. Poutavé vyprávění najdete na stranách 11-17.


Výše zobrazená dvoustrana ke stažení v pdf


Jižní Tyrolsko a údolí Ahrntal
Zima klepe na dveře, a proto jsme do tohoto čísla zařadili dvě pozvání do jihotyrolské oblasti Ahrntal. Ta se rozkládá na italské straně pod jižními hřebeny Zillertálských Alp. Na stranách 31 až 37 najdete nejprve představení celé oblasti s mnoha tipy na některé druhy zimních volnočasových aktivit. Druhá polovina je věnována skialpovým túrám. Její autoři, externí spolupracovníci z Bavorska, popisují zimní výstupy na nejkrásnější vrcholy v této oblasti. Všichni naši milovníci skialpinismu zde najdou pozvání k výstupům na takové vrcholy jako jsou např. na Dreiherrenspitze, Großer Möseler, Hoher Weißzint a další.


Výše zobrazená dvoustrana ke stažení v pdf


DALŠÍ ZAJÍMAVÁ TÉMATA V ČÍSLE 5/20201
KOLEKTIVNÍ LAVINOVÁ “IMUNITA” – 1. díl: Praktické rady i pro skialpinisty - začátečníky
HORSKÁ SLUŽBA V ČESKÝCH ZEMÍCH – 1. díl: O začátcích horské služby u nás po 2. sv. válce


Výše zobrazená dvoustrana ke stažení v pdf

VÝCHODNÍ NÍZKÉ TAURY: Ráj pro turisty a horolezce
RACE ACROSS GERMANY: Daniel Polman o 1116 km dlouhém závodu s převýšením 8500 m
LEZENÍ VE VYSOKÝCH TATRÁCH: Huncovský štít – klasické výstupy, 8. díl
ALPSKÉ ČTYŘTISÍCOVKY: Täschhorn a Dom – 11. díl
TESTY A NOVINKY V OUTDOOROVÉM VYBAVENÍ: novinky všech předních českých firem
SOUTĚŽE: čtenářská tajenka, Poznej horu / skálu (na základě malby)


Výše zobrazená dvoustrana ke stažení v pdf

ZPRAVODAJSTVÍ ZE SVĚTA ALPINISMU:
Nejaktuálnější zpravodajství ze světa alpinismu najdete na webu www.lideahory.czwww.alpenverein.cz

PŘEDPLATNÉ:
www.predplatne.lideahory.cz

Příjemnou četbu přeje Ladislav Jirásko


Ladislav Jirásko   [úpravy] 06:55 10.11.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Alkazar
Cesta Pro Potěšení, 6+
 Databáze cest:
Všechny cesty (187242)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Pravý Kout III Ostrov
Koukouvagia 7b+ Kalymnos
Thor 7c Kalymnos
Mochomůrka šedivka 3 Tisá - Modřín
Vykouřené Doutníky VIIc Ostaš
Nově komentované:
Východní Cesta II Prachov
Východní Cesta II Prachov
Východní Cesta II Prachov
Východní Cesta II Prachov
Vynucená 9+ Tetínské Skály

 Nově v diskusi:
Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: adminové? | adminové? | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! |

 Nové komentáře:
Re: RIP | RIP | Re: Nejde to podepsat ručně? | Re: zítra můžeme ovlivnit | Je to hlavně na vedení obce | Re: Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu | Nejde to podepsat ručně? | Re: Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu | Re: zítra můžeme ovlivnit | Re: Každému co jeho jest |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (83)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (43)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (35)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (27)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (20)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (18)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)
86letý C. Soría je nejstarším, kdo vylezl na osmitisícovku (4)

 Nově v inzerci:
Nový cepín CT 60cm | Statická a dynamická lana | Nová lana Beal, Tendon, Rock Empire | Singing rock ONYX | Expresy Wildcountry wildsport 17cm | Revo | Zapomenutá karabina | La Sportiva Nepal 41 | Prachůvek-nalezený botky | Chulilla/Cuenca |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 567 
 50 dní v divočině 
 443 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 515 
 Andrea 
 447 
 Ashima 
 385 
 Barkley Marathon 
 465 
 B.I.G. - světové prvenství 
 441 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 413 
 Gálfy - Horský život 
 394 
 Jak se staví ledovec 
 374 
 JAMES - Století nad oblaky 
 510 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 408 
 Lezci z Manína 
 440 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 414 
 Operace Nos 
 400 
 Plamen nikdy nezhasne 
 395 
 Pohlednice z konce světa 
 448 
 Pomíjivost ledu 
 390 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 406 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 383 
 Rhapsodia Corcontica 
 389 
 Sama 
 428 
 Šampioni zlatého údolí 
 415 
 S lyžemi v oblacích 
 469 
 Tenaya Traverse Challange 
 413 
 Tenkrát na východě 
 449 
 Velká alpská silnice - 73 
 428 
 Za oponou velehor 
 499 
 Zápasník Dee Dee 
 401 
 Životní výprava 
 412 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.